Neler yeni

Google, 1,2 milyon dolarlık Bitcoin dolandırıcılığı yapan şirketi iflas etti

  • Halving: Bitcoinin her 210.000 blokta bir (yaklaşık 4 senede bir) blok ödülünün yarıya düşmesi durumudur.

ant

Uzman Çavuş
Level 1 (1X)
Onursal Üye
Katılım
20 Ağu 2020
Mesajlar
77
Tepkime puanı
14
Puanları
185
Konum
İstanbul/Türkiye
Web sitesi
www.hadimkoybilgisayar.com.tr


0.00000000
  • 0.00000000  
  • #1

Yerel haberlere göre, teknoloji devi Google, hafta sonu Bitcoin ve hediye kartları içeren bir dolandırıcılık yürüten Filipinler'deki bir işletmenin lisansını iptal etti.

Bitcoin dolandırıcılığı, bozuldu,

Firma, Cebu merkezli bir çağrı merkezi işletmesi olan Sykes'in, birkaç çalışanın Bitcoin'e bir hediye kartı programı çalıştırırken yakalandıktan sonra ortaklık lisansının iptal edilmesinin Google tarafından onaylandığını söyledi.
Bir Google sözcüsü Pazar günü Newsbytes'e gönderdiği açıklamada, "İş ihtiyaçlarımızı sürekli olarak değerlendiriyoruz ve bu işi Filipinler'deki başka bir satıcıya kaydırmaya karar verdik" dedi .
Sykes çalışanlarının, Google hediye kartlarını kullanarak ve tespit edilmekten kaçınmak için bunları Bitcoin'e dönüştürerek P60 milyonun üzerinde (mevcut oranlarla 1,2 milyon $) yasadışı bir şekilde elde ettiği bulundu. Zaman çerçevesi belirtilmedi.
Cebu Çağrı Merkezleri Söz konusu firma olan Sykes, olayı kabul eden, ancak dolandırıcılığı öğrenir öğrenmez kapattığını iddia eden Florida merkezli bir varlıktır. Firma yaptığı açıklamada, "şirket politikalarına uygun olarak bu çalışanlar hakkında hızlı hareket ettiğini" söyledi.
Sykes, çalışanlara karşı bir suç duyurusunda bulunmaktan veya üzerinde çalışmaktan bahsetmedi. Google, basın sırasında aynı şeyi onaylamadı.
Bu arada firma, Filipinler'de 300'den fazla Sykes çalışanının olaya karıştığını ve olay nedeniyle işlerini kaybettiğini söyleyen viral bir gönderiyi reddetti. Bunun yerine, talihsizliğe "doğrudan" dahil olmayan tüm çalışanların derhal diğer şirket hesaplarına aktarıldığını söyledi.
"BAZI GRUPLARI ETKİLEMİŞ OLABİLECEK İŞ DEĞİŞİKLİKLERİ OLSA DA, TÜM ÇALIŞKAN ÇALIŞANLARIMIZIN BAŞKA PROGRAMLARA ATANMASINI SAĞLADIK."
Çağrı merkezi dolandırıcıları Bitcoin'e yöneliyor
Rapor, Bitcoin ve çağrı merkezlerini içeren bir dolandırıcılığın ilk örneklerinden birini işaret ediyor. Geçen yıl, benzer bir olay Hindistan'da gerçekleştirildi ve polis sonunda bir Bitcoin suçuyla bağlantılı olarak 78'den fazla kişiyi tutukladı.
O zamanki raporlara göre, Hintli işçiler ABD vatandaşlarını kandırmak için Amerikan aksanı kullandı ve sosyal güvenlik hesaplarının, hesapları geri döndürmek için gerekli olan küçük bir Bitcoin ödemesiyle (50 - 5.000 $ arası) tehlikeye atıldığını belirtti.
Dolandırıcılık, üç Hindistan çağrı merkezinde gerçekleşti ve ABD yetkilileri tarafından "milyonlarca doları" emdiği söylendi.
Görünüşe göre Bitcoin bazıları için dünyayı değiştirirken, bu sadece dolandırıcılar için başka bir araç.
 

Filozof1

Onbaşı
Katılım
20 Nis 2021
Mesajlar
16
Tepkime puanı
4
Puanları
28
Yaş
25
Konum
Antalya
Cinsiyet
Kadın


0.00000000
  • 0.00000000  
  • #2
Umarim bir an önce butun dolandiricilar batar. Insanlarin umutlari ve ekmegiyle oynama haklari yok.
 
Üst