Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

HOT / BTC Trade İle Para Kazanmak

Bir zamanlar benim çokça kullandıgım iyi strateji ve takip ile diğer trade yöntemlerine göre çok ve daha garantili yöntem göstereceğim. Önce seçeceğimiz coinin btc parametrisinde değeri düşük olmalı örneğin satoshi bazlı 1/2/3/4 satoshi gibi bu degerleri seçmemizdeki amaç % değerleri arasındaki farkın fazla olması örneğin 1 ile 2 satoshi arasında %100 değer vardır. Siz 1 satoshiden alıp 2 satoshiden satabilirseniz % 100 kar yaparsınız. Bunu seçtikden sonra borsaya geçiyoruz borsada cok önemli işlem hacmi yüksek olmalı benim tercihim binancedir. HOT işlem hacmi diğerlerine göre yüksek ortalama 30 BTC günlük hacim var. Diğer günleride katarsak benim hesapladıgım günlük ortalama volume ( son 2 aylık veri ) 200 milyon HOT. Burdaki en önemli takip edeceğimiz nokta değerler arasındaki gün örneğin 4 ile 5 satoshi arasında kaç gün gidip gelmiş.

Kırmızı ile işaretli olan değerde 19 eylülde 5-4 bandına düşüşü başlamış bu düşüş başlamış diğer banda geçiş süresi ekim 23 bulmuş ortalama 34 gün bu seyirde devam etmiş buna göre 5-4 bandında trade yapabiliriz. 10,000 Tl değerinde HOT coini 4 satoshi değerine buy yapsaydık ortalama 50 btc buy emiri içine emrimizi vermiş olacaktık. En kötü buy emrimizin gerçekleştiği süre 12,5 gün olacaktı. En kötü dedik çünkü traderlerin bir kısmı buy emirlerini çekiyor veya beklemek istemiyor o yüzden siz 50 btc yerine aslında ortalamaya vurursak 40 -45 btc ye buy emri vermiş olacaksınız. ( BUY / SELL emirlerinizin sırasını gösteren borsa var onu daha sonra inceleyeceğim ). HOT coini aldıgımıza göre hemen sell emri verebiliriz sell emrinin gelme olasılıgıda yüksek ortalama 34 gün devam ettiğine göre baya vaktimiz var sell emri gerçekleştiğinide varsayarsak % 25 gibi yüksek bir kar oranını 1 ay içinde elde ediyoruz bu da 10,000 TL anaparadan 2,500 TL kar payı demek. Eğer sell emri gerçekleşmeyeceğini düşünüyorsanız diğer parametrilerden örneğin usd veya bnb gibi aldıgınız fiyata yakın yerden hemen satabilirsiniz böylelikle kayıpları en aza indirirsiniz. Ben tradelerimi genellikle bu şekilde yapıyordum çoğuda başarılı ve kar payı yüksek oluyordu. Stratejiniz tamamen size kalmış yatırım önerisi değildir.

Evet benim sadece örnek verdiğim pundix gibi birçok coin vardı zamanında onlarlada yaptım. Ayrıca çin borsalarınıda kullanmıştım 1 coin yerine 3-4 farklı coin. Hot düşük parametride aylarca hatta yıllarca durdu bu baya bir süre demektir YTD.

hitbtcde LIFE diye bir coinle yapmıştım bunu 1satoshiden alıp 2den satıyordum ama alım satım 1 ay sürüyordu neredeyse

Geçen sene Holo'nun fiyatı inanılmaz dalgalıydı, aynı gün içinde %10 aşağı - yukarı oynayabiliyordu. Düşükten alıp %2,5 - %3'le çıktığım çok oldu.
Başarılı bir projeye yazık etmişler.
USDT fiyatı ile daha düşük yüzdelerle daha hızlı kâr satışı yapılabiliyordu. Ancak şu ara HOT ile trade yapılmasını önermem.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,152
Kullanıcılar
6,685
Son üye
Wkfrdaken
Geri