Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Felixo Türkiye'nin Global Borsası Mı?

Felixo kripto para borsasını pek çok Türk duymuştur diye tahmin ediyorum. Zaman zaman airdroplar düzenleyen bir Türk kripto borsası.

Ben de bu borsanın adını, 5-6 ay kadar önce Felix coin airdrobu esnasında duydum. Felix coin, Felixo'nun kendi tokeni. ERC-20 tabanlı bir token olarak oluşturuldu. Kısaca FLX olarak ifade ediliyor.

Airdrop görevlerini yerine getirirken yaptığım araştırmalar sonucunda, Felixo borsasıyla ilgili bilgiler edinme fırsatım oldu. Borsanın altyapısı, Binance gibi dünya devi kripto borsalarınınki kadar gelişmiş. En azından iddia ettikleri bu. Avrupa'ya açılmış durumdalar ve yakında Güney Amerika ülkelerine açılmayı planladıklarını söylüyorlar. Uluslararası bir kripto borsası olma hedefleri var.

Yenilikçi bir borsa gibi görünüyor. Örneğin, coin kiralama seçeneği var. Coinlerinizi günlük kiraya vererek kazanç elde edebilirsiniz. Bir çeşit stake yöntemi aslında. Borsada tuttuğunuz herhangi bir kripto parayı günlük kiralıyorsunuz ve karşılığında FLX kazanıyorsunuz. 1000 FLX’i kiraya verdiğinizde günlük 3 FLX kazanıyorsunuz.

Kripto cüzdanı veya kripto borsasında hesabı olmayan birine kripto para gönderme imkanı sunuyor. Bu özelliğin nasıl işlediğiyle ilgili detaylı bir araştırma yapma gereği duymadım. Çünkü, pek de fark yaratacak bir özellik gibi durmuyor.

Airdrop esnasında oldukça yüklü miktarlarda FLX dağıtıldı katılımcılara. Kendi tokenleri konusunda oldukça cömert davrandılar. Ancak yine de FLX değer kaybetmeye devam etti. Şu anki mevcut değeri 5 satoshi civarında. Bir dönem 35 satoshiye kadar yükselmişti.

FLX konusunda yeterince gelişme kaydedemedikleri için bu sonuçtan kaçamadılar. Özellikle FLX’in diğer borsalarda listelenmeyerek yalnızca Felixo’da kalmış olması, bu durumun en büyük sebebi olabilir. Felix coinin kripto paralar çöplüğündeki yerini almasını istemiyorlarsa artık bir şeyler yapmaları gerekiyor.

Popülerliklerini artırmak için yeni airdop'lar düzenliyorlar. FLX haricinde Cloak coin ve CRO coin airdropları düzenlediler.

Felixo borsasının işlem ücretleri hem borsada yaptığınız işlem hacmine hem de orada tuttuğunuz FLX miktarına göre değişiklik gösterebiliyor. % 0.2 ile % 0.08 aralığında değişiyor işlem ücretleri.

Felixo’ya depozit yapmak istediğinizde ise yatırım miktarı konusunda sıkıntı çekmiyorsunuz. 1 Dogecoin, 1 satoshi, 1 litoshi gibi çok düşük miktarları bu borsaya yatırabiliyorsunuz. Para çekme sırasında 0.0004 Bitcoin, 0.001 Litecoin ve 50 dogecoin işlem ücretleri söz konusu.

Türk lirası yatırmak için Fibabanka, Vakıfbank, Ziraat Bankası gibi bankaların yanında Minimum 10 TL ile Papara kullanabiliyorsunuz. Para çekme tutarı ise tüm yöntemler için minimum 100 TL. Banka hesaplarınıza TL çekmek istediğinizde 2 TL komisyon alınırken, Papara’ya çekmek istediğinizde % 2 oranında bir komisyon alınıyor.

Birçok kripto para birimini listeliyorlar ancak sayı yeterli değil. Dünyaya hitap etmek istiyorlarsa, listeledikleri coin sayısını arttırmaları gerekiyor.

Felixo borsasının nasıl bir yol izleyeceğini merak ediyorum. Hem borsanın hem de FLX’in geleceğini borsa sahiplerinin hamleleri belirleyecek.

Sonucu hep birlikte bekleyip göreceğiz sanırım.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Felixo borsasını yaklaşık 5 aydır kullanıyorum. Çok kolay sistemi olmasını sevdim. Ama Türkiye dışında hiçbir ülkeye para transferi yapmaması beni çok üzdü. Transfer süreleri ise çok kötü. Umarım yakın zamanlarda bu gibi problemler çözülecektir.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,211
Kullanıcılar
6,739
Son üye
kenanx
Geri