Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Kripto Paralar ile nasıl tanıştınız ?

2014 yılında bir metin2 grubumuz vardı. İnternet cafesi olan bir arkadaşımızın mekanında akşamları iş çıkışı 3-4 saat birlikte savaşır, item alır satar kısaca makara muhabbet kafa dağıtırdık. Oyunu oynayanlar varsa +9 dolunay kılıcının ne olduğunu hatırlarlar sanırım. Özellikle sura karakteri için güzel bir silahtı cafenin sahibi olan arkadaş bu silahı klonlamanın bir hilesini bulup bu silahları adını şimdi hatırlamadığım bir coin karşılığı takas ediyordu. sonraları bizde ona satması için bulduğumuz yada ürettiğimiz itemleri vermeye sonra da direkt kendimiz satmaya başladık. ilk o zaman karşılaşmıştım.Grup dağılınca unutuldu tabi ama corona sayesinde yine döndüm :)

Merhaba arkadaşlar yıl 2011 sonları gibi bir firmada proje yöneticisi olarak çalışıyordum.
Yurtdışından para çekmemiz gerekiyordu, Yüklü meblalarda.

Yanımda çalışan o dönemlerde bir personel vardı teknolojisi meraklı birisiydi (FURKAN)

-Abi bak bi olay var Bitcoin diye istediğin kadar parayı çekebiliyorsun vs.. Böyle ballandıra ballandıra anlatıyordu,
-Ya kardeşim gözünü seveyim dön işine bak sen
-Peki abi sen bilirsin, Ama abi bir durum daha var Madencilik diye buradaki makinalarla madencilik yapsak günde 1000 adet bitcoin kazanırız.

Aradan 1 gün geçti ertesi gün 500 TL yatırmış bitcoin almış tekrar geldi yanıma

-Abi 500 TL yatırdım 900 TL oldu
-he kardeşim he çekmek iste o zaman ne oluyor bakarız.

Akşama doğru

-Abi 1200 TL oldu
-He kardeşim he

1 Gün sonra
-Şakiiiirrr herkese benden çay... İlk paramı çektim bitcoinden
-Furkan gel bi kardeşim yanıma
-Buyur abi
-Ne bu bitcoin olayı

1 Saat sonra
-Arkadaşlar bilgisayarlarınızı kapatmayın
-Hayırdır abi
-Madenişine giriyoruz

1 Gün sonra 750 TL yatırıp litecoin aldım MTGOX yok satıyor o zamanlar. 2 gün sonra param 13 milyar civarı oldu. 300-500 Tl daha yatırmıştım. yanlış hatırlamıyorsam 1000-1500 arası yatırıp litecoin almıştım ve litecoin bana çok güzel para kazandırdı. Böyle başladım.

Sonra r10.nette exchange yapmak istedim bilmeyenlere yardımcı olurum dedim ve konu açtım buyrun konu
Sonra baya pm geldi bitcoin nedir vs.. Orada baya insana anlatmıştım. Hatta bana nedir bu bitcoin diyip bugün TV'lerde bitcoini anlatmaya çalışan kardeşlerim var...

Sonuç furkan Romanyada ben burada halen kripto dünyası.
İlk haberlerde görmüştüm sonra kendim araştırmaya başladım 1 yildir al sat yapiyorum

Birgun arkadasim harika birseyle tanistim diye gelmisti yanima. Kripto para borsasi.. Ama normal al-sat olarak degil, pump lara girecek ve paralar kazanacakti. ( tabii pump larin ne kadar zararli ve girilmemesi gereken eylemler oldugunu denedikten sonra ogrendi :) )

Zararli ciktigimiz bu yolda, yavas yavas al-sat lardan kazanilan paralari gormeye basladik. Oranlari gorduk..

Hayatimiz boyunca hep yuksek miktar parayi faize yatirip rahat etme hayali kuran insanlardik.
Kripto paraya girince gordukku 10 dakika icinde bile %10 dan daha fazlasini kazanabilirdik...
Ilk al - sat imi ethereum da yapmaya baslamistim. Ve simdi altcoinlerde takiliyorum mutluyum :)

Not : yazimda pump dan bahsettim, uzun zamandir bu isi yapan insanlar zaten zararli oldugunu bilirler. Ama yeni yatirimci arkadaslarin kesinlikle heves etmemeleri gereken birsey olduğunu acikca soyleyeyim. YTD.. Sevgilerimle...

( YAZILARIM YATIRIM TAVSİYESİ ICERMEZ)

20014 - 2015 o zamanlar orta okula gidiyorum , Emre diye bir arkadaşım vardı hala görüşürüz , kendisi deebweb diye bir yer bulmuş sürekli bunu araştırırken para birimi olarak görmüştüm bitcoini işte para yerine bu kullanılıyor havalı vs diye , arkadaşıma bi iki tane alalım belki zengin oluruz oda bunun kullanımı yasak demişti , ah emre ah ...

Merhaba arkadaşlar yıl 2011 sonları gibi bir firmada proje yöneticisi olarak çalışıyordum.
Yurtdışından para çekmemiz gerekiyordu, Yüklü meblalarda.

Yanımda çalışan o dönemlerde bir personel vardı teknolojisi meraklı birisiydi (FURKAN)

-Abi bak bi olay var Bitcoin diye istediğin kadar parayı çekebiliyorsun vs.. Böyle ballandıra ballandıra anlatıyordu,
-Ya kardeşim gözünü seveyim dön işine bak sen
-Peki abi sen bilirsin, Ama abi bir durum daha var Madencilik diye buradaki makinalarla madencilik yapsak günde 1000 adet bitcoin kazanırız.

Aradan 1 gün geçti ertesi gün 500 TL yatırmış bitcoin almış tekrar geldi yanıma

-Abi 500 TL yatırdım 900 TL oldu
-he kardeşim he çekmek iste o zaman ne oluyor bakarız.

Akşama doğru

-Abi 1200 TL oldu
-He kardeşim he

1 Gün sonra
-Şakiiiirrr herkese benden çay... İlk paramı çektim bitcoinden
-Furkan gel bi kardeşim yanıma
-Buyur abi
-Ne bu bitcoin olayı

1 Saat sonra
-Arkadaşlar bilgisayarlarınızı kapatmayın
-Hayırdır abi
-Madenişine giriyoruz

1 Gün sonra 750 TL yatırıp litecoin aldım MTGOX yok satıyor o zamanlar. 2 gün sonra param 13 milyar civarı oldu. 300-500 Tl daha yatırmıştım. yanlış hatırlamıyorsam 1000-1500 arası yatırıp litecoin almıştım ve litecoin bana çok güzel para kazandırdı. Böyle başladım.

Sonra r10.nette exchange yapmak istedim bilmeyenlere yardımcı olurum dedim ve konu açtım buyrun konu
Sonra baya pm geldi bitcoin nedir vs.. Orada baya insana anlatmıştım. Hatta bana nedir bu bitcoin diyip bugün TV'lerde bitcoini anlatmaya çalışan kardeşlerim var...

Sonuç furkan Romanyada ben burada halen kripto dünyası.
forumlarda telegram gruplarında herkes bahsediyordu 2 sene önce babama oluşturup katıldım şimdi 1 bitcoinim bulunmakta

Herkes anlatmış bende anlatayım ozaman
Bundan 4 5 ay önce bir müşterim sürekli gmail alacağını ve ödemeyi de coin ile yapacağını söyledi bende o güne kadar bilgim vardı ama hiç girmek istemiyordum bu sebeple kendisini Red ettim olmaz dedim.

Ardından 1 hafta falan geçti tekrar yazdı bu sefer yine olmaz dedim tabi işler yolunda kim takar bu işi
Bir süre sonra tekrar yazdı bu sefer dedim tamam arkadaşımın hesabına atarız dedim sonra istediği miktarda Gmail gönderdim ödeme zamanı geldi 150 TL civarı bir miktar adam benden ltc adresi istemiş tabi bende cüzdan adresi vs biliyorum ama her coin in farklı adresi olduğunu bilmiyorum adam benden ltc istemiş ben arkadaşıma durumu anlattım Bitcoine ödeyecekmiş bana cüzdan kodunu ver dedim oda btc adresi vermiş müşteri verdiğim adrese ltc yi gönderdi kanıtlarını vs iletti 1 saat oldu yok 2 saat oldu yok hocam dedim para yok nasıl yok vs derken adam sordu sen bana ltc adresi verdin dimi diye, ben bilmiyorum cizdan no istedim arkadaş verdi dedim. Sonra durum anlaşıldı btc adresine ltc göndermiş olduk tabi suç hem benim hem müşterinin neyse dedim bu miktar beni üzmez. Müşteri gönderdiği platformdan destek oluşturdu arkadaşım kendi platformunda destek açtı o öyle kaldı.

Bu olayın ardından artık işlerde kesat adam devam delim diyor söylediği borsadan hesap açtım sağolsun her ödeme zamanında ekran resmine kadar anlata anlata öğretti bana orda öğrenmiş girmiş olduk birde o dönem adam 1000 tl lik coin atıyor 50 100 tl de yükseliyor tabi hoşuma gitti ordan öyle al sat yaparak bulaştım işte

He o yanlış gönderilen coin ne oldu diye sorarsanız arkadaşın hesabının bulunduğu sistem 1 kereye mahsus 2 ay sonra o miktarı hesabına yansıttı şans ya ilk gün 150 lik olan coin kur farkı ile iade günü 350 tl olarak geldi elimize şans bazen gülüyor işte..

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,205
Kullanıcılar
6,743
Son üye
noxBN
Geri