Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Kripto Para Piyasasında Düşmeden Kalkmayı Öğrenemezsiniz

simmge

Onbaşı
Açıkçası herkesin söylediği ve çok doğru olduğuna inandığım biraz argo bir düşünce var;
Bu piyasayı iyice öğrenmenin tek yolu tokatını yemekten geçiyor...

Bazen öyle bir süreç oluyor ki her detayı çok iyi bilen analiz yapan iyi stratejiler oluşturanlar zarar edebiliyor fakat acemiler kazanç sağlıyor. Bunun sebebi bu piyasanın içinde bir bilinmezliğinin olmasından kaynaklı. Fakat bu senaryo çok uzun sürmeyecektir. Acemiler illa ki bir noktada gerçeklerle karşılaşacaktır. İşte tam olarakta bilgi bu şekilde kazanılıyor. Düşmeyi öğrenemezseniz kalktığınızda da ne yapacağınızı bilemezsiniz. Zaten bu işin içinde olan kişiler de kim bilir kaç kere düştü kaç kere kalktı...

Yakın çevreme bu piyasa hakkında kaç defa söyledim bilmiyorum. Tokat yemeden öğrenilmiyor. Aynen bu ifadeyi kullanmışımdır yediğim tokatlardan sonra. :)
Grafik okumayı beceremediğim gerçeğinden yola çıkarak acemi olduğumu rahatlıkla söyleyebilirim.
Daha 3 gün önce küçük de olsa yatırımım olan bir sistem patladı. Yediğim tokatlara bir yenisi daha eklendi. Acımadı ki acımadı ki :ROFLMAO: :ROFLMAO:
Şöyle düşünüyorum; bu dönemde yediğim tokatlarla elde ettiğim tecrübe aslında ucuza mal oluyor. Çok büyük kaybetmiyorum. Tecrübe edinirken çok büyük kayıplar yaşamamış olmaktan mutluyum. Kaybettiğim için sevindiğimi bile söyleyebilirim. Noluyo yaw :unsure:
Ulaşılan bilinç durumu en önemlisi.
Neyse uzatmayayım. Herkese az kayıplar dilerim. :)

Aslında acemi ve usta kavramları çok da işlev sahibi kavramlar değil bu piyasada. Dediğiniz gibi kimin başına ne geleceğini kestirmek çok zor. Ve piyasaya yeni girenlerde sanırım şans faktörü iyi derece işliyor. Tabi bu olay onlar için ben bundan sonra daha çok kazanırım, fikri oluşturuyor ve bu noktadan sonra gelen ilk işlemlerinde hataya düşüyorlar. Çünkü yükselirken aldılar ve sattılar. Bu kez düşerken aldılar ve satamadılar veya panik yapıp zarardan sattılar. Sıkıntı başlamış oldu.

Bu sadece bir kere değil. Defalarca oluyor ve en sonunda pişiyorlar. Geriye yatırım geriye yatırım yapacak para kaldıysa kazanca geçiyorlar. Para yoksa da karalayıp tekr ediyorlar. Yapacak tek bir şey var; yatırım yapmadan önce sağlam bir bilgi sahibi olmak.

Yakın çevreme bu piyasa hakkında kaç defa söyledim bilmiyorum. Tokat yemeden öğrenilmiyor. Aynen bu ifadeyi kullanmışımdır yediğim tokatlardan sonra. :)
Grafik okumayı beceremediğim gerçeğinden yola çıkarak acemi olduğumu rahatlıkla söyleyebilirim.
Daha 3 gün önce küçük de olsa yatırımım olan bir sistem patladı. Yediğim tokatlara bir yenisi daha eklendi. Acımadı ki acımadı ki :ROFLMAO: :ROFLMAO:
Şöyle düşünüyorum; bu dönemde yediğim tokatlarla elde ettiğim tecrübe aslında ucuza mal oluyor. Çok büyük kaybetmiyorum. Tecrübe edinirken çok büyük kayıplar yaşamamış olmaktan mutluyum. Kaybettiğim için sevindiğimi bile söyleyebilirim. Noluyo yaw :unsure:
Ulaşılan bilinç durumu en önemlisi.
Neyse uzatmayayım. Herkese az kayıplar dilerim. :)
Küçük adımlar atmayı tercih etmeniz bile bir stratejidir bence. Gaza gelip tüm hayatına etki edecek yatırımlar yapan acemiler var maalesef. Benimde aynı şekilde tecrübe edindiğim yatırımlarım oldu. Pek bilgili sayılmam fakat tecrübe illa ki fedakarlık gerektiriyor bir noktada. Her şeye rağmen bundan mutluluk duymakta iyi bir davranış. Umarım daha kazançlı günler bizim olur. Teşekkürler...

Küçük adımlar atmayı tercih etmeniz bile bir stratejidir bence. Gaza gelip tüm hayatına etki edecek yatırımlar yapan acemiler var maalesef. Benimde aynı şekilde tecrübe edindiğim yatırımlarım oldu. Pek bilgili sayılmam fakat tecrübe illa ki fedakarlık gerektiriyor bir noktada. Her şeye rağmen bundan mutluluk duymakta iyi bir davranış. Umarım daha kazançlı günler bizim olur. Teşekkürler...
O yüzden hep küçük boyutlarda yatırımları ilk başta tavsiye ediyorum. İlk büyük giren sıkıntı yaşar

Çok insana bu işi öğrettim...

Temsili....
napoleon dynamite slapping GIF

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,149
Kullanıcılar
6,683
Son üye