Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Hacklenen Bondly, Kullanıcılarına "Ticareti Durdurun" Çağrısı yaptı

Bonarous

Korgeneral
1626544947120.png

İki gün önce sabah saatlerinde DeFi platformu Bondly Finance'in bilinmeyen bir kaynaktan gelen bir sistem hackiyle karşı karşıya kaldı ve yerel tokeni BONDLY'nin fiyatı %95'ten fazla düştü.
Merkeziyetsiz bir e-ticaret platformu olan Bondly Finance, saldırıya uğrayan DeFi platformlarından sonuncusu oldu...

15 Temmuz'daki olası bir açığın ardından geliştirici ekip, DeFi topluluğuna platformun yerel kripto para birimi Bondly'nin ticaretinden kaçınmasını tavsiye etti.

Bilinmeyen bir kaynak tarafından saldırıya uğramanın yanı sıra Bondly Finance, olayla ilgili ayrıntıları henüz paylaşmadı. Resmi açıklamada, "Emin olun, harekete geçtik ve mümkün olan en kısa sürede her zamanki gibi çalışmaya başlayacağız" denildi.

Saldırıdan sonraki üç saat içinde Bondly tokenlerinin fiyatı %60'tan fazla düştü. Üzerinden 2 gün geçmesinin ardından olay saatinde 7 milyon dollara yakın piyasa değeri olan Bondly'nin şu anki değeri 280 bin dollar. Değeri tamı tamına 25'te birine düştü.

Resmi açıklamaya göre Bondly, 2020 yılında “herkesin eşler arasında dijital ödeme yapmasını sağlayan merkezi olmayan ürünlerden oluşan bir ekosistem sunmak” için bir DeFi protokolü olarak Polkadot üzerinde Shuttle Capital'in eski yönetici ortağı Brandon Smith tarafından kuruldu. DeFi ekosisteminde, flash loan saldırıları, rug pull ve exploit saldırıları çok yaygındır.

Bazı BSC tabanlı DeFi hack'leri
Mayıs ayında, Binance Akıllı Zinciri (BSC) üzerine kurulu popüler bir merkezi olmayan finans sistemi olan PancakeBunny, 200 milyon dollardan fazla kripto varlığı çalan bir bilgisayar korsanının hedefi olmuştu.

BSC tabanlı bir DeFi borsası olan BurgerSwap da hacklendi ve hackerlar Burger tokenları, Wrapped BNB ve Tether (USDT) dahil 7,2 milyon dollarlık kripto varlıklarını çaldı.

Saldırı sırasında platformun likiditesinin yarısı olan BSC destekli başka bir DeFi girişimi olan Bogged Finance'ten bir flash loan saldırısı da 3 milyon dollar çalarak sonuçlandı.

DeFi'lerin kanayan yarası olmakla birlikte hep bir sözleşme açığını kapatıyorlar bir başka açık ortaya çıkıyor. Bir önceki platformlarla kopya olmasın diyorlar biraz değiştirelim diyorlar tak açık çıkıyor. Tabi Bondly düzenin eski DeFi platformlarından ama onlar da bu saldırılara mağruz kalmışlar.

DeFi'lerin kanayan yarası olmakla birlikte hep bir sözleşme açığını kapatıyorlar bir başka açık ortaya çıkıyor. Bir önceki platformlarla kopya olmasın diyorlar biraz değiştirelim diyorlar tak açık çıkıyor. Tabi Bondly düzenin eski DeFi platformlarından ama onlar da bu saldırılara mağruz kalmışlar.
Benim bayağı inancım olan sistemdi. Büyük NFT satışları oluyordu. Yanlış hatırlamıyorsam $0,60'tan alıp bunun yükseleceği yok diyerek %10 kârla falan satmıştım. Şu an fiyatı neredeyse üç yüzde biri. Yazık oldu.

Bir ara ben de yatırım yapmıştım Bondly'e ama çok kalmadım. küçük bir karla çıkmıştım. Hatta Hotbit borsasından satın almıştım sanırım. Şimdi tam hatırlayamıyorum. Önü açık bir NFT pazarıydı. Gerçekten yazık!

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,238
Kullanıcılar
6,715
Son üye
MasTerCoin
Geri