Neler yeni
probit borsası

İchimoku Bulutu Nedir?

  • % 51 Attack: Blok zincirindeki madencilik veri işleme gücünün yarısından fazlasının tek bir kişi veya grup tarafından yönetilebilmesi durumunda, bu gücü kötü amaçla kullanmasına verilen isimdir.

ereensavage

Uzman Çavuş
Level 1 (1X)
Level 2 (2X)
Level 3 (3X)
Katılım
21 Ocak 2023
Mesajlar
87
Tepkime puanı
3
Puanları
185
Yaş
23
Konum
İstanbul
Cinsiyet
Erkek


0.00057846
  • 0.00000000  
  • #1

Bu makaleyi hazırlayan ereensavage isimli kullanıcı 0.00000880 Bitcoin kazanmıştır

0.00000880 Satoshi ise Anlık Kur Üzerinden 3.87 Türk Lirası Değerindedir.


ichimoku-bulutu-nedir.jpg

Ichimoku Bulutu, bir grafikte varlık fiyatlarının belirli bir zaman dilimindeki eğilimlerini ve olası destek ve direnç seviyelerini belirlemek için kullanılan bir teknik analiz göstergesidir. Ichimoku Bulutu, 5 farklı göstergeden oluşur: Tenkan-sen, Kijun-sen, Senkou Span A, Senkou Span B ve Chikou Span.

Tenkan-sen, varlık fiyatlarının 9 günlük hareketli ortalamasını temsil eder. Kijun-sen, varlık fiyatlarının 26 günlük hareketli ortalamasını temsil eder. Senkou Span A, varlık fiyatlarının 9 günlük hareketli ortalamasının ve 26 günlük hareketli ortalamasının ortalamasını temsil eder.
Ichimoku Bulutu, ayrıca, varlık fiyatlarının gelecekteki eğilimini tahmin etmek için kullanılan bir araçtır. Örneğin, eğer varlık fiyatları Tenkan-sen ve Kijun-sen üstünde seyrediyorsa, yatırımcılar alım yapmayı düşünebilirler. Aynı şekilde, eğer varlık fiyatları Tenkan-sen ve Kijun-sen altında seyrediyorsa, yatırımcılar satış yapmayı düşünebilirler.

Ayrıca, Ichimoku Bulutu, ayrıca, varlık fiyatlarının olası destek ve direnç seviyelerini belirlemek için kullanılır. Senkou Span A ve Senkou Span B arasındaki alan, varlık fiyatlarının olası destek ve direnç seviyelerini temsil eder. Eğer varlık fiyatları bu alana yaklaşıyorsa, yatırımcılar alım yapmayı veya satış yapmayı düşünebilirler.

Ancak, yatırımcıların dikkatli olmaları gerekmektedir, Ichimoku Bulutu yatırımcıların varlıkların gelecekteki fiyat hareketleri hakkında doğru tahmin yapmalarını sağlamaz ve piyasa koşulları her zaman değişebilir.
 

Bu makaleyi hazırlayan ereensavage isimli kullanıcı 0.00000880 Bitcoin kazanmıştır

0.00000880 Satoshi ise Anlık Kur Üzerinden 3.87 Türk Lirası Değerindedir.


Üst