Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Grayscale Bitcoin Trust (GBTC)

bitcoin-3215526_1920.jpg

, Bitcoin yatırım fonudur. GBTC, yatırımcılara Bitcoin yatırımı yapma imkanı verirken, yatırımcıların Bitcoin alım-satım işlemlerine katılma zahmetinden kurtulmalarını sağlar. GBTC, yatırımcılara Bitcoin yatırımı yapma olanağı sağlarken, yatırımcıların Bitcoin cüzdanları açma, Bitcoin alım-satım işlemlerini gerçekleştirme gibi işlemlerle uğraşmalarına gerek kalmaz.

GBTC, Grayscale Investments tarafından yönetilir ve fonun portföyünde sadece Bitcoin bulunur. Yönetici, fonun değerini koruma ve artırma çalışmalarını yapar ve fonun değerini piyasa koşullarına göre belirler. GBTC, yatırımcılara fiziksel bir Bitcoin sahibi olma imkanı vermez, ancak yatırımcılar fonun paylarını satın alarak Bitcoin yatırımı yapabilirler.

GBTC, New York Menkul Kıymetler Borsası'nda (NYSE) işlem görmektedir ve yatırımcılar fonun paylarını NYSE üzerinden alıp satabilirler. GBTC, yatırımcılara Bitcoin yatırımı yapma imkanı sağlarken, aynı zamanda Bitcoin piyasalarını takip etme zahmetinden de kurtarır. Ancak, GBTC değeri kripto para piyasalarının volatilitesine göre değişebilir ve yatırımcılar fonun değerinde ani düşüşler yaşayabilirler. Bu nedenle, GBTC gibi yatırım fonlarını seçerken dikkatli olunması ve mutlaka araştırma yapılması önerilir.

Not: Pantera Bitcoin Fund da bir Bitcoin yatırım fonudur. İşleyişi benzer şekildedir.

Anladığım kadarı ile, yatırımcılar yaptıkları yatırımlar ile şirketin elindeki btc fonundan pay alıyorlar ve bu fon durumuna göre kaar veya zarar ediyorlar. Doğru mudur?

Bockchain alanında o kadar bilgin var mı? Kendi ekosistemini, kendi borsanı kuracak kadar?

Hocam, profesyonel bir sistem oluşturduğum için en baştan en sona kadar her şeyi tamamen yazılım ve proje ekibine yaptıracağım. Bu yüzden ciddi bir fon arayışındayım.

Python üzerinden blockchain programlama konusunda şuan eğitim alıyorum ama kendi ağım için henüz yeterli düzeyde bilgi sahibi değilim.

Hocam, profesyonel bir sistem oluşturduğum için en baştan en sona kadar her şeyi tamamen yazılım ve proje ekibine yaptıracağım. Bu yüzden ciddi bir fon arayışındayım.

Python üzerinden blockchain programlama konusunda şuan eğitim alıyorum ama kendi ağım için henüz yeterli düzeyde bilgi sahibi değilim.
Güzel bir iş fırsatı vardı. Biliyorsan yönlendirecektim seni. O açıdan sordum. 😁

Bence şöyle kapsamlı bir musluk uygulaması yapalım. Aynı zamanda, NFT market, metaverse, ve oyun olsun. Örneğin, muslukları NFT formatında tasarlayıp satarız. Çeşmelerin olduğu arazileri satar ya da kiralarız. Su gelirleri üzerinden sistem yürüyebilir. Oyunda çeşmeye gelen güzel köylü kızı NFT'leri de yaparız. Musluktan kova doldurma ve kovayı yerine ulaştırma oyunu yaparız sonra. @Vonzarovich hocam, hayal gücünü çalıştır. Olmaz mı, ne diyorsun? Bence bomba olur :cool:

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,211
Kullanıcılar
6,739
Son üye
kenanx
Geri