Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Gate.io Borsasından Shiba Inu Nasıl Alınır?

yecele

Tuğgeneral
Herkese merhaba arkadaşlar. Bu yazımızda Gate.io borsasını kullanarak nasıl Shiba Inu tokenini alabilirsiniz onu anlatmaya çalışacağım. Borsada kayıt açmadan en son alım emri verene kadarki süreci birlikte inceleyeceğiz.

Öncelikle Gate.io sitesine üyelik almak için giriyoruz.

Linke tıkladıktan sonra aşağıdaki yer karşınıza çıkacak buradan mail, kullanıcı adı gibi istenilen yerleri dolduruyorsunuz.

resim_2021-05-10_020710.png

Robot olmadığınıza dair bir güvenlik aşamasını da geçtikten sonra artık borsaya üyeyiz.

Aşağıdaki görselde soldan üçüncü simgenin üzerine geliyoruz "Security Verification" a tıklıyoruz.

1620601766813.png

Karşımıza aşağıdaki ekran geliyor, buradan ilk kısımda oturum açarken sistemin sizden hangi uygulamalar üzerinden şifre isteyeceğine karar veriyorsunuz. Ben şu an için Google Authenticator uygulaması üzerinden şifre istemesini yeterli buldum. İsterseniz mail, sms kısımlarını da dahil edebilirsiniz.

Para çekimi yapabilmek için SMS kurulumu yapıyorsunuz.

Bir altında İki aşamalı kimlik doğrulama kısmından da Google Authenticator uygulamasını aktif hale getiriyorsunuz.

En altında da e-posta kurulumu var, e-postadan şifre istenmesi kısmını hangi durumlar için geçerli kılmak istiyorsanız işaretliyorsunuz.

1620602096629.png

Gene profil görüntümüzün üstüne gelerek bu defa KYC doğrulamayı seçiyoruz. Bu bölgede sizden istenilen bilgileri eksiksiz bir şekilde giriyorsunuz, net bir selfie ile birlikte sisteme yüklüyorsunuz. Onay mesajının ardından rahatlıkla işlemleriniz aktif hale geliyor.

Yukarıdaki adımlar tamamlandıktan sonra kripto para aktarımına geliyoruz. Bunun için "Cüzdan" sekmesinden "Yatır" a tıklıyoruz. Aşağıdaki görsel karşılıyor bizi. Bu kısımda Tether, BTC, ETH ya da herhangi bir kripto parayı seçerek aktarma işlemine hazır hale geliyoruz. Dikkat edin burada seçtiğiniz ağ ile aktaracağınız sitedeki ağ aynı olmalı!

1620602770732.png

Bir önemli bilgi daha, aşağıdaki yazılanları harfiyen okuyun, suistimal etmeyin. En azından sürecin tahmini ne kadar sürebileceğini görebilirsiniz.

Şimdi burada para aktarımını da yaptık ve paramız hesabımıza aktarıldı. Sıra geldi Shiba Inu tokenine sahip olmaya.

Ekranımızın üst kısmı aşağıdaki gibi. Buradan iki şekilde işlem yapabilirsiniz.

1620603074349.png

Bir Piyasalar'a tıklarız. Sonra aşağıdaki görüntü gelir karşımıza. Hemen sağ tarafta büyüteç imgesi var. Oranın içerisinde aratabiliriz ve arattıktan sonra da yıldızlayarak favorilerimize ekleyebiliriz. Şu anda ekran açılımında Shiba Inu tokeni bizi karşılıyor. Ek olarak USD Piyasaları değil de başka çiftleri varsa alacağınız tokenin onu da seçebilirsiniz ama bizim incelediğimiz Shiba Inu tokeninin tek çifti bulunmakta. O yüzden listeleme burada olur.

Şimdi Shib'i bulduk. Sağ tarafında gördüğünüz üzere Trade yazıyor ona tıklayalım.

1620603117159.png

Aşağıdaki görüntü karşılayacak bizi. Buradan sağ taraftaki Emir Defterine bakarak istediğiniz fiyata tıklayarak onun alım ve satım kısmındaki fiyata yapışmasını sağlayabilirsiniz. Veya aklınızda bir fiyat varsa bunu ilgili yere girip USDT'nizin tamamıyla mı yoksa belli bir kısmıyla mı alım yapacağınızı belirledikten sonra "AL" butonuna tıklıyoruz.

1620603343441.png

Anında alıyorsanız artık Shiba Inu tokeni hesabınızda yoksa emriniz geldikten sonra hesabınıza aktarılır. Dilediğiniz zaman "SAT" emri vererek tokenlerinizin satılmasını da işleme koyabilirsiniz tüm işlemler geçerlidir.

Peki aldık bu tokenlerimizi nereden kontrol edeceğiz? Aldığınız tokenler Spot Hesabınızda olur. Yukarıdan "Cüzdan" üzerine geldiğinizde Spot Hesabı seçelim. Aşağıdaki görüntü karşılayacak bizi. Burada ben kapattım ama Spot assets kısmında toplam bakiyeniz, Kümülatif Kazançlar'da da toplam kâr/zararınız yazar. Benim yatırımlarım kendi yatırımlarım olup sizlere tavsiye niteliği taşımıyor. Lütfen bilinçli alım satım yapın. Siz Shiba Inu aldıktan sonra burada görülecektir. İsterseniz başka borsaya veya varsa cüzdana aktarımını "Çek" ile yapabilirsiniz. Tek tek Piyasalar'dan aramak yerine bu ekrana gelip Trade işlemini başlatabilirsiniz. Eğer emir verdiyseniz Kullanabilir kısımdan silinir, endişe etmeyin.

1620603645429.png

Aklınıza takılan herhangi bir yer varsa danışmaktan çekinmeyin. Yatırım tavsiyesi değildir.

Şunu anlatırken tam anlaşılsın diye tüm bakiyenle alsana şunu. Sonra uykun gelsin ve yat. Hayaller, hayatlar..

Daha önce gate.io kullanmadığım için dün Youtube'dan vs. baktığım bir konuydu. Çok iyi içerik olmuş, teşekkürler.

Hocam bugün bir de binance yoğunluğunun üzerine denk geldiniz açıkçası sanırım ondan dolayı bir gecikme yaşıyor olabilirsiniz. Bir gün bulmadan onaylanmıştı benim başvurum.

Sanırım bu kısımda yenisiniz, işlem yapmayı planladığınız başka borsalar varsa onlarda da erkenden hesap açmanız bu tarz sıkıntıların önüne geçirebilir. Ama şunu da unutmamak lazım bazen yeni üyelere kampanya yapıyorlar, onu kaçırabilirsiniz erken açımlarda da :)

Sanırım bu kısımda yenisiniz, işlem yapmayı planladığınız başka borsalar varsa onlarda da erkenden hesap açmanız bu tarz sıkıntıların önüne geçirebilir. Ama şunu da unutmamak lazım bazen yeni üyelere kampanya yapıyorlar, onu kaçırabilirsiniz erken açımlarda da :)
Evet yeniyim. Yeni üyelere nasıl kampanyalar yapılıyor.

Evet yeniyim. Yeni üyelere nasıl kampanyalar yapılıyor.
Genelde airdroplar oluyor. Veya atıyorum bir işlem çiftinde $100 hacim yapınca $10 değerinde bir kripto para hediye edilebiliyor vs. Buna benzer şeyler. Bir de referanslı linklerden üye olunca komisyonlarda indirim.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,232
Kullanıcılar
6,715
Son üye
stepetas
Geri