Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Kitap Önerisi

Merhaba arkadaşlar, bu gün sizlere bir kitab önerisiyle geldim bu kitabı herkes duymuştur bence. İlk önce kitabın hikayesini anlatıcam sonra kitabın kendisine geçeriz. Kitabın adı "Le Petit Prince" (Küçük prens) Kitabın yazarı "Antoine de Saint-Exupéry" dir. "Antoine de Saint-Exupéry" bir pilotdur pilot olmakla yanaşı hem de kitap yazarıdır. Yazdığı şu kitapda bir çocuğun gözü de büküklerin dunyasını anlatmaya çalışmıştır. Sahra çölüne düşmüş bir pilotun küşük prensle karşılaşmasıyla başlıyor kitab. Kitab 27 bölümden oluşuyor her bölüm insana yeni birşey anlatıyor. Yazar bu kitabı New York-da bir otel odasında kaleme almıştır. Yazar kitabı yazmakla kalmamış hem de çizimlerini kendisi yapmışdır.
Küçük prens kitabı çocuklar için yapılmış gibi gözüksede aslında büyükler için yapılmıştır. II dünya savaşının etkilerinin bırakdığı toplumun eleştirisi olarakda değerlendiriliyor bu kitab.

Yazarın bu kitabda anlattığı hikayenin kendi başından geçen olaylardan yola çıkarak yazıldığı düşünülüyor. Şöyleki, Antoine de Saint-Exupéry 1935 yılda bir hız rekorunu denerken bir sahra çölünün ortasına düşüyor ve karısı Consuelo’nun bitmek bilmeyen arzusu ve koruma ihtiyacı olduğu, Küçük prens gibi etrafı volkanik sularla dolu El Salvador-da yaşamıştı.

Bu kitab 6 nisan 1943-de fransızca ve ingilizce olarak yayımlanmıştı. Şimdiye kadar 210 farlı dil ve lehçeye çevrilmiştir. Yürkçede 15 farkı dilde çevrisi bulunuyor.
Küçük prens 12 kez tiyatroda oynanmış, opera ve şarkılara da ilham vermiştir.

2003 yılında ayın 45 Eugenia gök taşına Küçün prens ismide verilmiştir.

Küçük prens kitabı gerçekden çooook güzel bir kitab. Yukarıda söylediğim gibi çoçuklar için yapıldığı düşünülsede aslında büyükler için yapılmış bir kitabtır. Okumayan varsa ben hemen okumasını öneririm. Bu kitabda bir çok şeyi öyreniyoruz, çoculkarın gözünden kendimize bakmayı, neyin değerli neyin değersiz olduğnu anlıyoruz. Kısaca küçük bir kitab bizlere büyük şeyler anlatıyor anlatırken de öyretiyor.

Küçük prensin özllkle çocuklara sevdirilmesi için 3 boyutlu olanı var. Ben oğlum için onu almıştım.

Sadece bizler için değil, çocuklar için de hayal gücü açısından oldukça faydalı. Elbette verilmeye çalışılan mesajı anlayamıyorlar, ama yinede farklı bakış açıları geliştirmeleri açısından faydalı.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,154
Kullanıcılar
6,686
Son üye
sjsjsjka
Geri