Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Kripto Dünyasında Para Nasıl Katlanılır?

zkud

Kıdemli Çavuş
Merhaba Arkadaşlar,

Bu foruma sanırım ilk üye olanlardan biriyimdir. R10'da tanıtılmış bir konusu vardı oradan gelmiştim galiba :) Belki de bu yazıyı okuyunca, ya böyle bir şey bilinse herkes varını yoğunu satar bu işe girer hem de sana söyler mi hiç? Diyebilirsiniz ama ben sorumu biraz detaylandırmaya çalışacağım. Neyse lafı uzatmayayım, merakımı giderme üzere üstatlardan cevap beklediğim soruya geçiyorum.

Kripto parayla zengin olmak hatta kolay yoldan zengin olmak, Türk Milleti olarak hepimizin arzuladığı ve vazgeçemediği bir şey diyebiliriz. Benim sorum şu az parayla çok para nasıl kazanılır?

Sizden şu altcoine parayı yatır. Sonra x100 göreceksin gibi yatırım tavsiyesine giren yanıtlar istemiyorum, sizden cevaplar istiyorum.

* Ben gate.io borsasında çıkmamış alt coinlere yatırım yapıp sıçrama yapmasını bekliyorum.
* Ben evime şu kadar para verip mining kurdum, şu kadar giderim bu kadar gelirim var.
* Ben şu kadar parayla al sat yapıyorum. Şu şekilde bir yol izledim (biraz detay lütfen)
* Ben kaldıraç ile şu şekilde bir taktik izleyip, azar azar şu kadar paramı şu kadar yaptım.

Gibi gibi yorumlarınızı merak ediyorum. Doğru ifade edebildim mi bilmiyorum ama mining işinin pahalı olduğunu biliyorum onu sadece örnek olması açısından yazdım bu yüzden 500 TL - 1000 TL gibi rakamlar nasıl katlanır? Bu soru üzerine yukarıdaki maddeleri detaylandırarak, üstatların cevaplarını bekliyorum.

Biraz karışık oldu sanırım ama herkesten güzel bir cevap çıkacaktır diye düşünüyorum.

Şimdiden herkese teşekkürler, iyi forumlar.

ne olduğu belirsiz projelerin kalkınmasına yardımcı olmamak için sadece bildiğim kripto birimlerde uzun vade kalıyorum (ETH BTC LTC) gibi.
sabırla güzel kazançlar elde ediliyor.

fırsat bulup kısa vade al sat yapamıyorum.
gate.io falan attım ufak miktarlar sizin bu yazınızı okuyunca aklıma geldi :)

ne olduğu belirsiz projelerin kalkınmasına yardımcı olmamak için sadece bildiğim kripto birimlerde uzun vade kalıyorum (ETH BTC LTC) gibi.
sabırla güzel kazançlar elde ediliyor.

fırsat bulup kısa vade al sat yapamıyorum.
gate.io falan attım ufak miktarlar sizin bu yazınızı okuyunca aklıma geldi :)

Merhaba Hocam,

Değerli yorumunuz için öncelikle teşekkür ederim. Sizin bahsettiğiniz piyasanın asıl hacmini oluşturan temel coinlerde bu işin temel kuralı gerçekten sabır olsa da büyük paralar koymadan güzel kazançlar elde etmek mümkün oluyor mu?

Eğer mümkün olmuyorsa, ufak miktarlarla, güzel kazançlar elde etmek mümkün mü? Ufak miktarlarla trilyoner olmak gibi düşünmeyelim de 1000 TL'yi 20000 TL' yapmak gibi yani x20 yapmak mümkün mü? Ya da izlediğiniz bir taktik yol var mı? Biraz sizden taktik almak isteriz ;)

Şimdiden emeğinize sağlık.

Merhaba Hocam,

Değerli yorumunuz için öncelikle teşekkür ederim. Sizin bahsettiğiniz piyasanın asıl hacmini oluşturan temel coinlerde bu işin temel kuralı gerçekten sabır olsa da büyük paralar koymadan güzel kazançlar elde etmek mümkün oluyor mu?

Eğer mümkün olmuyorsa, ufak miktarlarla, güzel kazançlar elde etmek mümkün mü? Ufak miktarlarla trilyoner olmak gibi düşünmeyelim de 1000 TL'yi 20000 TL' yapmak gibi yani x20 yapmak mümkün mü? Ya da izlediğiniz bir taktik yol var mı? Biraz sizden taktik almak isteriz ;)

Şimdiden emeğinize sağlık.
Uzun zamandır böyle kaliteli yorumlara hasret kalmıştım. Genellikle post kasmak adına yapılan yorumlar geliyordu. Öncelikle teşekkürler.

Ben çok bilinmeyene yatırım yapıp para katlamaya çalışanlardanım. Bir defa full BTC ve ETH girdim. Onda da lale devrine denk geldim. Eski takıldığım projeler roket takıp uçtu, biz dengeli bir yükseliş izledik. O yüzden yüksek risk yüksek kazanç ile oynuyorum.

Not: ikimiz aynı gün üye olmuşuz :)

Son düzenleme:
Uzun zamandır böyle kaliteli yorumlara hasret kalmıştım. Genellikle post kasmak adına yapılan yorumlar geliyordu. Öncelikle teşekkürler.

Ben çok bilinmeyene yatırım yapıp para katlamaya çalışanlardanım. Bir defa full BTC ve ETH girdim. Onda da lale devrine denk geldim. Eski takıldığım projeler roket takıp uçtu, biz dengeli bir yükseliş izledik. O yüzden yüksek risk yüksek kazanç ile oynuyorum.

Not: ikimiz aynı gün üye olmuşuz :)

Etkileşim için ben teşekkür ederim hocam. Ben de bol sıfırlı coinleri tercih edip sonra onların uçmasını bekleyenlerdenim. Şimdiye kadar aya gitmeseler de kiminden kâr kiminden zarar ettim. Aradığımı bulamadım diyebilirim.

Bu yüzden herkesten biraz bilgi ve taktik almak adına böyle bir konu açmıştım fakat istediğim etkileşim olmadı şimdilik :(

Zamanında aktif olan üyeler biraz forumdan uzaklaşmışlar sanırım :( Umarım tekrar bir hareketlilik olur, hem forum olarak hem proje olarak ben çok beğendim burayı ;)

Bende kendi hikayemi yazayım oyun sistemim için RX5600 ekran kartı almıştım o gün değeri 2700₺ civarındaydı aynı hafta 9000₺ kadar fiyatı yükseldi o dönem bir fabrikada head of it pozisyonundaydım ve gelişmeleri yakından izliyordum RX5600 mining için ilgi görüyordu bende performansını test etmek istedim sonrasında 7/24 sistemim açık neden boştayken kazmasın dedim derken sistemi rige çevirdim 2 tane RX5600 4 tane 1660S ile çok güzel gelir elde ediyorduk ağ zorluğu artmamışken haftalık 0.10 ETH kazım yapıyordu sistem sonra borsada gelen ETH ile oynamak istedim klasik borsa metotları ile %3 - %5 arası değerlerde al sat yapmaya başladım sonra projeleri ve alt yapıları inceleyip değerlendirdim burada çok diplerden alımlar yapıp çok karlı satışlar yaptım asla ₺ kullanmam her zaman $ ile çalışırım.

Özetle o gün ortalama 3000₺ değerinde olan kart ile çıktığım yolda 1 yılda 35k$ işlem hacmine ulaştım ayrıca 3 yıldır aralıksız aynı kaynağı işliyorum yaklaşık 1 yıl rigi kapattım şuanda rigim yok ama borsadaki varlıklarımı işletmeye devam ediyorum.

Nasıl yaptın nerden öğrendin vs. diyecekler için ben 11 yaşımda bilgisayarlardan para kazanmaya başladım yaş ilerledikçe meslek edindim alaylıyım ama meraklıyım bir çok insan gibi internetti saçma sapan işler için kullanmam hep araştırırım ayrıca iktisat okudum teknoloji ve iktisat uzmanlaştığım iki ana dal ve bunu kripto varlıklardan çok önce yapmaya başladım 14-15 yaşında dolar ve altın alıyordum, yani arkadaşlar bizde bir söz var biraz kaba bir söz başkasının bir şeyi ile gerdeğe girilmez ben hep sert ve doğru konuşurum bu işler öyle basit işler değil önce öğrenin bilgi edinin ki muhakeme yeteneğiniz gelişsin sonra harekete geçin hata yapmaktan korkmayın kaybetmekten korkmayın. Şunu unutmayın 1₺ aldığın bir ürünü 0.5₺ satmazsın ve satmadığın sürece elinde bir varlık tutuyorsan zarar etmemişsindir sen 1₺ den aldıysan bir varlığı en az 1.1₺ den satmalısın hedef fiyatı ön gördüysen gelene kadar beklemen gerek.

Şu senaryo da mümkün 1₺ aldığın varlığı 0.5₺ satıp başka bir varlığa geçersen en az 2.1x fiyat artışı olmalı ki sen kar edebilesin yani işin matematiğini doğru yaptığın sürece zarar etmezsin.

Ama bakkal tüyosu enişte tüyosu youtube da xcoin ycoin kanalı vs ile bu iş olmaz.

Evli ve 31 yaşında biri olarak 3 yıldır bir tane RX5600 ile çıktığım yolda hayatımı sürdürüyorum ve motivasyon videolarında gördüğünüz gibiyim 3 ekran 2 pc internet benim için para kazanmama yetiyor.

Tabi ilk 1 yıl neredeyse eşimle aynı yatakta yatamadım :) her gece sabah 6'ya kadar çalıştım hadi buda ödev konusu gibi olsun neden sabah 6'ya kadar uyumadım ve sepetlerimi neden 02:00 ve 04:00 arası yapmaya özen gösterdim biraz düşünün. Spot piyasada günlük al sat çalışma şeklimi size paylaşmış oldum.

Tabi ilk 1 yıl neredeyse eşimle aynı yatakta yatamadım :) her gece sabah 6'ya kadar çalıştım hadi buda ödev konusu gibi olsun neden sabah 6'ya kadar uyumadım ve sepetlerimi neden 02:00 ve 04:00 arası yapmaya özen gösterdim biraz düşünün. Spot piyasada günlük al sat çalışma şeklimi size paylaşmış oldum.

Güzel bir anı. Ayrıca güzel bir taktik diyebilirim. Her zaman olmasa da tercih ettiğim saatlerdendi. Bu ara trade pek ilg alanım değil. Büyecebilecek projeleri bul ve filizlenmesini bekle.

Güzel bir anı. Ayrıca güzel bir taktik diyebilirim. Her zaman olmasa da tercih ettiğim saatlerdendi. Bu ara trade pek ilg alanım değil. Büyecebilecek projeleri bul ve filizlenmesini bekle.
Katılıyorum ben de yatırım için uzun valedi projeleri seçip dipten toplamayı seviyorum spot al sat biraz keyfi hareketler

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,153
Kullanıcılar
6,686
Son üye
sjsjsjka
Geri