Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Kripto Opsiyon Ticaretinde Başarının Kilidini Açmak: Bilmeniz Gereken Geleneksel Olmayan Stratejiler

Kripto para dünyasında kar elde etmek istiyorsanız ve profesyonelseniz, opsiyon ticareti sizin için olabilir. Opsiyonlar size bir varlığı belirli bir zaman dilimi içinde önceden belirlenmiş bir fiyattan alma veya satma hakkı verir, ancak bu zorunluluğu vermez. Bu yazıda, kripto opsiyon ticaretinde usta olmanıza yardımcı olacak bazı yaygın olmayan stratejileri keşfedeceğiz.
s.jpeg
The Straddle
Straddle, aynı kullanım fiyatı ve vade tarihinde bir alım ve satım opsiyonu satın almayı içeren bir stratejidir. Bu strateji, piyasada çok fazla belirsizlik olduğunda en iyi şekilde çalışır. Dayanak varlığın fiyatı yükselirse, alım opsiyonunu kullanabilir ve kar elde edebilirsiniz. Fiyat düşerse, satım opsiyonunu kullanabilir ve kar edebilirsiniz. Bu stratejinin dezavantajı, yürütmenin pahalı olabilmesidir.
t.jpeg
The Strangle
Strangle, Straddle'a benzer, ancak aynı kullanım fiyatından hem alım hem de satım opsiyonu satın almak yerine, daha yüksek kullanım fiyatından bir alım opsiyonu ve daha düşük kullanım fiyatından bir satım opsiyonu satın alırsınız. Bu strateji, Straddle'dan daha ucuzdur çünkü seçenekler farklı fiyatlardan satın alınır. Strangle, piyasanın değişken olması beklendiğinde en iyi şekilde kullanılır.
i.jpeg
The Iron Butterfly
Demir Kelebek, hem bir alım hem de bir satım opsiyonunu aynı kullanım fiyatı ve vade sonunda satmayı, aynı zamanda daha yüksek bir kullanım fiyatından bir alım opsiyonu ve daha düşük bir kullanım fiyatından bir satım opsiyonu almayı içeren karmaşık bir stratejidir. Bu strateji, pazarın belirli fiyatlar arasında olması beklendiğinde en iyi şekilde çalışır. Dayanak varlığın fiyatı belirli bir aralıkta kalırsa, tüm seçenekler değersiz hale gelir ve kar edersiniz.

c.jpeg
The Covered Call
Covered Call, bir dayanak varlığın satın alınmasını ve bu varlığa ilişkin bir alım opsiyonunun daha yüksek bir işlem fiyatından satılmasını içeren bir stratejidir. Bu strateji en iyi şekilde, piyasanın nötr veya hafif bir yükseliş beklendiğinde kullanılır. Dayanak varlığın fiyatı yükselirse, varlıktan kar elde edersiniz ve alım opsiyonu değersiz bir şekilde sona erer. Dayanak varlığın fiyatı düşerse, alım opsiyonundan yine de kar elde edersiniz.
p.png
The Cash-Secured Put
Nakit Teminatlı Satış (TCSP), daha düşük bir fiyattan satın almak istediğiniz dayanak bir varlığa ilişkin bir satış opsiyonu satmayı içeren bir stratejidir. Bu strateji en iyi şekilde, piyasanın nötr veya hafif düşüş eğilimi göstermesi beklendiğinde kullanılır. Dayanak varlığın fiyatı, satım opsiyonunun kullanım fiyatının üzerinde kalırsa, opsiyon değersiz olarak sona erer ve primden kar elde edersiniz. Dayanak varlığın fiyatı, satış opsiyonunun kullanım fiyatının altına düşerse, varlığı daha düşük bir fiyattan satın almak zorunda kalacaksınız, ancak zaten satış opsiyonunu satmanın primini almış olacaksınız.

Sonuç
Opsiyon ticareti, kripto para dünyasında kar elde etmenin harika bir yolu olabilir, ancak opsiyon ticaretinin riskli olduğunu ve tüm yatırımcılar için uygun olmadığını unutmamak önemlidir. Bu makalede tartıştığımız stratejiler, kullanabileceğiniz birçok opsiyon ticaret stratejisinden sadece birkaç örnektir. Herhangi bir yatırım kararı vermeden önce kendi araştırmanızı yaptığınızdan ve bir finansal danışmana danıştığınızdan emin olun. Doğru bilgi ve hazırlık ile kripto opsiyon ticaretinde usta olabilirsiniz. İyi şanlar!

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,211
Kullanıcılar
6,740
Son üye
mettug
Geri