Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Hangi yatırım ?

Kağan

Uzman Çavuş
altin-fiyatlarini-etkileyen-kuresel-unsurlar.jpg

Altın, uzun dönemler boyunca yatırım için insanları en çok tercih ettiği değerli maden olmuştur. Günümüzde hala değerini kaybetmemiş olmakla beraber, bazı araştırmacılar altının hiçbir zaman değer kaybetmeyeceği konusunda hemfikirler.
Altını etkileyen bir kaç unsur vardır; dünya enflasyonu, ham petrol ve doğalgaz fiyatları, Amerika Birleşik Devletler enflasyonu gibi unsurlar altını etkilemektedir. Bunun yanında dolaylı olarak etkileyen unsurlar da mevcuttur. Bunların aksine altın her zaman güven duyulan bir yatırım yöntemi olmaya devam etmiştir ve devam etmektedir. Bunun başlıca sebeplerinden bir tanesi; altının sağlamlığıdır. Altın kripto paralar kadar derinden etkilenmezler, bu durum da altını daha stabil ve dayanıklı yapar. İnsanlar bu yüzden daha ılımlı yaklaşmaktadır. Diğer bir durum ise, günümüze kadar gelen süreçte, altın uzun vadeli yatırımlarda her zaman insanları mutlu etmiştir. Sağlam olması ve güncel olaylardan etkilenmesinin daha az olması, aynı şekilde yükselmesini de yavaş yapmaktadır. Yine de, uzun vadeli yatırımlar düşünüldüğünde, altın yavaş yavaş da olsa kendinden emin bir şekilde yükselişini korur ve sağlamlığı ile de değerini zor kaybeder. Bundan ötürü insanlar uzun vadeli yatırım düşündüklerinde akıllarına ilk gelen altın olmaktadır.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Altın, itibari paranın değerini saklar. Hem ülke içi hem global enflasyona karşı korur. Elimdeki değeri koruyayım, bugün 1 tane alabildiğim şeyden yarın da 1 tane alabileyim diye düşünenler için uygun bir tercih. Benim gözümde hiçbir zaman yatırım aracı değil.

Altın mantıklı bir yatırım şekli evet fakat sabırsız insanlar için doğru bir tercih olduğunu düşünmüyorum. Kâr etmek için doğru zaman beklenmeli ve ona göre hareket edilmeli. Örneğin bugün altın aldım piyasayı takip etmeden yarın satmaya karar verdim ve zarar ettim. Bu gibi sorunlarla karşılaşmamak için sabır ve sıkı takip gerekli.

Altın mantıklı bir yatırım şekli evet fakat sabırsız insanlar için doğru bir tercih olduğunu düşünmüyorum. Kâr etmek için doğru zaman beklenmeli ve ona göre hareket edilmeli. Örneğin bugün altın aldım piyasayı takip etmeden yarın satmaya karar verdim ve zarar ettim. Bu gibi sorunlarla karşılaşmamak için sabır ve sıkı takip gerekli.
Günübirlik alım ve satımlar, altına uygun bir yatırım ve ticaret şekli değildir tabi ki. Her ne seviyeden alırsanız alın uzun dönem bekletmek gerekiyor güzel bir kâr için.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,152
Kullanıcılar
6,684
Son üye
Okan.2727
Geri