Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Gods Of Unchained NFT Kart oyunu Oynanış Rehberi / New Player Guide TR

Öncelikle bir kaç konudan oluşacak serimizin ilk konusundayız .
Kısaca oyunumuz belli başlı kart savaşları ile donatılmış bir oyun .

Ether ağın da çalışan oyunumuz şuan betadan başarılı bir şekil de çıkmış ve aktif bir oyuncu kitlesi bulunmaktadır . (15 saniye de 1 oyun bulunuyor)

Oyunu oynamak için , Bu linkten kayıt ola bilirsiniz

Kayıt olduktan sonra oyunu indirmeniz gerekmektedir , bu konuyu okurken indirdiğinizi var sayıyorum.

Oynanış rehberi resmi makale çevirisidir .

Oynanış / GamePlay

Oyunun Amacı / Goal of the game

Gods Unchained'de, diğer ilahi varlık arkadaşlarınızdan biriyle savaşmak için seçtiğiniz Tanrı savaş alanına girersiniz. Kartlarınız, nihai zafer için mücadelede kullandığınız yaratıklar ve büyülerdir(her kart bir nft). Oyunu rakibinizin Tanrı sağlığını 0'a düşürerek kazanırsınız, ama dikkat edin siz 0 a inen olmayın.

Kart türleri nelerdir?

Kalıntı kartları ,seçtiğiniz Tanrı kartı tarafından kullanılır ve size onu doğrudan savaş alanında kullanma şansı verir. Bu kartlar oyun içi süreçte hasar alıp vermenize olanak sağlar.

1620332722085.png

örnek kartlar .

Yaratık Kartları , doğrudan arenaya atılan savaşçı kartlardır. Savaş alanında belirli bir Güç ve Sağlık miktarına sahip fiziksel bir temsilleri vardır ve genellikle eşlik eden bazı yetenekler ve anahtar kelimeler de kartın hemen altın da bulunur .( Bu makale de kart türlerini ve ayrıntılarını öğrene bilirsiniz , eklenecek .).
1620332869187.png

Örnek yaratıklarımız

Canavarları doğrudan rakip Tanrıya saldırmak veya savaş alanında üstünlük elde etmek için rakibinizin yaratıklarıyla savaşmak için kullanabilirsiniz. Doğru strateji eliniz de ki ve tabi ki rakibinizin elinde olanlara ve tabii ki biraz da sizin bahtınıza bağlıdır.

Büyüler , savaşta emrinizde olan diğer araçlardır . Kart oynadıkça kazandığınız enerji ile kullana bileceğimiz büyüler bir savaşta sınırsız bir şekil de kullanıla bilir (tabi ki enerjiniz varsa)
1620333012323.png

Örnek Büyülerimiz
Bazı büyüler, Arena için de rakibin her yaratığına belirli miktarda hasar vermenize izin verirken, diğerleri size ekstra Sağlık ve Güç katabilir. Doğrudan karşıt tanrıya zarar verebilir, sizinkini iyileştirebilir veya tam tersi olabilir.

Bazı durumlarda, yaratıkları çağırabilir, size ekstra kartlar çekebilir veya bazı şaşırtıcı, oyunu değiştire bilecek etkiler çıkarabilirler!

Tanrı güçleri (özel yetenek) nelerdir ? / What are God powers?​

Tanrı güçleri , her tanrıya bağlı olan ve her seferinde bir kez kullanılabilen benzersiz yeteneklerdir . Tanrı gücünüzü kullanmak bir kart gerekmeye bilir, ancak her zaman enerji göz önünde bulundurulmalıdır, bu da enerjisiz kalmanızı ve sahaya yaratık süremeden tur atlamanıza neden ola bilir.
1620333257736.png

Her Tanrının, kendi destenize ve rakibinizin destesine bağlı olarak çeşitli avantaj ve dezavantajları olan, farklı güç ve Mana maliyetleri ile seçilebilecek 4 gücü vardır.

Mana(enerji) nasıl çalışır? / How does Mana work?​

İster büyü ister yaratık oynuyor olun, ödenmesi gereken bir bedel var . kısaca her kartın kendisine bağlı bir Mana maliyeti vardır ve bu, Gods Unchained'deki birincil kaynaktır. Bunu kartın sol üst köşesinde bulabilirsiniz.

İlk dönüşünüzde harcayacağınız bir Mana ile başlarsınız ve zaman geçtikçe daha fazlasını elde edersiniz: toplam Mana sayınız beşinci döneme kadar her dönüşte bir artar ve bu noktada Mana birikimi yavaşlar. Daha ayrıntılı olarak oynanış makalesin den okuyabilirsiniz . (makale hazırlanınca link eklenecektir)

Mana_unlock.png

Daha fazla Mana'ya mal olan kartlar daha güçlü ola bilirler, bu yüzden onları maçın başında dışarı atamazsınız: Onları yalnızca maliyetini karşılayacak kadar Mana'ya sahip olduğunuzda oynayabilirsiniz.(yani oyunun uzayan kısmın da bitirici olarak etkide bulunurlar)

Önemli: Bonus manayı etkinleştirmek için oyuncu mana arayüzünün yanında Mana Pips olarak bilinen 3 tıklanabilir değerli taş vardır . Dokunulduğun da, oyuncu Bag of Tricks'i etkinleştirmek için Mana Pip'e tıklayabilir. Bag of Tricks , o tur için +1 mananın kilidini açar , bu da mevcut tüm stratejiyi ve kart seçeneklerini değiştirebilir. (bazen 1 mana eksik kaybediyorum! dememek için kullana bilirsiniz ama en fazla3 kere +1 mana hakkınız var unutmayın :) )

mana_pips.jpg

Not: Mana'yı biriktiremezsiniz : belirli bir turda harcamadığınız her mana kaybolur. O halde, oynamak istediğiniz veya oynayabileceğiniz bir tur dönüşün de bir yaratığınız veya büyünüz yoksa ne yapa bilirsiniz? İşte tanrı güçlerinin devreye girdiği yer burasıdır.

Bu da bizi oyundaki savaş kurallarına getiriyor.

Combat nasıl çalışır? / How does Combat work?​

Saldıran taraf inisiyatif hakkına sahiptir , bu da farklı yaratıklarınızın (veya tanrınız tarafından donatılan kalıntıların) saldırılarının nereye gideceğini seçebileceğiniz anlamına gelir. Bununla ilgili bazı sınırlamalar olsa da örneğin, yaratıkları önce ön kısmı tutan kartları hedefleye bilir bu size çok fazla saldırı avantajı sağlar .
combat_2-1024x576.jpg

Boşluk nedir? / What is the Void?​

Void ölü yaratıklar ve kullanılan büyü kartlarının oyunda şu ana kadar oynanılmış veya ölmüş her kartın gittiği yerdir . Bir kart mezarlığı olarak düşünüle bilir.

void_cropped-600x600.jpg

Dikkat edin: Bazı Tanrı kartları ve elinde ki canavarlar , Void ile etkileşime girme ve hatta ölülerin kartlarını geri getirme yeteneğine sahiptir!

Bir maç nasıl oynanır? / How does a match play out?​

Önce Tanrı kartının gücünüzü seçersiniz . Seçiminizi hem kendi destenize hem de rakibinizin destesine dayandırmalısınız. Bu, oyunun geri kalanı için kalıcı bir seçimdir, bu yüzden bu durum için iyi olduğundan emin olarak seçim yapmalısınız .
god_power_opponent-1024x577.jpg

Sıradaki Canavarlar!. Burada, elinizden ilk üç kartınızı çekersiniz (tamamen rast gele bir şekil de önünüze gelir)
Erken turlarda kullanılamayacaklarından, oyunun başında mana bedeli yüksek (5 ve üzeri) "canavar" kartları yaygın olarak önünüze gelir oyun süresini uzatmak için kısaca.

mulligan_cropped-1024x576.jpg

ortalama başlangıç kartları

Mevcut mananızı kullanarak, yaratıklarınızı savaş alanına çağırabilir veya istediğiniz hedefleri tıklayıp sürükleyerek büyü yapabilirsiniz (yeterli Manaya sahip olduğunuzdan emin olun! Unutmayın, kartlar ucuz mana ile gelmez!)

Ayrıca , kartlarınızı hedeflediğiniz gibi, bir tur dönüşün de tanrı gücünüzü kullanma yeteneğine de sahipsiniz . Kısaca planınızı oluşturmayı bitirdikten sonra, tahtadaki yaratıklara saldırmanın zamanı geldi.
god_power_2-1024x576.jpg

Hangi Tanrı başlangıç destesini seçmeliyim?/ Which God starter deck should I choose?​

Yakın zamanda yeni oyuncu setlerini Hoş Geldin Seti (ücretsiz verilen oynadıkca kazanılan setler) olarak adlandırdığımız şekilde yeniledik .140 kart seti, her alan için 30 kartlık bir başlangıç destesi içerir. Bu destelerin tümü ayrı ayrı özelleştirilebilir ve düzenlenebilir haldedir seçim tamamen sizin!
decks_welcome-set.jpg

Kısaca oyunumuz bu şekildedir devam konuların da diğer bilgilere deyineyeceğim fazla uzun ve karmaşık olmaması için bu şekil de hazırladım diğer konular hazır olunca konu altında olacaktır .

Ekli dosyalar

• 1620332369239.png
    1620332369239.png
    2.4 MB · Görüntüleme: 87
Çok güzel bir anlatım olmuş ?Bende kaydolmuşum ama çok ingiliççe :) Bu tarz nftler o kadar çok ki kart türü olması belki beni sıkıyor. Şöyle daha hareketli olsa mesela daha hoş olurlar diye düşünüyorum.
Lost relicse baka bilirsiniz hocam veya axie infinity ama yatırım istiyor biraz önceliğim ücretsiz olanlar veya varsa sizin bulduğunuz bişi gönderin hazırlıyalım

Hearthstone vakti geri gelmiş. Biraz oynayarak tekrar kendimi geliştirmem gerekiyor. Çok iyi bir oyuncu değilim ama az buçuk bilgim var.

Oyuna yeni başlayacaklara genel olarak şunu söyleyebilirim, erken kazandım veya kaybettim gibi düşüncelere girmeyin. Son ana kadar süren bir oyun. Düşük manalı kartları ve yüksek manalıları iyi ayarlamalısınız.

Ellerinize sağlık @HalilPasa hocam. Gerçekten bu konularda kaliteli paylaşımlar yapıyorsunuz. Hatta bugün bir kardeşime 'bak bu adamın konularını takip et asgari ücret kazanırsın' diye latife yaptım, adınızı geçirdim :) hakkınızı helal edin. Yanlış anlaşılmasın yönetim ekibindeki herkesin paylaşımları çok kaliteli fakat sizin 'play to earn' oyunlar ile alakalı bilgili olduğunuz fark ediliyor. Sevgiler, iyi forumlar.

s
Ellerinize sağlık @HalilPasa hocam. Gerçekten bu konularda kaliteli paylaşımlar yapıyorsunuz. Hatta bugün bir kardeşime 'bak bu adamın konularını takip et asgari ücret kazanırsın' diye latife yaptım, adınızı geçirdim :) hakkınızı helal edin. Yanlış anlaşılmasın yönetim ekibindeki herkesin paylaşımları çok kaliteli fakat sizin 'play to earn' oyunlar ile alakalı bilgili olduğunuz fark ediliyor. Sevgiler, iyi forumlar.
sağ olun var olun hocam durumlar belli elimden geldiğince insanlara bir şeyler aktarmaya çalışıyorum , inşallah yks den sonra daha ağırlık vereceğim aklım da güzel şeyler var

Hearthstone vakti geri gelmiş. Biraz oynayarak tekrar kendimi geliştirmem gerekiyor. Çok iyi bir oyuncu değilim ama az buçuk bilgim var.

Oyuna yeni başlayacaklara genel olarak şunu söyleyebilirim, erken kazandım veya kaybettim gibi düşüncelere girmeyin. Son ana kadar süren bir oyun. Düşük manalı kartları ve yüksek manalıları iyi ayarlamalısınız.
Çok kaybedicem derken kazandım bu oyun da , eth ağında olması dej avantaj olsa da sadece turnuvalar da 3 5 bişi düşürülerek ufak miktarlar da da olsa kazanç sağlanır

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,236
Kullanıcılar
6,713
Son üye
stepetas
Geri