Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Kripto Para Ön Satış Detayları

ön satış.jpg

Kripto para ön satışı, bir kripto para projesi için önceden belirlenen bir dönemde yapılan bir satıştır. Bu satış, genellikle projenin ilk çeyreğinde veya yarısında yapılır ve projenin ilerleyişine göre değişebilir. Ön satış sırasında, proje ekibinin belirlediği bir fiyat üzerinden kripto para satılır ve bu satışın amacı, projenin geliştirilmesi için gerekli kaynakları sağlamaktır. Ön satış sırasında, proje ekibi genellikle projenin whitepaper'ını veya benzer bir belgeyi yayınlar ve bu belge, projenin amacını, hedeflerini ve öngörülen sonuçları açıklar. Kripto para ön satışı sırasında, yatırımcılar projenin gelecekteki değerini tahmin etmeye çalışırlar ve bu değerlemeyi yaparken, projenin ekibini, teknolojisini ve piyasadaki rekabet ortamını değerlendirirler.

Kripto Para Ön Satışlarında Whitelist Uygulaması

Kripto para ön satış whitelist, bir kripto para projesi için ön satış döneminde yapılan bir kayıt sistemidir. Bu sistem, proje ekibinin ön satış sırasında satılacak kripto paraların miktarını sınırlamak ve yatırımcıların proje hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlamak için kullanılır. Ön satış whitelist sistemine kaydolmak için, yatırımcılar genellikle proje ekibinin belirlediği bir formu doldururlar ve bu formda, yatırımcının kimliği, adresi ve diğer bilgileri istenir. Ön satış whitelist sistemine kaydolmak, yatırımcının projenin ön satışına katılma hakkını sağlar ancak bu hak, yatırımcının formda belirttiği miktarda kripto para satın almaya yönelik değildir. Ön satış whitelist sistemi, proje ekibinin ön satış sırasında satış yapabilecekleri kripto para miktarını sınırlamak ve yatırımcıların proje hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlamak için kullanılır.

Kripto Para Ön Satışları Karlı mı?

Kripto para ön satışının karlı olup olmayacağı, birçok faktöre göre değişebilir. Ön satış sırasında satın alınan kripto para, projenin gelecekteki değerine göre değer kazanabilir veya değer kaybedebilir. Bu nedenle, ön satış yaparken yatırımcıların projenin gelecekteki değerini tahmin etmeye çalışmaları ve projenin ekibini, teknolojisini ve piyasadaki rekabet ortamını değerlendirmeleri önemlidir. Ön satış sırasında satın alınan kripto para, projenin ilerleyişine göre değer kazanabilir veya değer kaybedebilir. Ön satış yaparken dikkat edilmesi gereken diğer önemli noktalar şunlardır:

• Projenin ekibinin yetenekleri: Ön satış yaparken projenin ekibinin yeteneklerine ve geçmişteki başarılarına dikkat etmek önemlidir. Ön satış yapılan projenin gelecekte başarılı olma olasılığı, ekibinin yeteneklerine ve geçmişteki başarılarına göre değişebilir.
  • Projenin amacı ve hedefleri: Ön satış yaparken projenin amacını ve hedeflerini araştırmak önemlidir. Projenin amacı ve hedeflerine uygun bir şekilde ilerlemesi, projenin gelecekteki değerine olumlu etki edebilir.
  • Piyasa koşulları: Ön satış yaparken piyasa koşullarını da değerlendirmek önemlidir. Ön satış yapılan kripto para, piyasadaki diğer kripto paraların değerine göre değer kazanabilir veya değer kaybedebilir.

Kripto Para Ön Satış Riskleri

Kripto para ön satışı, yatırımcılar için bazı riskleri de beraberinde getirir. Bu riskler şunlardır:

1. Gelecekteki değerin belirsizliği: Ön satış yapılan kripto para, projenin ilerleyişine göre değer kazanabilir veya değer kaybedebilir. Bu nedenle, ön satış yaparken yatırımcıların projenin gelecekteki değerini tahmin etmeye çalışmaları ve projenin ekibini, teknolojisini ve piyasadaki rekabet ortamını değerlendirmeleri önemlidir.
  2. Projenin gerçekleştirilememe riski: Ön satış yapılan projenin, planlandığı gibi tamamlanamama riski vardır. Bu nedenle, ön satış yaparken yatırımcıların projenin ekibini, teknolojisini ve geçmişteki başarılarını değerlendirmesi önemlidir.
  3. Haksız kazanç elde etme riski: Ön satış sırasında, proje ekibi tarafından belirlenen fiyat üzerinden kripto para satılır. Bu fiyat, projenin gelecekteki değerini yansıtmak zorunda değildir ve proje ekibi, haksız bir şekilde yüksek fiyat üzerinden satış yapabilir. Bu nedenle, ön satış yaparken yatırımcıların projenin ekibini, teknolojisini ve piyasadaki rekabet ortamını değerlendirmesi önemlidir.
  4. Ön satış sırasında yapılan hatalar: Ön satış sırasında, yatırımcıların projenin ekibine güvenmeleri gerekmektedir. Ancak, proje ekibi tarafından yapılan hatalar, projenin ilerleyişini olumsuz etkileyebilir ve bu da kripto para değerinin düşüşüne neden olabilir.

Sadece Dünya'da değil, ülkemizde de pek çok projeye yönelik ön satış süreçleri işletildi. Kripto para borsalarına yönelik ön satış süreçleri genellikle kripto para alanında bu aşamaları geriden takip ettiğimizden, sistem oturduktan sonra gerçekleştirildi. Asıl amacı ön satış geliriyle piyasaya ilk girişte yaşanacak fon sorunlarının ortadan kaldırılması olan aşamalar, sadece yapılmak ve kendi token'ını çıkarmak için yapıldı.

Tüm bunların dışında, Dünya geneline ismini duyurmuş ve ön satış sürecini başarıyla atlatmış Türk ekipleri tarafından gerçekleştirilen projeler de mevcuttur.

Özellikle güvenilir borsaların kendi çıkardıkları tokenlar üzerinden yaptığı ön satışlarda, genellikle borsa fiyat garantörlüğü uygulanmakta ve yatırımcı minimum risk altında tutulmaktadır. Ayrıca borsa prestij kaybının önlenmesi ve ileride gerçekleştirilecek başka ön satışlara karşı karamsar yaklaşım oluşmaması için, ön satış sonrası listeleme faaliyetlerinde genellikle ön satış fiyatının üzerinde bir seyir elde ettirmeye çalışırlar. Elbette piyasa koşullarının elvermediği bazı istisnalar olmuştur. Ancak prest,ij sahibi borsaların çoğunlukla uyguladığı bir sistemdir.

Ben, Portuma (Portoken) ön satışından 5-6 kat kar elde etmiştim. 60 dolarlık almıştım ve birkaç ay içinde 300 küsür dolara çıkmıştı. Onun dışında birkaç ufak tefek ön satış katılımı daha yaptım ama sözünün etmeye değmez pek.

Anca, en çok da kaçırdığım bir ön satış aklımda kaldı. Solchicks ön satışına girmeye hak kazandım ama 30 saniye sürdüğü için alım yapamadım. Bilgisayarımın çok yavaş olmasının da etkisi vardı tabi. Ön satış sonrası iyi katlamıştı fiyatını. YTD.

Ben, Portuma (Portoken) ön satışından 5-6 kat kar elde etmiştim. 60 dolarlık almıştım ve birkaç ay içinde 300 küsür dolara çıkmıştı. Onun dışında birkaç ufak tefek ön satış katılımı daha yaptım ama sözünün etmeye değmez pek.

Anca, en çok da kaçırdığım bir ön satış aklımda kaldı. Solchicks ön satışına girmeye hak kazandım ama 30 saniye sürdüğü için alım yapamadım. Bilgisayarımın çok yavaş olmasının da etkisi vardı tabi. Ön satış sonrası iyi katlamıştı fiyatını. YTD.
Aslında ön satışlarda beklentim minimum 4 kat.

2 kat için o riske girmem ben. 😁

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,152
Kullanıcılar
6,684
Son üye
Okan.2727
Geri