Neler yeni
probit borsası

Keltner Channel (Keltner Kanalı) Nedir?

  • Shilling: Bir koinin reklamını yaparak tavsiye vermek.

mehmetce

Üstçavuş
Level 1 (1X)
Level 2 (2X)
Level 3 (3X)
Level 4 (4X)
Katılım
14 Ara 2022
Mesajlar
229
Tepkime puanı
30
Puanları
285
Konum
Gaziantep
Cinsiyet
Erkek


0.00069372
  • 0.00000000  
  • #1

Bu makaleyi hazırlayan mehmetce isimli kullanıcı 0.00001640 Bitcoin kazanmıştır

0.00001640 Satoshi ise Anlık Kur Üzerinden 7.22 Türk Lirası Değerindedir.


Keltner-Channels.jpg

Keltner Channel (Keltner Kanalı) Nedir?
Keltner Kanalı,
finansal piyasalarda kullanılan bir teknik analiz aracıdır. Bu aracın amacı, fiyat hareketlerinin volatilitesini ve trendin gücünü takip etmektir. Keltner Channel, fiyat hareketlerinin volatilitelerini ve trendin gücünü gösterir. Bu aracın kullanımı, alım ve satım için sinyal oluşmasını takip etmek için kullanılır.

Keltner Channel, fiyat hareketlerinin volatilitelerini ve trendin gücünü takip etmek için kullanılır. Bu aracın hesaplaması, ortalama fiyat hareketlerinin üst ve alt kanallarını oluşturur. Bu kanallar, fiyat hareketlerinin volatilitelerini gösterir. Keltner Channel, fiyat hareketlerinin volatilitelerini gösterirken aynı zamanda trendin gücünü de ölçer. Örneğin, eğer fiyat hareketleri üst kanalda seyrediyorsa, bu yükselen bir trend olduğunu ve alım için bir sinyal olarak kabul edilir. Aynı şekilde, eğer fiyat hareketleri alt kanalda seyrediyorsa, bu düşen bir trend olduğunu ve satım için bir sinyal olarak kabul edilir.

Keltner Kanalı, fiyat hareketlerinin volatilitelerini ölçmek için ortalama true range (ATR) göstergesini kullanır. ATR, fiyat hareketlerinin volatilitelerini ölçmek için kullanılan bir göstergedir ve fiyat hareketlerinin volatilitelerini ölçerken fiyatların zirve ve dip seviyelerini kullanır. Keltner Channel, ATR göstergesinin sonuçlarını kullanarak fiyat hareketlerinin volatilitelerini ve trendin gücünü ölçer.
 

Bu makaleyi hazırlayan mehmetce isimli kullanıcı 0.00001640 Bitcoin kazanmıştır

0.00001640 Satoshi ise Anlık Kur Üzerinden 7.22 Türk Lirası Değerindedir.


Üst