Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Yardım Herhangi bir coinin madenciliğini kodlamak için ilk adım nedir?

Arkadaşlar ben belki 1,5 yıldan beri kripto para madenciliği kodlama ile ilgileniyorum.İnternette araştırma yapmadığım yer kalmadı nerdeyse.Hep bir siteden ya da havuzdan referans alarak kripto para madenciliği yapılıyor.bu şekilde kodlamalar var.Ben sıfırdan hiçbir siteden,havuzdan referans almadan kendim yazmak istiyorum.Forumumuzda eminim kripto para madenciliğiyle ilgili kişiler vardır.Bana A'dan Z'ye öğretin demiyorum sadece ilk önce kripto para madenciliğini sıfırdam kodlamak için nerden başlamam gerekir bana bir yol göstermenizi rica ediyorum.Mesela Dogecoin,Litecoin veya Monero madencilik yazılımı kodlaması yapmak için nerden başlamalıyım?

Merhaba, konuda yeterli bilgiye sahip olmamakla birlikte bir havuz haricinde madencilik yaparken blok ödüllerinden faydalanmanın çok zor olduğunu biliyorum. Havuzdakiler gruplara ayrılarak aynı blok içinde madencilik yapıp blok ödüllerini hash güçlerine göre paylaşıyor, havuza da bir miktar komisyon kalıyor. Tek başınıza sıfırdan madencilik yaptığınızda çok daha seyrek ama yüksek ödül alma ihtimaliniz var.
Muhtemelen söylediğim şeylerde eksikler ve hatalar var. Daha iyi bilen birileri vardır mutlaka.

Merhaba, konuda yeterli bilgiye sahip olmamakla birlikte bir havuz haricinde madencilik yaparken blok ödüllerinden faydalanmanın çok zor olduğunu biliyorum. Havuzdakiler gruplara ayrılarak aynı blok içinde madencilik yapıp blok ödüllerini hash güçlerine göre paylaşıyor, havuza da bir miktar komisyon kalıyor. Tek başınıza sıfırdan madencilik yaptığınızda çok daha seyrek ama yüksek ödül alma ihtimaliniz var.
Muhtemelen söylediğim şeylerde eksikler ve hatalar var. Daha iyi bilen birileri vardır mutlaka.
Bende kendi madencilik algoritmamı kodlamaktan bahsediyorum zaten.Son zamanlarda ilgimi çeken ise Monero.Ancal hala arıyorum.Hep çeşitli madencilik programlarıyla coin üretimi yapılıyor.Ben sıfırdan yazmak istiyorum.Ancak nerden balşlayacağımı bilemiyorum.

Lütfen yardım edin
Size yardım edecek kişiyi küstürdünüz mü diyeyim, kızdırdınız mı diyeyim. Türkiye'nin sayılı blockchain uzmanlarından birini yani. Başka birinin yardım edebilecek bilgiye sahip olması ki Özellikle onun kadar bilgiye sahip olması zor görünüyor.

Bu sebeple flood yapmayın. Yardım edilecekse edilir, eğer cevap gelmezse konu altlara doğru kayar gider ki demekki yardım edecek kimse kalmamıştır o durumda.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,211
Kullanıcılar
6,741
Son üye
ysf
Geri