Neler yeni

“Korkutan Uyarı”: Kilit Seviye Aşılamazsa Bitcoin Bu Seviyelere İnebilir

  • Fundamental Analysis (FA): Piyasa değerinin ne olduğunu anlamak için politik, ekonomik ve sosyal veriler gibi tüm verileri göz önünde bulundurarak araştırma yapmaktır.

SatoshiNakamoto

Üstçavuş
Katılım
28 Eyl 2020
Mesajlar
218
Tepkime puanı
22
Puanları
285
Konum
İstanbul


0.00000000
  • 0.00000000  
  • #1

bitcoin-dusus-kriptokoin-com-.jpg

Bitcoin’in fiyatı, son birkaç gündür büyük ölçüde durgunlaştı. Son yükseliş trendi, kripto para birimini 11 bin dolara kadar yükseltti.

BTC, dün öğleden sonra görülen satışlara rağmen, son kazançlarının büyük bir kısmını koruyabildi.


Bu satış, bazı borsalarda 10 bin 500 dolara kadar BTC’nin düşmesine neden oldu. Ancak düşüş kısa sürdü ve ardından güçlü bir toparlanma geldi.

Bitcoin o zamandan beri konsolide olmasına rağmen, bir analist bunun fırtınadan önceki sakinlik olduğuna inanıyor.


Gözünü yakın vadede 9 bin 500 dolar seviyesine ayaralayan analist bu seviyenin aylardır gördüğü en düşük fiyatlardan biri olacağına işaret ediyor.

Bitcoin’de Yön Nereye?
Bitcoin ve tüm kripto para piyasası, BTC’nin yaklaşık 11 bin dolar seviyesinde karşı karşıya olduğu güçlü direnç nedeniyle yükselen ivmelerini sürdürmek için mücadele ediyor.


Bu fiyat seviyesinde oturan direncin gücü yoğun oldu. Kripto para biriminin yakın vadede daha fazla yükseliş ivmesi görmesini engellemeye devam edebilir.

Bununla birlikte, ayıların kripto tarafından son zamanlarda ifade edilen gücü geri döndürme girişimi, 10 bin doların üstündeki bölgede oldukça istikrarlı kaldığı için boşuna oldu.

Bir analist, daha büyük bir düşüşün yakın olabileceğine inanıyor.

10 bin 500 dolar seviyesinin altındaki bir kırılmanın, 9 bin 500 dolara kadar hızlı bir düşüş görmesine neden olmak için yeterli olacağını belirtti.

Bitcoin Satış Baskısında mı?
Bitcoin, şu anki fiyatı 10 bin 760 ddolar seviyesinden marjinal olarak işlem görüyor. Bu, son birkaç gündür işlem gördüğü fiyat civarında.

Dün, ayılar istikrarını bozmaya çalıştı, ancak düşük hareket kısa sürede sonuçlandı.

Analistler, altcoinlerin kaderini muhtemelen belirleyeceğinden, BTC’nin bir sonraki trendini merak ediyor. Şu anda tüm kripto piyasası yatay veya düşüş eğiliminde.

Bitcoin Bu Seviyeleri Göreblir
Kripto para biriminin kısa vadeli görünümü hakkında konuşurken, bir trader, eğiliminin 10 bin 500 dolar civarında oluşturulan desteğe bağlı olduğunu belirtti.

Buradaki düşüşün Bitcoin’in 9.500 dolara düşmesine neden olabileceğine inanıyor.

george-2-980x601.jpg

Önümüzdeki birkaç gün, yatırımcılara Bitcoin’in ve kripto para piyasanın bir sonraki trendinin neresi olabileceğine dair daha fazla bilgi sağlayacak.
 

Üst