Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Herkese merhabalar. Bildiğiniz üzere İnstagram uygulaması Türkiye'de en popüler sosyal medya uygulamalarından biri. Hâl böyle olunca bir çok güvenlik sorununu da yanında getiriyor. Peki hesabımızın kapatılmaması için ne yapmamız gerekiyor ? Sorunun cevabını birkaç farklı başlık altında ele alacağım.

1- Taciz ve Zorbalık

İnstagram politikası gereği taciz ve zorbalığa giren mesaj, paylaşım yapan hesaplar kapatılır. Bu yüzden küfürlü, tehdit sayılabilecek mesaj ve paylaşımlar yapmamak gerekir. İnstagram algoritması bunu hangi amaçla yaptığınızı anlamaz, kara listeye giren belli başlı kelimeleri kullanıyorsanız hesabınız risk altında olur. Bu kelimeleri kullanırsanız ; herhangi bir kullanıcının profilinizi "taciz ve zorbalık" sebebiyle şikayet etmesi durumunda hesabınızın kapatılması muhtemeldir.

2- Taklit

Taklit unsurunu 2 farklı şekilde ele alacağım :

a-) Hesabımızda başkalarının fotoğraflarını kullanırsak hesabımız taklitten kapanabilir. Kim olduğu fark etmeksizin başkasının fotoğraflarını kullanırsanız hesabınız taklit sebebiyle kapanacaktır. Durum ünlüler için de geçerlidir, hesabınızda bir ünlünün bir çok resmi paylaşım olarak bulunuyorsa hesabınızın taklit sebebiyle kapanma riski vardır.

b-) Bahsetmem gereken en önemli konu ise İnstagram'ın bir açığı. Hesabınızın kapatılmasını isteyen kötü niyetli kişiler bu taklit açığını kullanarak hesabınızı kapatabilir.

Peki bundan nasıl korunacağız ?

Profil resminize "insanı temsil eden" hiçbir fotoğraf koymamanızı kesinlikle tavsiye ediyorum. Çünkü İnstagram'ın bu açığı bu şekilde işliyor. Hesabınızı kapatmak isteyen kötü niyetli kişiler ; yüksek takipçili bir hesabı (örneğin 50 bin takipçi) sizin adınıza çeviriyor. Profil resmi, ad soyad gibi her şeyi sizin hesabınızla aynı yapıyorlar. Sonrasında sizin hesabınızı İnstagram'a "beni taklit ediyor" diyerek şikayet oluyor. İnstagram ise sizin takipçiniz daha düşük olduğu için sizi sahte hesap olarak görüyor ve hesabınızı kapatıyor. Profil resminize insanı temsil eden resim koymadığınız taktirde İnstagram bunu algılamıyor ve hesabınız kapanmıyor.

Anlatacağım tedbir yöntemleri ve hesabınızın kapanma sebepleri bu kadardı. Sosyal mecralar hakkında başka sorunuz, sorununuz varsa bana iletebilirsiniz. Açıklamaktan mutluluk duyarım, sevgilerle.

Bir kaç hesabım var ve sınırlı sayıda bu tür hesapları da alıp sattım. Aslında şimdiye kadar merak etmemiştim ama okuduğum bilgiler ilgimi çekti .Benim için kısa günün kazancı ; bilmediğim yeni bir şeyler öğrenmiş oldum. Elinize sağlık .. :)

Bir kaç hesabım var ve sınırlı sayıda bu tür hesapları da alıp sattım. Aslında şimdiye kadar merak etmemiştim ama okuduğum bilgiler ilgimi çekti .Benim için kısa günün kazancı ; bilmediğim yeni bir şeyler öğrenmiş oldum. Elinize sağlık .. :)
Rica ederim, ilgilenip okuduysanız ne mutlu bana Benimde pek borsa ile alakam yok, forumu sosyal mecralar hakkında bilinmeyen şeyler ile dolduracağım

Instagram hesabınızı kapatmak isteyen illaki bir yöntem bulur taklit,ihlal vb ama arkadaşın dedikleride doğru.
Malesef kötü niyetli insanlardan kaçmak çok zor

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,152
Kullanıcılar
6,684
Son üye
Okan.2727
Geri