Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Kripto Paralar ile nasıl tanıştınız ?

Ben 2020 yılında daha bitcoin ile tanıştım ama daha hiç yatırım yapamadım para olmayınca olmuyor işte sabahtan akşama kadar tarlada çalışıyorum ama hiç faydası yok bende artık yavaş yavaş yatırım yapmak istiyorum ama nasıl olacağını bir türlü bulamadım aslında bulmuşta olabilirim daha doğrusu nasıl olduğunu bir türlü çözemedim. Bende tam anlamak amacıyla youtubda gezerken burayı buldum belki bişey öğrenebilirim diye

Merhaba arkadaşlar yıl 2011 sonları gibi bir firmada proje yöneticisi olarak çalışıyordum.
Yurtdışından para çekmemiz gerekiyordu, Yüklü meblalarda.

Yanımda çalışan o dönemlerde bir personel vardı teknolojisi meraklı birisiydi (FURKAN)

-Abi bak bi olay var Bitcoin diye istediğin kadar parayı çekebiliyorsun vs.. Böyle ballandıra ballandıra anlatıyordu,
-Ya kardeşim gözünü seveyim dön işine bak sen
-Peki abi sen bilirsin, Ama abi bir durum daha var Madencilik diye buradaki makinalarla madencilik yapsak günde 1000 adet bitcoin kazanırız.

Aradan 1 gün geçti ertesi gün 500 TL yatırmış bitcoin almış tekrar geldi yanıma

-Abi 500 TL yatırdım 900 TL oldu
-he kardeşim he çekmek iste o zaman ne oluyor bakarız.

Akşama doğru

-Abi 1200 TL oldu
-He kardeşim he

1 Gün sonra
-Şakiiiirrr herkese benden çay... İlk paramı çektim bitcoinden
-Furkan gel bi kardeşim yanıma
-Buyur abi
-Ne bu bitcoin olayı

1 Saat sonra
-Arkadaşlar bilgisayarlarınızı kapatmayın
-Hayırdır abi
-Madenişine giriyoruz

1 Gün sonra 750 TL yatırıp litecoin aldım MTGOX yok satıyor o zamanlar. 2 gün sonra param 13 milyar civarı oldu. 300-500 Tl daha yatırmıştım. yanlış hatırlamıyorsam 1000-1500 arası yatırıp litecoin almıştım ve litecoin bana çok güzel para kazandırdı. Böyle başladım.

Sonra r10.nette exchange yapmak istedim bilmeyenlere yardımcı olurum dedim ve konu açtım buyrun konu
Sonra baya pm geldi bitcoin nedir vs.. Orada baya insana anlatmıştım. Hatta bana nedir bu bitcoin diyip bugün TV'lerde bitcoini anlatmaya çalışan kardeşlerim var...

Sonuç furkan Romanyada ben burada halen kripto dünyası.
Youtubede bir video gördüm merak ettim tıkladm öyle öğrendim

Merhaba,
Ben tesadüfen başkalarından duyuyordum hep ama öyle merak edip bakmıyordum.
Sonra bir gün bi arkadaşın damada bitcoin taktığını duydum ve sonra araştırmaya başladım nedir ne değildir diye sonuç bu
Şimdi delisi olduk ?

Ltc 80 dolarken yarım LTC alayım diye girmiştim. 40 dolar ilk yatırımımdı hey gidi günlerr :)

Klasik bir türk genci olarak internetten para kazanma yolları ararken bunları farkettim ve zaten 1-2 hafta grafiklere bak yükseliş alçalışları not ettikten sonra yaparken aynı zamanda hoşuma gittiğini de farkettim. Daha sonra daha fazla video izleyip altta kalmış veya yeni çıkmış coinleri de incelemeye başladım.

Merhaba,

Ben de sanırım 2010 yılı başlarında internette karşıma çıkan bir reklamda reklamlara tıklayarak para kazanma (PTC) modelini öğrendim. Merak ederek bir süre konuyu araştırdım. Ancak o dönemlerde kripto para kavramı bana çok inandırıcı gelmemişti. Sanırım yaklaşık 2-3 Dolar civarında Bitcoin fiyatına düşününce, şimdi gelinen noktada ne kadar yanıldığımı anladım.

Elbette internet üzerinde birçok proje ve vaatler ile karşılaşıyoruz. Yeterli bilgi ve tecrübe olmadığı için bunlar arasında sağlıklı olan fırsatları değerlendirmek anlamında bazen geç kalıyoruz. Tabii ki internet ortamında güvenilir kaynak bulmak ve özellikle parasal anlamda girişimde bulunmak konusunda birçok kişi sıkıntılar yaşıyor. Dolayısıyla güvensizlik söz konusu olduğu için ayrıntılı araştırma yapmadan her projeye balıklama dalmamak gerekir.

Fakat bu aşamada artık daha bilgili ve tecrübeli olduğuna inanıyorum. Her geçen gün yeni şeyler öğrenmeye ve kendini geliştirmeye gayret ediyorum. Sonuç olarak ise, günümüz dünyasında özellikle teknoloji destekli iş ve kazanç fırsatları kapsamında öncelikle araştırmacı olmak ve ardından tedbirli davranmak gerektiği düşüncesindeyim.
Merhaba arkadaşlar yıl 2011 sonları gibi bir firmada proje yöneticisi olarak çalışıyordum.

Yanımda çalışan o dönemlerde bir personel vardı teknolojisi meraklı birisiydi (FURKAN)

-Abi bak bi olay var Bitcoin diye istediğin kadar parayı çekebiliyorsun vs.. Böyle ballandıra ballandıra anlatıyordu,
-Peki abi sen bilirsin, Ama abi bir durum daha var Madencilik diye buradaki makinalarla madencilik yapsak günde 1000 adet bitcoin kazanırız.

Akşama doğru

-Abi 1200 TL oldu
-He kardeşim he

1 Gün sonra
-Buyur abi
-Ne bu bitcoin olayı

1 Saat sonra
-Hayırdır abi
-Madenişine giriyoruz

1 Gün sonra 750 TL yatırıp litecoin aldım MTGOX yok satıyor o zamanlar. 2 gün sonra param 13 milyar civarı oldu. 300-500 Tl daha yatırmıştım. yanlış hatırlamıyorsam 1000-1500 arası yatırıp litecoin almıştım ve litecoin bana çok güzel para kazandırdı. Böyle başladım.

Sonra r10.nette exchange yapmak istedim bilmeyenlere yardımcı olurum dedim ve konu açtım buyrun konu
Sonra baya pm geldi bitcoin nedir vs.. Orada baya insana anlatmıştım. Hatta bana nedir bu bitcoin diyip bugün TV'lerde bitcoini anlatmaya çalışan kardeşlerim var...

Akşama doğru

-Abi 1200 TL oldu
-He kardeşim he

1 Gün sonra
-Buyur abi
-Ne bu bitcoin olayı

1 Saat sonra
-Hayırdır abi
-Madenişine giriyoruz

İnternet üzerinden tanıştım daha sonra durmadan araştırdım

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,152
Kullanıcılar
6,684
Son üye
Okan.2727
Geri