Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Kaç Adet Bitcoin Adresi Üretilir ?

(2¹⁶⁰): 1,461,501,637,330,902,918,203,684,832,716,283,019,655,932,542,976
Bu soruyu kendinize sordunuz mu ? Yada şimdiden btc adresi alayım ilerde bana kalmaz diye düşündünüz mü. Evet düşünmüş olabilirsiniz ama bu yazımı okudukdan sonra bana btc adresi kalmayacak endişesi yaşamayacaksınız. Kaç adet btc adresi üretilir sorusunun cevabı hemen üstte tam 2¹⁶⁰ adet üretilebilir bu sayısı okumaya çalıssanız bile okuyamayacak kadar çok büyük bir rakama denk geliyor. Dünya üzerindeki her bir kişiye düşün bitcoin adresi tam 1 yanında 39 taneli sayıdır yani 1xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx adet size düşen bitcoin adresi vardır. Ne kadar çok değil mi alın alabildiğiniz kadar. Dünya üzerindeki fiziksel bir şeyle karşılaştıralım bilindik yöntem kum tanesi dünya üzerinde tam 2⁶³ adet kum tanesi vardır bitcoin adres sayısının ise 2¹⁶⁰ oldugunu biliyoruz karşılaştırmayı siz yapın.

Devasa bir sayı. Bitcoin üretim aşamasında iken bunlar düşünüldü mü yoksa sistem ilerledikçe mi bu detaylar doğmaya başladı çok merak ediyorum.

Sınır yok
ben şahsen biz yazılım testi için 3 milyon adet üretmiştim.
herkese yetecek kadar mevcut :)

bir düzenleme yapayım
en büyük sorun 2 milyon adresten sonra wallet'in aşırı derecede yavaşladığı kaçınılmaz bir gerçek
bu yüzden 0.18 sürümünde multi wallet seçeneği duyruldu yani Runtime olarak yüzlerce walletle çalışabiliyorsunuz.
Bu özellikte yavaşlamayı ortadan kaldırıyor.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,208
Kullanıcılar
6,739
Son üye
mistirlow
Geri