Neler yeni
probit borsası

“Heyecanlandıracak mı?” Ünlü Analist Altın Fiyatında Bu Hafta Beklenmesi Gereken Seviyeleri Açıkladı

  • Inflation: Enflasyon, belli bir zaman boyunca fiyatların sürekli yükseliş göstermesi durumudur.

ant

Uzman Çavuş
Level 1 (1X)
Onursal Üye
Katılım
20 Ağu 2020
Mesajlar
77
Tepkime puanı
14
Puanları
185
Konum
İstanbul/Türkiye
Web sitesi
www.hadimkoybilgisayar.com.tr


0.00000000
  • 0.00000000  
  • #1

Altın ve Gümüş fiyatları Pazartesi günü erken saatlerde ABD işlemlerinde mütevazı bir şekilde yükseldi. Kıymetli metal piyasaları, bu gün ABD doları endeksindeki gerileme ile destekleniyor. Her iki değerli metal de, kısa vadeli fiyat yönünü yönlendirecek bir sonraki önemli unsuru arıyor. Aralık ayı altın vadeli işlemleri 8.00 dolar artışla 1.874.10 dolardan işlem görüyor. Aralık Comex gümüş vadeli işlemleri ise 0.157 dolar artışla ons başına 23.25 dolara yükseldi.

Küresel Borsalar
Ünlü Analist Jim Wyckoff altın fiyatlarında bu haftanın izlenmesi gereken seviyeleri ve önemli gelişmeleri açıkladı.


Küresel borsalar, bir gecede çoğunlukla güçlenerek hareket etti. ABD hisse senedi endeksleri New York günlük seansını daha yüksek seviyelerde açmaya ayarlandı. Traderlar ve yatırımcılar alım satım haftasına başlamak için daha az riskten kaçınıyorlar. Ancak önümüzdeki altı haftanın seçim nedeniyle birçok piyasa için oldukça değişken olabileceğini biliyorlar. Pek çok ülkede Covid-19 vakaları artıyor, İngiltere ile AB arasında anlaşma yapılmadan Brexit sorunu yeniden gündemde. ABD ile Çin arasında yüksek gerilim devam ediyor. Bunlar aynı zamanda şu anda piyasadaki belirsizlik durumunu canlandırmak için endişe verici unsurlar olarak karşımıza çıkıyor.

Diğer bir gecelik haberlerde, Çin’in merkez bankası, düzenli para politikası toplantısında, para politikasını işletmelere daha fazla kredi vermek de dahil olmak üzere daha esnek ve hedefli tutacağına söz verdi.


Dış Piyasalar
Bugünün erken saatlerinde önemli dış piyasalar, ABD doları endeksinin geçen hafta iki ayın en yüksek seviyesine ulaşmasının ardından düzeltici bir geri çekilme ile düştüğünü görüyor. Nymex ham petrol fiyatları daha zayıf ve 40.00 dolar civarında işlem görüyor. Bu arada, ABD Hazinesinin 10 yıllık tahvilinin getirisi bugün % 0,67 civarında işlem görüyor.

ABD Demokratları ve Cumhuriyetçiler arasında Amerikalılar için ikinci bir mali teşvik paketi üzerine tartışmalar devam ediyo. Ancak çoğu kişi ABD seçimlerinden önce bir anlaşmaya varılabileceğinden ve uygulanabileceğinden şüphe ediyor.


Haftanın önemli ABD ekonomik veri noktası, Çalışma Bakanlığı’nın Cuma sabahı Eylül ayına ait aylık işsizlik raporu olacak. Temel tarım dışı işsizlik rakamlarının 875.000’e yükseleceği ve işsizlik oranının ise % 8.2 olacağı tahmin ediliyor.

Pazartesi günü yayınlanacak olan ABD ekonomik verileri, Teksas imalat görünümü anketini içeriyor.

Altın Fiyatları

Teknik olarak, Aralık ayı altın vadeli boğaları genel olarak kısa vadeli teknik avantaja sahip. Ancak fiyatlar günlük çubuk grafikte düşüş eğiliminde. Boğaların bir sonraki yukarı yönlü fiyat hedefi, Aralık vadeli işlemlerinde 1.900 dolarlık sağlam direncin üzerinde bir kapanış yapmak.

Boğaların bir sonraki kısa vadeli aşağı yönlü fiyat hedefi, vadeli işlem fiyatlarını 1.800 dolarlık sağlam teknik desteğin altına itmek şeklinde. İlk direnç, Cuma gününün yükseği 1.879.30 dolar seviyesinde ve ardından 1.900 dolar seviyesinde görüldü. İlk destek geçen haftanın en düşük seviyesi olan 1.851 dolar ve ardından 1.825 dolar seviyesinde görüldü. Wyckoff’un Piyasa Değerlendirmesi: 5.5.

Gümüş Fiyatları

Aralık ayı gümüş vadeli boğaları ve ayıları, kısa vadeli bir teknik oyun sahasında. Fiyatlar günlük grafikte daha düşük seyrediyor. Gümüş boğalarının bir sonraki yukarı yönlü fiyat hedefi, sağlam teknik direncin üzerinde 24.62 dolar / ons seviyesinde kapatmak.

Ayılar için bir sonraki aşağı yönlü fiyat hedefi, fiyatları 20.00 dolar seviyeseinde sağlam desteğin altına taşımak. İlk direnç 23.50 dolardan sonra 23.80 dolar seviyesinde görülüyor. Bir sonraki destek, gecenin en düşük seviyesi olan 22.61 dolar ve ardından 22.00 dolar seviyesinde görülüyor. Wyckoff’un Piyasa Değerlendirmesi: 5.0.
 

Üst