Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Kripto Para Helal mi ???

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Malum Ramazan ayındayız öncelikle Allah bürün oruçlarınızı kabul etsin.

Konuya nasıl bi giriş yapacağımı gerçekten bilmiyorum geçenlerde böyle bi konuya denk geldim ve bu konu hakkında birkaç açıklama ve haber okumak istedim yazılanlar ise şöyle:

Konuyla ilgili fetva yayınlayan Diyanet İşleri para olarak bilinen değişim aracının kendi özünde yani üretim şeklinde, sürüm aşamalarında ve muhataplık alanında büyük belirsizlik içerip içermemesi, bir aldatma aracı olarak kullanılıp kullanılmaması ve belli bir kesimin haksız ve sebepsiz zenginleşmesine vesile olup olmadığına dikkat çekti. Öte yandan kripto para kullanılmaması yönünde bir de fetva yayınladı bazı ilahiyatçılar bu fetvayı desteklerken bazıları da tam aksini iddia etti. İlahiyatçılar bu konuda tam olarak ikiye bölündü ve tartışmalar gün geçtikçe büyümeye devam ediyor.
Not: İlk konum eğer bi yanlışım olmuşsa kusura bakmayın sizin de bu konuda ki fikirlerinizi duymak isterim :):)

Böyle konularda yatırım olarak alıyorsan günah degildir bence mesela altını baz alırsak alayım köşede dursun lazım olunca bozdururum dersen bence günah degil ama faiz gibi düşünüp altını alıp yükselsin de o parayı alıp yiyim dersen bence günah.

Malum Ramazan ayındayız öncelikle Allah bürün oruçlarınızı kabul etsin.

Konuya nasıl bi giriş yapacağımı gerçekten bilmiyorum geçenlerde böyle bi konuya denk geldim ve bu konu hakkında birkaç açıklama ve haber okumak istedim yazılanlar ise şöyle:

Konuyla ilgili fetva yayınlayan Diyanet İşleri para olarak bilinen değişim aracının kendi özünde yani üretim şeklinde, sürüm aşamalarında ve muhataplık alanında büyük belirsizlik içerip içermemesi, bir aldatma aracı olarak kullanılıp kullanılmaması ve belli bir kesimin haksız ve sebepsiz zenginleşmesine vesile olup olmadığına dikkat çekti. Öte yandan kripto para kullanılmaması yönünde bir de fetva yayınladı bazı ilahiyatçılar bu fetvayı desteklerken bazıları da tam aksini iddia etti. İlahiyatçılar bu konuda tam olarak ikiye bölündü ve tartışmalar gün geçtikçe büyümeye devam ediyor.
Not: İlk konum eğer bi yanlışım olmuşsa kusura bakmayın sizin de bu konuda ki fikirlerinizi duymak isterim :):)
Ben ufak bir öneride bulunayım. Bundan sonraki yazılarınızda bu yazıda olduğu gibi haberleri kopyalayıp aynısını yapıştırmazsanız iyi olur.

Burada açıklamalar şöyle: şeklinde bir girişle yazının alıntı olduğunu belirttiğiniz ve altında bu konuda fikir sahibi olmaya çalıştığınızı belirten notunuzu düştüğünüz için sıyrmışsınız. Hoş geldiniz. :)

Böyle konularda bilgili ilahiyatçılar bile bir şey diyemiyor. Bence günah bence günah değil demek doğru değil. Bu konular derin

Benim bildiğim Bankaya para yatırıp Faiz almak haramdır.Bu konu hakkında maalesef bilgim yok ama altın da yatırıyoruz o da zamanla artıp azalan bir yatırım şekli.Bu yüzden ben değil diye biliyorum.Sonuçta helal olarak kazandığımız parayı kripto da olsa ,altın da olsa onlara yatırıyoruz.Zararı yok faiz hariç.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,211
Kullanıcılar
6,740
Son üye
mettug
Geri