Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Nedir Kripto Para Madenciliği Nedir? ( Basit Örnek )

bitcoin-puzzle-odul.jpg

Arkadaşlar kısa ve öz çok teknik terimler kullanmadan size örnek vermek istiyorum

Ekran Kartı veya İşlemci ile yapılan Kripto para madenciliğini şöyle düşünebilirsiniz.

Örneğin Bitcoin toplamda 21 Milyon adet olacak.

Sistem size diyor ki 21 milyon parçası olan resimdeki gibi bir puzzle var.

Her bir puzzle parçasının yerini çözdüğünüzde size Bitcoin olarak ödül vereceğiz.

Ama diyelim ki 1 adet puzzle yerini çözdünüz ve yerine koydunuz bundan sonraki bulacağın parça daha zor olacak.

Bu her parça bulunduğunda diğer parçayı bulmak zorlaşıyor buda Bitcoin Madencliğinin Zorluk Derecesi oluyor.

Umarım anlaşılır olmuştur

Ekli dosyayı görüntüle 2734

Arkadaşlar kısa ve öz çok teknik terimler kullanmadan size örnek vermek istiyorum

Ekran Kartı veya İşlemci ile yapılan Kripto para madenciliğini şöyle düşünebilirsiniz.

Örneğin Bitcoin toplamda 21 Milyon adet olacak.

Sistem size diyor ki 21 milyon parçası olan resimdeki gibi bir puzzle var.

Her bir puzzle parçasının yerini çözdüğünüzde size Bitcoin olarak ödül vereceğiz.

Ama diyelim ki 1 adet puzzle yerini çözdünüz ve yerine koydunuz bundan sonraki bulacağın parça daha zor olacak.

Bu her parça bulunduğunda diğer parçayı bulmak zorlaşıyor buda Bitcoin Madencliğinin Zorluk Derecesi oluyor.

Umarım anlaşılır olmuştur
Puzzla da parçalar bulundukça kolaylaşmaz mı hocam :)

Bence gayet anlaşılır olmuş puzzle örneği. (y)
Film de çok iyi bir filmdir bu arada. Uzaylı rolünü oynadığı filmin adını hatırlayamadım ama o film de çok iyiydi. Hani insanlığı incelemek için geliyordu vs.

Net açıklayıcı olmuş, peki geç mi kaldık madencilik için :unsure:

3 yıl önce evinde bir odaya, özel soğutma sistemi yapmış, binanın ana elektrik girişinden doğrudan elektrik çekmiş ve içerde sayamadığım kadar çok kasa, ekran kartı olan bir arkadaşımın evine yemeğe gitmiştik. O zamanlar ne yaptığını anlayamamıştım. Bu yaptığı işten o ana kadar 17 bitcoin kazandığını söylemişti. Bir kısmını belki kendi almıştır. Cripto para hakkında hiç bir fikrimin olmadığı o günlerde, tuhaf gelmişti. Sürekli odada duran bir adam. Büyük elektrik paraları vermekte ve sürekli ekran kartı vb. almakta. Eşi de şikayetçiydi. İşsiz güçsüz ne yapıyor bilmiyorum demişti. Bir işe girip çalışsa diye şikayet etmişti bize. :) Bilemedik tabi. Şu an elindeki bitcoinlerin değeri çok büyük tabi. Belkide bizlerin ömür boyu kazanabileceği para miktarından da fazla ... İlginç. Halen pek çok insanın önyargıyla baktığı bu coin ticareti ve ilgili sistemler, hızla hayatımıza giriyor. Geç kaldık mı ? Hayır her zaman aradan bir yerden kendimize yer açıp girebiliriz. Geleceğin dünyası bu bence ...

3 yıl önce evinde bir odaya, özel soğutma sistemi yapmış, binanın ana elektrik girişinden doğrudan elektrik çekmiş ve içerde sayamadığım kadar çok kasa, ekran kartı olan bir arkadaşımın evine yemeğe gitmiştik. O zamanlar ne yaptığını anlayamamıştım. Bu yaptığı işten o ana kadar 17 bitcoin kazandığını söylemişti. Bir kısmını belki kendi almıştır. Cripto para hakkında hiç bir fikrimin olmadığı o günlerde, tuhaf gelmişti. Sürekli odada duran bir adam. Büyük elektrik paraları vermekte ve sürekli ekran kartı vb. almakta. Eşi de şikayetçiydi. İşsiz güçsüz ne yapıyor bilmiyorum demişti. Bir işe girip çalışsa diye şikayet etmişti bize. :) Bilemedik tabi. Şu an elindeki bitcoinlerin değeri çok büyük tabi. Belkide bizlerin ömür boyu kazanabileceği para miktarından da fazla ... İlginç. Halen pek çok insanın önyargıyla baktığı bu coin ticareti ve ilgili sistemler, hızla hayatımıza giriyor. Geç kaldık mı ? Hayır her zaman aradan bir yerden kendimize yer açıp girebiliriz. Geleceğin dünyası bu bence ...
Son zamanlarda hiç haber aldın mı o arkadaşından? Büyük ihtimalle karısını boşamıştır. :ROFLMAO: :ROFLMAO:
O dönem, gir doğru düzgün bir işe çalış diye adamın kafasını ütülemiştir muhtemelen. :devilish:

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,211
Kullanıcılar
6,740
Son üye
mettug
Geri