Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Kripto Paralar ile nasıl tanıştınız ?

Ben sanirim 2009 yilinda tanistim btc ile.
Ama biraz farkli taniştim. Deepweb de tanistim. Ozamanlar merak salmiştim o ortama. Ve ne var ne yoksa alim satim kiralama hepsi bitcoin ile gerçekleşiyordu. Merak edip araştirdim ama peşine düşmedim cok yeni ve cok ucuzdu. Birde deepweb de karşilaşmam sağlikli olmadi :) yani ilk taniştiklari arasindayim ama,
Malesef faydalanamadim.

tanışma maceram 2020 yılının başlarına dayanıyor . Sürekli borsa oynayan biri olarak borsadan artık yeteri kadar para kazanamayacağımı anladım ve Binance hesabı açarak başladım . Başta bitcoinin yükşeliş mantığına dayanarak bir Coin aldım ve unutup ömürlük olsun diye bıraktım . Fakat sonra anladım ki asıl para burda kazanılıyor . Grafik inceleme ve araştırmalar sonucunda güzel paralar kazanmaya başladım .

Merhaba arkadaşlar yıl 2011 sonları gibi bir firmada proje yöneticisi olarak çalışıyordum.
Yurtdışından para çekmemiz gerekiyordu, Yüklü meblalarda.

Yanımda çalışan o dönemlerde bir personel vardı teknolojisi meraklı birisiydi (FURKAN)

-Abi bak bi olay var Bitcoin diye istediğin kadar parayı çekebiliyorsun vs.. Böyle ballandıra ballandıra anlatıyordu,
-Ya kardeşim gözünü seveyim dön işine bak sen
-Peki abi sen bilirsin, Ama abi bir durum daha var Madencilik diye buradaki makinalarla madencilik yapsak günde 1000 adet bitcoin kazanırız.

Aradan 1 gün geçti ertesi gün 500 TL yatırmış bitcoin almış tekrar geldi yanıma

-Abi 500 TL yatırdım 900 TL oldu
-he kardeşim he çekmek iste o zaman ne oluyor bakarız.

Akşama doğru

-Abi 1200 TL oldu
-He kardeşim he

1 Gün sonra
-Şakiiiirrr herkese benden çay... İlk paramı çektim bitcoinden
-Furkan gel bi kardeşim yanıma
-Buyur abi
-Ne bu bitcoin olayı

1 Saat sonra
-Arkadaşlar bilgisayarlarınızı kapatmayın
-Hayırdır abi
-Madenişine giriyoruz

1 Gün sonra 750 TL yatırıp litecoin aldım MTGOX yok satıyor o zamanlar. 2 gün sonra param 13 milyar civarı oldu. 300-500 Tl daha yatırmıştım. yanlış hatırlamıyorsam 1000-1500 arası yatırıp litecoin almıştım ve litecoin bana çok güzel para kazandırdı. Böyle başladım.

Sonra r10.nette exchange yapmak istedim bilmeyenlere yardımcı olurum dedim ve konu açtım buyrun konu
Sonra baya pm geldi bitcoin nedir vs.. Orada baya insana anlatmıştım. Hatta bana nedir bu bitcoin diyip bugün TV'lerde bitcoini anlatmaya çalışan kardeşlerim var...

Sonuç furkan Romanyada ben burada halen kripto dünyası.
Bana da kuzenim göstermişti ama ben daha 6 aydır BTC işinin içindeyim para kazanmak değil de merak için daldım bu işe dedim bu ne acaba diye sonra geri çıkamadım.

Daha önce kripto paralarla alakalı Twitterda olsun YouTubeda olsun çok fazla içerik çıkıyordu karşıma ama açıkcası hiç ilgimi çekmiyordu. Bir gün çok yakın bir arkadaşımla konuşurken 1 ay içinde kripto paralardan, çok az bi miktar ile başlayıp 3000-4000₺ kâr ettiğini söyledi. Tabiki öğrenci olarak direkt olarak ilgimi çekti ve kısmi olarak bende bu kervana katıldım. Hala detaylarını öğrenme aşamasındayım.

İnternette bir sitede geziniyordum. Orada kripto para yazısı gözüme çarpmıştı. O an dikkatimi çekti ve tıklayarak araştirmaya başladim. Araştirirken çok hoşuma gitti. Çok mantikli gelmişti okuduklarim.

Yıl 2017 bir akrabanın vasıtası ile alım satım yapıldığını geleceğin bir trendi olacağını ilk kez duymuş ve detaylıca araştırmıştım.

Bu piyasayla erken tanışmanın verdiği tecrübeleri bizlerle paylaştığınız için teşekkürler.

Bir arkadaşım sayesinde tanıştım ve ilk tanıştıktan 1 buçuk yıl sonra yatırımımı yaptım çünkü ilk başlarda pek kafama yatmamıştı ve çokta bir bilgiye sahip değildim ama keşke ilk öğrendiğimde girmiş olsaydım.

Yıl 2013 ortak bı tanıdığımızin cenazesinde benden yaşça küçük bı kardesim bahsetmişti abi bilgisayarın var ( ozaman daha yeni toplamistim zamanının iyi toplanmış bilgisayariydi ve bu kardesimde toplama aşamasında yardımcı olmuştu) gel bitcoin diye birşey var bilgisayarı çalıştırıp parq kazanıyorsun diye bende yeni kavustugum bilgisayarıma kiyamadigimdan kulak asmamistim. Nasip bu guneymis

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,238
Kullanıcılar
6,716
Son üye
Doker
Geri