Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Kendi Kripto Paranızı Çıkarsanız

kendi kripto para çıkarmak.jpg

Tamamen varsayımsal konuşuyorum; kendi kripto paranızı çıkarsanız bu kripto para hangi sektöre hitap ederdi? (Örneğin XRP'nin bankacılık sektörüne hitap ettiği gibi.)

Kripto paranızın ne gibi özellikleri olurdu? (Filecoin dosya, veri yükleme gibi)

Kripto paranızı nasıl dizayn ederdiniz? (merkeziyetsiz, kontrol bende, yarı merkeziyetli, gizlilik konuları vb.)

Kripto paranıza hangi ismi koyardınız? [SAHIN (SAH Token) gib]

Kendi Kripto parasını kesinlikle çıkarması gereken alanlarla ilgili ne düşünüyorsunuz? ( Örneğin bu forum kendi kripto parasını çıkarmalı gibi :) )

Özellik olarak : O coin baka yere giderken kimlik bilgileride görünür olmalı kaçak çalma gibi durumlarda farkedilmedi

Tüm kontrol bende olacak şekilde dizayn edrim
İsimide FX coin olurdu

O kadar çok kripto para var ki bunların arasından sıyrılıp iyi bir değer görmek gerçekten çok zor. Ama ben hem yatırım hem de alışveriş vb. kullanım amaçlı bir kripto para çıkarırdım. Arzı hakkında birkaç tane düşüncem var. 100 milyon olmasını isterdim ve başlangıçta bir web sitesi üzerinden katılan herkese onar tane verilmesini isterdim. Ayrıca en önemlisi de tamamen merkeziyetsiz bir kripto para olurdu.(Web sitesi falan diyorum doğrusu tamamen merkeziyetsiz olması biraz imkansız görünüyor. :)) Yani aynı Bitcoin gibi. Çünkü kripto para piyasasına hakim insanların hatrı sayılır bir kısmı Bitcoine' e bu yüzden yatırım yapıyor diye düşünüyorum. Adını ne koyacağım ile ilgili çok düşündüm aklıma birkaç isim geldi ama onlar da varmış ya :confused:

Bu forum kendi kripto parasını çıkarsa aslında güzel olabilirdi. Ama şuan yönetim ekibi hem üyelerle hem de forumla uğraşıyor ve yenilikler getirmeye çalışıyorlar. Aynı zamanda kripto para çıkarırlarsa bir şeyler aksamaya başlayabilir belki diye düşünüyorum.

Benim koinim eğitime, okullara, yanda kütüphanelere yönelik olurdu. Merkeziyetsiz olurdu. Blok zincirinde öğrencinin ve öğretmenin verileri sonsuza kadar şifrelenerek saklanırdı. Tabii gizlilik en önemlisi. Hangi veriler hangi öğrenciye aitmiş izi sürülemeyecekti. Ama verilerin okunması ve paylaşılması mümkün olabilecekti. Böylece gelecek nesillere eğitim sistemi ve ders konuları, kütüphaneler miras kalabilecekti.

İsteyen çıkardığım koin ile bu verilerin orijinallerini satabilecekti. Mining yok ama adet bazlı sınırlama da yok.

İsmi KLM (KALEM) olabilir.

Milli Eğitim Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı bu konuyu düşünmeli bence. Geliştirilmeye açık bir proje. :)

Forumun kendi tokenı olabilir ama çok masraflı olur. Üretim sıkıntı olur. Masrafı karşılayabilirim, diyorsanız neden olmasın. :)

Z kuşağına yönelik bir proje yapardık… Örneğin Tiktok'ta sevdiğin videoyu artılayarak 0,005 coin falan göndertirdim. Dinlemeyi sevdikleri kişilerin konser biletini aldıklarında coin kazanırlardı. Fast food restoranlarında harcayabilirlerdi vs.

Ben mesleğim gereği tiyatro üzerine bir coin geliştirirdim. Adını da direkt Tiyatrocoin koyardım. Kısaltması TYR olurdu.
Anonim bir coin olmazdı. Kontrolünün ben de olmasını tercih ederim.

Tiyatro biletlerinin satış işlemlerinde kullanılmasını sağlardım öncelikle. Daha sonra, oyunu seyreden izleyicilerin tiyatro emekçilerine ödül olarak gönderebilmeleri için yöntemler geliştirirdim.

Örneğin, izledikleri bir oyunda, performansını beğendikleri bir oyuncuyu ödüllendirebilmeleri için bir mobil uygulama hazırlardım. Elbette sadece oyuncuları değil, oyunun yazarını, yönetmenini, ışıkçısını, dekorcusunu, kostümcüsünü yani tüm tiyatro emekçilerini destekleyebilmelerinin önünü açardım.

Öncelikle zaten hali hazırda böyle bir planlaması olan birisi olarak bu konuya yorum yapmak istiyorum.
Kendi hedeflerim üzerinden yanıtlayacağım bu paylaşımı.
Benim öncelikli olarak planım herkesin rahatlıkla ulaşabileceği ve hızlıca işlem yapabileceği, ağ ücretleri ile belinin bükülmeyeceği kullanışlı bir sistem oluşturmak.
Bu kripto parada kontrol tamamen bende olacak şekilde birçok borsada işleme sokmaya çalışacağım başaramasam bile enazından deneyeceğim.
İsim konusunda henüz bir fikir edinemedim ama önerilere açığım :D
Bu kripto para hem borsada alım satım işlemlerinde kullanılacak hem airdroplar ve kampanyalar ile sürekli olarak ödüller dağıtacak ve en önemlisi küçük bir mobil oyun uygulaması ile kullanıcılara sınırsız kazanç imkanı sağlayacak şekilde hazırlanacak.

Umarım konu dışına taşmadan yeterli şekilde cevaplayabilmişimdir, İyi forumlar dilerim.

Paha biçilmez sanat eserlerinin, değerlerini ortak bir birimde toplama amaçlı ARTCOIN olabilirdi. Müzik, resim, heykel vb. bütün sanat eserlerinin ortak ve evrensel bir para birimi ile değerlendirilmesi amaçlı, sanat sektörüne hitap eden bir para birimi düşündüm. Düşünün bir konsere gidiyorsunuz giriş bileti 20 artcoin... Bilgisayarınıza bir mp3 indiriyorsunuz ( yasal yollardan ) 1 artcoin. Bir resim satılığa çıkıyor, dünya genelinde fiyatı 5000 artcoin. Ve sanat dünyası bu şekilde alış veriş yapıyor. Tiyatronuza ışık düzeneği alacaksınız 6500 artcoin. Konsere ses sistemi kiralayacaksınız 15000 artcoin. Evde resim yapacaksınız, fırça seti 90 artcoin, mavi akrilik boya 8 artcoin. Seramik çamuru alacaksınız kilosu 5 artcoin ... Nasıl olurdu ? Sektörlere göre coinler olsa ...

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,149
Kullanıcılar
6,683
Son üye
keycheck
Geri