Neler yeni
probit borsası

Kripto Para: Airdorp Nedir ?

  • Pump and Dump: Bir grup borsa yatırımcısının aralarında anlaşarak belirli bir zamanda fiyatı aşağı ya da yukarı çekmek üzere piyasayı manipüle etmeleridir.

SatoshiNakamoto

Üstçavuş
Katılım
28 Eyl 2020
Mesajlar
218
Tepkime puanı
22
Puanları
285
Konum
İstanbul


0.00000000
  • 0.00000000  
  • #1

Kripto paralarda uygulanan airdrop, yeni bir kripto para biriminin tanıtımını yapmak için cüzdan adreslerine ücretsiz para veya coin göndermeyi içeren bir pazarlama stratejisidir. Yeni sanal para biriminin küçük bir miktarı, kullanıcıların cüzdanlarına kripto para şirketi tarafından gönderilen bir postayı retweetlemek gibi küçük bir hizmet karşılığında ücretsiz olarak gönderilir ve tamamen tanıtım amaçlıdır.

Kripto para dünyasında airdrop, bir blockchain projesinin, blockchain topluluğunun aktif üyelerinin cüzdanlarına ücretsiz para veya coin dağıttığı bir prosedürü ifade eder. Airdrop'lar genellikle şirketin web sitesinde ve kripto para birimi forumlarında tanıtılır.
airdropresim1.jpg


Airdrop Nedir?

Kripto airdrop, kripto para birimi alanında yeni olanlar tarafından kullanılan bir pazarlama yöntemidir.
Ücretsiz hediyeye hak kazanmak için, bir alıcının cüzdanda minimum miktarda kripto para tutması gerekebilir veya bir sosyal medya forumunda bu yeni para birimi hakkında reklam amaçlı yazılar yazması, tweet atması ya da fotoğraf paylaşması gerekebilir.

Kripto para birimi girişimleri arasındaki aşırı rekabet göz önüne alındığında, airdrop kalabalığın arasından sıyrılmak için aslında iyi bir girişimdir.
 

Üst