Neler yeni

“Fırtına Öncesi Sessizlik”

  • % 51 Attack: Blok zincirindeki madencilik veri işleme gücünün yarısından fazlasının tek bir kişi veya grup tarafından yönetilebilmesi durumunda, bu gücü kötü amaçla kullanmasına verilen isimdir.

SatoshiNakamoto

Üstçavuş
Katılım
28 Eyl 2020
Mesajlar
218
Tepkime puanı
22
Puanları
285
Konum
İstanbul


0.00000000
  • 0.00000000  
  • #1

altin-kriptokoin-com-1-13.jpg

Altın fiyatları Çarşamba günü öğle vakti ABD işlemlerinde orta derecede düşük işlem görüyor. Fiyatlar bugün her iki tarafta da değişmeden işlem gördü. Gümüş fiyatları gün ortasında keskin bir düşüş yaşadı. Aralık altın vadeli işlemleri 2.0 dolar düşüşle 1,900,40 $’dan ve Aralık Comex Gümüş vadeli işlemleri ise 0,58 $ düşüşle 23,86 $ / ons oldu. Ünlü analist Jim Wyckoff altın fiyatına etki edecek gelişmeleri yorumladı.

Altın Fiyatını Neler Bekliyor?
Altın piyasası, ABD Kongresi’nin Amerikalılar için ikinci bir teşvik paketi anlaşmasına yaklaşıyor olabileceği haberleri konusunda kararsız görünüyor. Borsa bu raporlar üzerine yükseldi ve bu güvenli liman varlıkları için bu gelişme olumsuz bir durum ortaya koyuyor. Bununla birlikte, Altın fiyatının işine yarayacak asıl gelişme şişirilmiş bir ABD para sistemine pompalanan yeni para olacaktır. Bu adımlar endişe verici enflasyon dahil olmak üzere süreç içerisinde ciddi ekonomik sorunlara yol açabilir.

Küresel borsalar çoğunlukla bir gecede zayıfladı. Başkan Donald Trump ve Joe Biden arasında Salı gecesi Cleveland, Ohio’da gerçekleşen ilk ABD başkanlık tartışması, eşi görülmemiş bir öfke yarattı, ancak seçmenlerin fikirlerini değiştirmeye ilişkin muhtemelen iğneyi fazla hareket ettirmedi. Yine de, Başkan Trump’ın postayla oy verme sürecine güvenmediğini ve destekçilerine seçimi kaybederse sakin kalmalarını istemediğini vurgulaması piyasaya daha fazla belirsizlik enjekte etti.

Bugünün Eylül ayı ADP ulusal istihdam raporu, 600.000 beklentilerini aşarak 749.000 iş artışı gösterdi. Konutla ilgili diğer ABD ekonomik verileri bugün iyiydi ve bu da güvenli liman metalleri için biraz olumsuz duruma işaret etti.

Kuzey Yarımküre’de daha soğuk havaya ve daha fazla iç faaliyete doğru ilerleyen büyük ülkelerde artan Covid-19 enfeksiyonları, virüsün ikinci bir dalgasının işletmeleri kapatması ve ekonomilere zarar vermesi konusunda daha fazla endişeye yol açtı.

Bugün önemli dış piyasalar ABD doları endeksini neredeyse sabit görüyor. Nymex ham petrol fiyatları daha yüksek ve varil başına 40,00 $ civarında işlem görüyor. Bu arada, ABD Hazinesinin 10 yıllık tahvilinin getirisi bugün % 0,68 civarında işlem görüyor.


Bugün, ayın ve çeyreğin son işlem günü, teknik grafik açısından daha önemli bir gün.

Altın fiyatı
gold.gif

Teknik olarak, Aralık ayı altın vadeli işlem boğaları genel olarak kısa vadeli teknik avantaja sahip. Bununla birlikte, günlük çubuk grafikte altı haftalık bir düşüş trendi hala yerinde duruyor. Boğaların bir sonraki yukarı yönlü fiyat hedefi, Ekim vadeli işlemlerinde 1.950.00 $’lık sağlam direncin üzerinde bir kapanış yapmak.

Ayıların bir sonraki kısa vadeli aşağı yönlü fiyat hedefi, Eylül’ün düşük sevieysi olan 1.851.00 $ ‘da sağlam teknik desteğin altına itmek. İlk direnç 1.910.00 dolarda ve ardından 1.920.00 dolarda görülüyor. İlk destek, gecelik en düşük 1,885,80 $ ve ardından 1,874,00 $ seviyesinde görüldü. Wyckoff’un Piyasa Puanı: 6.0

Gümüş Fiyatı
silver.gif

Aralık ayı gümüş vadeli işlem boğaları, genel olarak kısa vadeli teknik avantaja sahip. Ancak, fiyatlar günlük çubuk grafikte hala düşüş eğilimindedir. Gümüş boğalarının bir sonraki yukarı yönlü fiyat hedefi, fiyatları sağlam teknik direncin üzerinde 25.00 $ / ons ile kapatmak.

Ayılar için bir sonraki aşağı yönlü fiyat hedefi, Eylül ayının düşük sevieysi olan 21.81 $ sevieysindeki sağlam desteğin altında fiyatları kapatmakr. İlk direnç bu haftanın yüksek sevieysi olan 24.545 $’da ve ardından 25.00 $’da görüldü. Bir sonraki destek, Salı gününün en düşük seviyesi olan 23,51 $ ve ardından 23,00 $ seviyesinde görüldü. Wyckoff’un Piyasa Değerlendirmesi: 5.5.
 

Üst