Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Gelecek Vadeden Altcoinler #3

Gelecek Vadeden Altcoinler #3

Merhaba arkadaşlar bu yazım sanırım diğerlerinden farklı olacak ayrıca yazılarımı hazırlamadan önce çok iyi tanıdığım coinleri yorumlamaya çalışıyorum.
Burada yaptığım ada coin yorumları , Binance BNB coin yorumları , şimdi olacağı gibi chiliz coin yorumları tamamen kendim deneyimledim ve arka planında temel analizini yaptığım coinlerdir.

Temel Analiz Nedir merak ediyorsanız binance bunu güzel bir şekilde anlatmış buyrun tıklayın bir göz atın üşenmeyin okuyun, Okumayı sevmiyorsanız bir çok önemli bilgiden yoksun kalır ve hedeflerinize ulaşmanız kolay olmaz hatta belki ulaşamazsınız bile. Kripto Para Haberleri okumuyorsanız veya Bu işte uzun yıllar geçirmiş yatırımcıları takip etmiyorsanız işiniz zor.

Gelelim bu Chiliz CHZ denilen Kripto Para Birimine. Ben bu coin'de neler yaptım.
Chiliz ATH'si Trend Başlangıcında 0.94 ile yapmış ve yaklaşık 84 gündür tekrar gün yüzü görememiş,
1622820209021.png

Tamam gün yüzü görememiş bu yatırım yapılmaz anlamını taşımıyor ayrıca yatırım yapılır anlamınıda taşımıyor, Yukarıdaki grafikte gördüğünüz üzere sürekli her gün alım satım fırsatları vermiş. Bu Fırsatları @Teknik Analiz hocamızın sayesinde değerlendirenlerden biriside benim hatta @EfeKaan kardeşimle sıkı takip ettik bir dönem.

Eğer uzun vade yatırımcı değil ve bekleyemem ben diyorsanız chiliz coin gibi olan arkasında sağlam ekibi olan coinleri düşünebilir değerlendirebilir hatta aklınıza yatmayan kafanıza takılan bir soru varsa sitemizde konu açarak bilen arkadaşlardan yardım talep edebilirsiniz. Aşağıdaki linke bakarsanız bir çok tartışma konusu var sitemizde sizde burada konular açabilirsiniz.

Bu coini 84 gün takip eden birisi olarak sadece şunu söylemek istiyorum %70 kar oranı ile çıktım.
Peki bunu nasıl yaptım?
Ben kısa vade alım satımı seven biriyimdir. Grafiklere uzun vadede asla inanmam aldanmam bu şu anlama gelmesin grafikler yalandır? Böyle bir şey olsa @Teknik Analiz isimli hocamızdan bilgi talep etmez onun grafiklerini incelemezdik tekrar kendisine teşekkür ederim.

Peki ben grafikte ne yapıyorum nasıl bir yol izliyorum eminim okurken kafanız karışabilir :) tekrar okuyun yapacak bir şey yok arkadaşlar.

Güne başlangıç 1, işim yok ve bugün kafam rahat ise ki en önemlisi bu, açıyorum tradigview grafik ekranında chiliz göstergelerini ve 15-60 dakikalık grafikleri sıkı takip ediyorum saatlik aralıklarla alım satım yapıyorum. Eminim küçük yatırımlarda bir şey olmaz gibi bir soru gelebilir aklınıza. Deneme amaçlı 1000 TL bir yatırım ile 3 Haftada 4500 TL civarı bir çekim yaptık. bu 3.5 kat kar demek, bu sıkı 3 haftalık takipten sonra artık o para biriminin ne kadar dirençli olduğunu anlamış oldum ve çok tedirgin hareket ettim,

Neden tedirgin davrandım, Bu chiliz coin dirençleri diğer birimler gibi sağlıklı desteklenemiyor ve herkes eminim tedirgin davranıyordu doğal olarak destek noktaları çabuk kırılıyordu. bunları göze alarak riske girdim en büyük şans ise Chiliz coin haberleriydi, Çünkü bu birim Fanlara, Taraftarlara bağlı bir birim. olumlu haber etkisi ile hemen satıp çıkmak gerekir bu süreçte gece gündüz takipte kaldım diyebilirim.

Güne başlangıç 2, İşlerim var ve bilgisayar başına geçemeyecek ve akşama kadar oturamayacağım, bu durumlarda 3 saatlik grafikleri inceledim, destek noktalarının bir ortalamasını çıkarttım alarmlarımı kurdum ve emirlerimi girdim ve emin olun bunların hepsi gerçekleşti @Teknik Analiz hocama tekrar teşekkür ediyorum.
Sizlerinde bildiği gibi 10 yıldır bu sektördeyim ve bir çok insanla tanıştım, Kripto para bilgisine güvendiğim başta @Vonzarovich @KriptoLuis @Teknik Analiz dahil olmak üzere sayısız insanla görüştüm.

@Vonzarovich chiliz yorumu ( Uyuz Eşşek )
@KriptoLuis chilizi yorumu ( Haberlere Dayalı Bir Birim )
@Teknik Analiz chiliz yorumu ( Bitcoine girmek daha mantıklı )

ve diğer arkadaşların chiliz yorumları genelde bu şekildeydi. Doğal olarak her kadar bu sektörde yıllar geçirsemde asla ben çok iyi biliyorum demem diyenede güler geçerim, fanboy olanlara dikkat edelim bunu tekrar dile getirmekte fayda var. Özellikle kripto para haber sitelerine çok dikkat edelim geneli palavracı açık ve net söylüyorum. 40 yaşın altındaki kardeşlerim özellikle sizlere söylüyorum. Kendinize yeni bir coin alım satım dünyası kurun. Kaliteli yerlerden bilgi almaya çalışın...

Her neyse artık artı ve eksi durumlarına bakalım çok konuştuk :)
buraya kadar okuyan arkadaşlar yoruma chiliz yorumunuzu okudum diye belirtirseniz sevinirim.

Chiliz CHZ Artıları
Çalışkan bir ekibi var.
Büyük bir taraftar kitlesine hitap ediyor.
Alexandre Dreyfus gibi hayalperest bir ceo'su var.
Kısa vade alım satım için uygun.

Chiliz CHZ Eksileri
Yatırımcıları sürekli tedirgin.
Destek noktalarına dikkat etmek gerekir güvenilmez.
Ceo'su genelde ba*h*s işlerine yatkın buda bir ku*ma*r olabilir.
ku*ma*r onamak istiyorsanuz uzun vade şansınız var.

Arkadaşlar buradaki chiliz yorumları genelde benim tecrübelerim ve gördüklerim kendim işlem yapmadığım hiç bir birimi sizlerle paylaşmam. Bu yazıyı paylaşmamdaki amaç Chiliz forumları olarak, sizlere bilgi vermek istedim.

Siz siz olun kimsenin lafı ile yatırım yapmayın. Bir bilin Bin sorun ama dikkat edin.
Daha önceki yazılarımda söylediğim gibi kendi paranızı yönetecek kabiliyetiniz yoksa bu sektöre balıklama girmeyin, Okuyun ve Öğrenin.
Yok efendim Youtube Kripto Para Kanalında şunu takip ediyorum, Ben facebook kripto para gruplarını takip ediyorum vs... inanın bunların çoğunluğu sizler üzerinden para kazanıyor bunların detaylarını Dolandırıcılık Yöntemleri Kategorisinde anlattık.

Keyifli Forumlar Bol Kazançlar...

:) CHZ'nin özeti olabilir hocam. Yatırım tavsiyesi olmamakla birlikte taraftarlı sezonu merak ediyorum. Anlaştığı takımlar maçlara girmek için NFT bilet satın alımları gibi etkinlikler düzenlenirse yoğun bir sezon geçirebilir CHZ hodlları.

Ben 14 krş ken aldım CHZ yi. 40 civarı sattım. Elim gitmiyor hala. Ama yorumumu hatırlatman iyi oldu :) gerçekten uyuz eşşek ve ben uyuz eşşeği hiç sevmiyorum. :) zaten bellidir Shitcoin lere bile yatırım yapmamdan.

CHZ yükselir mi? Güzel soru ama daha öncede konuşmuştuk, spor sektörünün ne kadarlık bir bütçeyi kumanda ettiğini. İnsanlar sırf takımına destek olsun diye kartalyuvası, gs store, fenerium gibi yerlerde etmeyecek ürünlere sırf lisanslı ürün ve takıma destek adı altında paralar döküyorlar. Zaten bu taraftar token projesinin çıkış noktası da bu desteğin bilinmesi. Her ne kadar gelecek görsem de yattım tavsiyesi olmamakla beraber hala Uyuz Eşşek diyorum :)

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,152
Kullanıcılar
6,685
Son üye
Wkfrdaken
Geri