Neler yeni

John McAfee Vergi Kaçakçılığından Tutuklandı!

  • Volatility: Fiyatlarda görülen dalgalanmalardır. Çok hareketli olması yatırım için riskli olduğu anlamına gelir.

SatoshiNakamoto

Üstçavuş
Katılım
28 Eyl 2020
Mesajlar
218
Tepkime puanı
22
Puanları
285
Konum
İstanbul


0.00000000
  • 0.00000002  
  • #1

la-fi-john-mcafee-20160218.jpg

Eski sadık Bitcoin savunucusu, eski ABD başkanı adayı, liberter ve kripto tanıtımcısı John McAfee, ABD Adalet Bakanlığı (DoJ) tarafından tutuklandı. Sebebi ise ICO promosyonlarından elde ettiği muazzam karları gizlemesi; gayrimenkul, bir yat ve milyonları kriptoda tutması.

Modern “özgürlük savaşçısı” John McAfee vergi kaçırmaktan yakalandı
İddianamede, kripto para gurusunun gelirini farklı banka hesaplarında ve başkalarına ait kripto borsalarında bulunan hesaplara ayırdığı belirtiliyor. Fonları gizlemenin yanı sıra, nereden geldiği belli olmayan gayrimenkulleri ve bir yatı da bulunuyor.


Kitaplar, filmler, kripto projeleri
ABD Adalet Bakanlığı iddianamesine göre 2014’ten 2018’e kadar John McAfee, vergi beyannamelerini doldurmaktan kaçındı. Ancak CNN tarafından bildirildiğine göre ICO projelerini tanıtmak, danışmanlık hizmetleri sağlamak, kripto projelerinde yer almak ve hatta bir belgesele dönüştürülecek hayat hikayesinin haklarını satarak 23 milyon dolardan fazla para kazandı.

Bunun dışında McAfee, geçtiğimiz günlerde Twitter’da biyografisinin yakında çıkacağını duyurmuştu. McAfee, Morgan Freeman’ın kendisini oynamasının isteyeceğini; Johnny Depp’i ise geri çevirdiğini söylediği biyografi filmi “King of Jungle” hakkında birkaç kez tweet attı.


McAfee’nin ABD’ye iadesi bekleniyor
McAfee İspanya’da tutuklandı ve şimdi ABD’ye gönderilmeyi bekliyor. Böyle bir durumda, ABD İç Gelir İdaresi (IRS) ile sorunlarını çözmeyi reddettiği her durum için en az beş yıl hapis ve fazladan bir yıl hapis cezasıyla karşı karşıya kalacak. Bunun dışında para cezaları ve tazminat ödemesiyle de karşı karşıya kalabilir.

John McAfee’nin katıldığı ve karşılığında ücretini aldığı kripto projeleri arasında Skycoin ve Zombie Coin vardı. Zombie Coin’in daha sonra bir şaka olduğu ortaya çıktı. Skycoin ekibi ise 2019’da McAfee’yi kovdu. Projeye teknik danışman olarak yardım ediyordu.
 

Üst