• Scamcoin: Dolandırıcılık amacıyla çıkarılmış altcoin’dir. Scamcoinler genellikle sahte veya kopya projelerle, hiçbir temel fikir ya da amaç taşımaksızın bu işle ilgilenen kişilerin yatırımlarını toplayıp piyasadan çekilme niyetiyle ortaya çıkarlar.

yecele

Albay
Moderatör
Level 1 (1X)
Level 2 (2X)
Level 3 (3X)
Level 4 (4X)
Level 5 (5X)
Level 6 (6X)
Level 7 (7X)


0.00027581
  • 0.00000000  
  • #1
Herkese merhaba arkadaşlar. Shitcoinler bir ileri bir geri gidiyor bu dönemde. Önce Doge belli bir yere geldikten sonra bir anda Shiba Inu tokeninin de bu kadar yükselmesi akla acaba bir başka "köpekli" token de bu atılımı yaşar mı? Yaşarsa eğer bu hangisi olur? Tabi ki burada yatırım tavsiyesi vermiyoruz size yatırım kararı sizin bileceğiniz iş ama bir başka köpeğe, Japon bekçi köpeği cinsi olan Akita Inu'nun tokeni acaba nasıl ve nereden alınır?

Bu yazımızda Gate.io borsasını kullanarak nasıl Akita Inu tokenini alabilirsiniz onu anlatmaya çalışacağım. Borsada kayıt açmadan en son alım emri verene kadarki süreci birlikte inceleyeceğiz.

Öncelikle Gate.io sitesine üyelik almak için giriyoruz.

Linke tıkladıktan sonra aşağıdaki yer karşınıza çıkacak buradan mail, kullanıcı adı gibi istenilen yerleri dolduruyorsunuz.


Robot olmadığınıza dair bir güvenlik aşamasını da geçtikten sonra artık borsaya üyeyiz.

Aşağıdaki görselde soldan üçüncü simgenin üzerine geliyoruz "Security Verification" a tıklıyoruz.

Ekli dosyayı görüntüle 5228

Karşımıza aşağıdaki ekran geliyor, buradan ilk kısımda oturum açarken sistemin sizden hangi uygulamalar üzerinden şifre isteyeceğine karar veriyorsunuz. Ben şu an için Google Authenticator uygulaması üzerinden şifre istemesini yeterli buldum. İsterseniz mail, sms kısımlarını da dahil edebilirsiniz.

Para çekimi yapabilmek için SMS kurulumu yapıyorsunuz.

Bir altında İki aşamalı kimlik doğrulama kısmından da Google Authenticator uygulamasını aktif hale getiriyorsunuz.

En altında da e-posta kurulumu var, e-postadan şifre istenmesi kısmını hangi durumlar için geçerli kılmak istiyorsanız işaretliyorsunuz.


Gene profil görüntümüzün üstüne gelerek bu defa KYC doğrulamayı seçiyoruz. Bu bölgede sizden istenilen bilgileri eksiksiz bir şekilde giriyorsunuz, net bir selfie ile birlikte sisteme yüklüyorsunuz. Onay mesajının ardından rahatlıkla işlemleriniz aktif hale geliyor.

Yukarıdaki adımlar tamamlandıktan sonra kripto para aktarımına geliyoruz. Bunun için "Cüzdan" sekmesinden "Yatır" a tıklıyoruz. Aşağıdaki görsel karşılıyor bizi. Bu kısımda Tether, BTC, ETH ya da herhangi bir kripto parayı seçerek aktarma işlemine hazır hale geliyoruz. Dikkat edin burada seçtiğiniz ağ ile aktaracağınız sitedeki ağ aynı olmalı!


Tüm bu işlemleri hallettikten sonra artık alım işlemini bitirme aşamasına geldik, son vuruştayız. Akita Inu satın alma kısmına geldik. Şimdi ana sayfada direk piyasalar da diyebiliriz veya aşağıdaki trade bölümünden spot trading de seçebiliriz arkadaşlar. Biz ilerlemeyi spot trading kısmıyla yapalım.

1620975856552.png

Belirtilen yere tıkladıktan sonra karşımıza açılan ekranda alttaki gibi bir alan var sol tarafta. Eğer sizde bu kapalıysa gene sol tarafta 1620975949570.png simgesini bulmanız gerekmektedir. Kendiniz kapatmadıysanız burası açık olacaktır. Burada ara kısmına Akita diyorsunuz zaten hemen Akita_USDT çifti görünüyor. Çifti seçiyoruz.

1620976047452.png

Bu işlemden sonra eğer yerleriyle oynamadıysanız ekranınızın alt tarafında alım satım ekranı görünecektir. Buradan almak istediğiniz Akita tutarını ve Akita'nın fiyatını belirledikten sonra emri girebilirsiniz. Emrin onaylanması için 6 hanelik bir kod girmeniz gerekmektedir. Burada ek bir görsel atmadan Alım Tutarı AKITA yazan yer ile AL yazan yeşil yer arasında ufak bir ok var, buraya tıkladığınız zaman da elinizdeki USDT miktarına göre alım yapabilme kısmı geliyor, Tamamıyla mı yoksa %25,50,75 gibi tutarlarla mı alım yapmak istiyorsunuz ona karar verebilirsiniz.

1620976185634.png

Emir girdiyseniz ve istediğiniz tutara ulaştıysa başarıyla gerçekleşmiştir ve Cüzdanınıza giderek kontrol edebilir, veya Sat kısmından istediğiniz kârı ekleyerek satışa koyabilirsiniz.

Yukarıdaki linklerden kayıt olursanız herhangi anlaşılmayan bir durumda bana bu konu altından veya özel mesajla ulaşabilirsiniz.
 

Bu konudan yecele isimli kullanıcıya 0.00001265 Bitcoin verilmiştir

Ekli dosyalar

  • 1620975924937.png
    1620975924937.png
    8.3 KB · Görüntüleme: 0
Üst