Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Kıpırdanmaya Başlayan Altcoin

chart-1905225_640.jpg

Uniswap ile ilgili 2 farklı haber dikkatimi çekti. Bu haberlerin birinde ünlü kripto para analistlerinden Austin Arnold’ın UNI hakkındaki düşünceleri yer alırken diğerinde ise On-chain platformunun analizlerine yer veriliyor. Hem analistin hem de analiz platformunun UNI hakkındaki yorumları kayda değer nitelikte olumlu görünüyor.

Analist Arnold’a göre, Uniswap v3.0 güncellemesinin açıklanması UNI’ye ciddi anlamda yukarı doğru bir hareketlenme getirebilir. Gerçekleşecek güncellemeyle birlikte merkeziyetsiz kripto para borsası (DEX) veriminin oldukça artacağını dile getiren analist, Uniswap’ın oldukça ucuz bir otomatik piyasa yapıcıya dönüşeceğini ifade ediyor.

Ayrıca Arnold’a göre v3.0 güncellemesiyle birlikte, konsantre likidite olarak ifade edilen likidite sağlayıcılarının pozisyonları tek bir havuzda toplanacak. Bu durum 4.000 kat fazla sermaye verimliliği ile likidite sağlanmasına yol açabilir.

On-chain analizi de, UNI’nin ticaret hacmi yaklaşık % 80 arttığını gösteriyor. Bu, geçen hafta Uniswap ağında 1,5 milyar doların üzerinde büyük işlem gerçekleştiği anlamına geliyor. On-chain analizine göre yatırımcıların duyarlılığı oldukça yüksek düzeyde ve büyük yatırımcıların UNI konsantrasyonu % 91’e ulaştı. Bu metrikler, UNI’nin gelecek hafta yükseliş eğilimi gösterebileceğini işaret ediyor.

UNI’nin son dönemdeki hareketlerine baktığımızda Mart sonunda yukarı doğru bir hareketlenme içine girdiğini görüyoruz. O tarihlerde 27 dolar seviyelerinde olan UNI şu anda 31 dolar seviyelerinde yer alıyor. Son 24 saatte 888 milyon dolarlık bir hacim gerçekleştiren UNI, son 1 haftada da %20 oranında artış gördü. Mevcut piyasa değeri 16 milyar dolar olan UNI 8. En büyük kripto para birimi konumunda yer alıyor.

Peki, sizce v3.0 güncellemesi Uniswap'a ne kazandıracak, 4000 kat verimlilik artışı fiyatına nasıl yansıyacak?

Bu yazı hiçbir şekilde bir yatırım tavsiyesi değildir. Mevcut haberler ve bilgiler ışığında bir değerlendirme yazısıdır. Yakından takip etmeye değer gördüğüm, potansiyeli olan ve adından sıklıkla söz edilmeye başlanmış bir kripto para birimine dikkatinizi çekmeye çalıştım.

Bu yazıyı yayınladığım 4 Nisan tarihinde UNI 29 dolar seviyelerindeydi. Şu an da 39 dolar seviyelerine çok yakın. An itibariyle 38,90 dolar. %35'e yakın bir artış kaydetmiş durumda. v3 güncellemesi önümüzdeki ay gerçekleşecek. Bunun ortaya çıkaracağı beklentiyle ay sonuna kadar yükselişini devaM ettirme potansiyeli var. Yakından izlenmeli UNI. YTD.

Bu yazıyı yayınladığım 4 Nisan tarihinde UNI 29 dolar seviyelerindeydi. Şu an da 39 dolar seviyelerine çok yakın. An itibariyle 38,90 dolar. %35'e yakın bir artış kaydetmiş durumda. v3 güncellemesi önümüzdeki ay gerçekleşecek. Bunun ortaya çıkaracağı beklentiyle ay sonuna kadar yükselişini devaM ettirme potansiyeli var. Yakından izlenmeli UNI. YTD.
Hocam saygılar, bir konu hakkında merakımı giderebilir misiniz acep. Merakım şu; ben grafik takip ederken ilk önce usd ile başlıyorum, sonra x coin grafiğine bakıyorum. Tamamen karadüzen ve sezgisel yaklaşıyorum. Çevremde konu ile ilgilenen kimse olmadığı için yazmış bulundum. Amaç tavsiyeden ziyade fikir almak, teknik yetersizliğimi görmek için. Şimdilik yönümü tek belirleyen usdnin son iki büyük direnci. Kaybolmaktan korkmuyorum ama nerde olduğumu da detaylı hatırlamıyorum. Hürmetler...

Ben daha kripto paraların gelişmeleriyle ilgili takip içindeyim ve grafik hareketlerini genel olarak değerlendiriyorum. Son birkaç aylık gelişimlerini yani.
Teknik analiz konusunda @sahinadm hocam daha çok yardımcı olacaktır.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,208
Kullanıcılar
6,738
Son üye
milyoner62
Geri