Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

İnsanların 100 Kat Artan Coinlere Hala Umut Bağlaması - Chz gibi.

x20 den sonra uzun süreli yatırımdansa al sat daha yararlı sanırım. Bu süreden sonra %10 kâr bize 1.1x olarak görünecekken trene erken binene x22 görünecek. Gene burada olduğu gibi x20de alıp x100 olduğunda başkalarının x100 ü bizi cezbedip x5 i yeterli görmeyebiliriz ki en tehlikelisi bu sanırım. O yüzden anlık al satlara geçiş yapmak uzun vadeli bekleyip tekrar o x leri görmeyi beklemek zor bu yüzden ya anlık al sat ya da yönümüzü başka coinlere çevirmeliyiz bu durumlarda.

İyi bir gözlemleme yaptıysanız mağdur olmazsınız umarım

Ne kadar çok risk alınırsa o kadar çok kazanırsın ama arkadaşların söyledigi gibi 100x potansiyel barındıran coinlerde şans denemek daha iyi gibi yatırım tavsiyesi değildir.

siz ne görmek istiyorsunuz hocam :D
CHZ güzel bir proje tamamdır. Destekliyorum ve bu kadar yükselmesine rağmen hala alınabilir uzun vade için. Yalnız o kadar pumplandı ki başka coinler görmüyor insanlar. Dash var neo var. Bunlar hâlâ değerini görememiş coin'ler. Bir şey yükseldi diye ona girilmez. Yatırımcılık demek ileride büyüyeceğini hissettiğin şeylere yatırım yapmak demek. Aa yükseliyor paramı verem de param değerlensin demek değildir. Bu kumara dönüşüyor artık.

CHZ güzel bir proje tamamdır. Destekliyorum ve bu kadar yükselmesine rağmen hala alınabilir uzun vade için. Yalnız o kadar pumplandı ki başka coinler görmüyor insanlar. Dash var neo var. Bunlar hâlâ değerini görememiş coin'ler. Bir şey yükseldi diye ona girilmez. Yatırımcılık demek ileride büyüyeceğini hissettiğin şeylere yatırım yapmak demek. Aa yükseliyor paramı verem de param değerlensin demek değildir. Bu kumara dönüşüyor artık.
Edit: Gerçi aslında sevinmem gerek bunlara. Sonuçta ku*ma*r oynayanlar borsa oynayanlara para kazandırıyor. Yani bana.

Her yükselişi pump olarak değerlendirmek yanlış bir tutum. CHZ grafiklerinde PUMP yediğini gösteren tek bir mum yok. Örnek PUMP mumu:

20210404_214847.jpg

Her yükselişi pump olarak değerlendirmek yanlış bir tutum. CHZ grafiklerinde PUMP yediğini gösteren tek bir mum yok. Örnek PUMP mumu:

Ekli dosyayı görüntüle 3409

%400 artan bir yükselişe pump demiyorsan da nedir? Yükseliş değil o. Bunun normal olduğunu düşünüyorsan sıkıntı var demektir. Bak bollinger bantlarına RSI'lar falan. İndikatörler bile bozuk. Matematik yetmemiş. Her neyse konu zaten pumplanması değil. İnsanların yükseldi diye ona yönelmesi. Bu yükseliyor diye tepeden almak değil de nedir? Aynı şey.

Bakın tekrar ediyorum. CHZ'yi seviyorum güzel bir proje. Hatta yatırım bile yapabilirim fakat insanlar all in yapıyorlar bu coine. Benim bu nefretim insanların iyiliği için. Yoksa onların öyle yapması zaten bana para kazandırır. Bana zarar vermez.

%400 artan bir yükselişe pump demiyorsan da nedir? Yükseliş değil o. Bunun normal olduğunu düşünüyorsan sıkıntı var demektir. Bak bollinger bantlarına RSI'lar falan. İndikatörler bile bozuk. Matematik yetmemiş. Her neyse konu zaten pumplanması değil. İnsanların yükseldi diye ona yönelmesi. Bu yükseliyor diye tepeden almak değil de nedir? Aynı şey.

Bakın tekrar ediyorum. CHZ'yi seviyorum güzel bir proje. Hatta yatırım bile yapabilirim fakat insanlar all in yapıyorlar bu coine. Benim bu nefretim insanların iyiliği için. Yoksa onların öyle yapması zaten bana para kazandırır. Bana zarar vermez.

Sendeki CHZ olayı bendeki XRP olayına benziyor biraz. Ben de XRP konusunda senin gibi tavır alıyorum. :)

Piyasada çok küçük fiyatları olan birimlerin ilk yükseliş dönemlerinde %500 yukarı çıkması normal. Çünkü çok değil 1 satoshi kadar yükseldiğinde %70 artmış oluyor. Bunu 10 satoshi yükselmiş olduğunu düşün. CHZ için de bu geçerliydi.

Önemli olan bundan sonrası. Çünkü artık rayına oturmuş ve ilerlemeye devam eden bir coin oldu. Elbette sert düşüşler ve sert yükselişler olacaktır; ama dönüp normal seyrine devam edecektir.

Bolinger ve RSI gibi indikatörler, CHZ özelinde değil genel olarak kripto para piyasası için yetersiz kalıyorlar. Çoğu indikatör için bu geçerli. Matematikleri yetmiyor malesef.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,151
Kullanıcılar
6,684
Son üye
Okan.2727
Geri