Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Kripto Paralar ve Papara Kimlik Onayı Sahtekarlığı

yasadışı ba*h*s.jpg

Aslında anlatacağım yöntemin daha çok yasadışılık özelliği taşıdığını belirtmek istiyorum. Sizin adınıza işlem yapılarak bu yasadışılığa ortak edilmeniz nedeniyle bu kategoriye açmayı uygun buldum. Bahsedeceğim konu, başlıktanda anlaşılacağı gibi, Kripto Paralar ve Papara Kimlik Onayı Sahtekarlığı

Son günlerde sosyal medya kullananlar sıkça görüyordur. 100- 500 TL gibi rakamlar ödeneceği söylenerek Papara üzerinden çeşitli işlemler yapılması talep ediliyor. Öncelikle tamamen yasadışılığa bulaşacağınızın kesin olduğu bir yöntem olduğunu söylemem gerekiyor. Ben gördükçe gerekli şikayetleri yapıyorum ama sürüsüne bereket halindeler.

Gelelim yönteme:

Sizden bir Papara hesabı açmanız ve bunu doğrulamanız isteniyor. Eğer doğrulanmış bir Papara hesabınız varsa bunu da kullanabiliyorlar. Bazıları ekstra olarak bir IBAN hesabınızın da olmasını talep ediyor. Hatta bir adım öteye gidersek, kimlik fotoğrafı ve selfileri sizden talep ederek üyelik ve hesap onayı işlemlerini sizin adınıza onlar gerçekleştiriyor.

Gelelim bunları ne yaptıklarına. Yasadışı şekilde elde edilmiş paraların aklanması için kullanılıyor desem kısa bir özet olur aslında. Yasadışı ba*h*s siteleri, terörizm ya da diğer yasadışı kaynaklı paralar bu hesaplar sayesinde aklanmış oluyor. Öncelikle bu paralar hesaplara gönderiliyor. Bazen hemen sonrasında IBAN adresine çekim yapılması ve ödeneceği vadedilen paranın dışındaki miktarın gönderilmesi isteniyor. Bazen de sizin adınıza kripto para borsalarında hesap açılarak (çoğunda belirli limitlere kadar onaya ihtiyaç yok), sizin kimlik bilgileriniz ile onaylanmış olan ve yasadışı para aktarılan Papara hesabındaki para (size ödeneceği söylenen miktar bırakılarak), kripto para borsalarına aktarıldıktan sonra P2P ya da gizlilik odaklı altcoinler yoluyla bu borsalardan çekiliyor. Sonrası zaten bul bulabilirsen. Size ödeneceği söylenen para, Papara hesabınızda kaldı. Sizde onu Iban numaranıza çekiyorsunuz. Sonrada gidip çekip bir güzel yiyorsunuz. Yani yarın öbür gün savcının karşısına çıktığınızda "o ben değildim" "kimlik bilgilerimi ele geçirmişler" şeklindeki kıvırmaları yapamıyorsunuz :) Bazen hiç bir şey ödemeden kaçanlar oluyor. Ama en azından onlar hakkında suç duyurusunda bulunabilirsiniz, ortada yediğiniz bir para olmadığı için. Diğer türlü sosyal medya yazışmalarıyla kanıtla (ne kadar kanıt değeri görürse tabi), savcılık, mahkeme falan uğraş.

Şimdi gelelim bunları neden anlatıyorum. Devletin işi gücü yok bununla mı uğraşıyor? İşi gücü var ama, özellikle bu tip insanların yaptığı gibi yüklü para transferlerinde devletin radarına takılıyorlar. Tabi ki bu durumda kimlik bilgilerini kim vermişse, o takılıyor demek daha doğru.

Daha bu yurtdışı sitelerinin yeni türediği benim öğrencilik zamanımdan ufak bir anıyla yazıyı sonlandırayım. O zamanlar Türkiye'de yasal bir ba*h*s olayı yok. Bende hem ba*h*s hem blackjack falan oynuyorum ufak çaplı bir sitede. Gerçekten ufak çaplı ama. Öğrenciyiz, etimiz ne budumuz ne. Neyse bir gün baktım hesabımda normalde olması gerekenin 20-30 katı. Dedim ne oluyor? Tam ben oynadığım kuponlar falan mı tuttu araştırırken bir telefon araması. Karşıda bir adam, şu sen misin?. Evet benim dedim. Kardeş ben o sitenin çalışanıyım. Senin hesap üzerinden Rulet vb. oynuyorum (Sistemde kaç geleceğini biliyorlar). Parayı katlıyorum ama çekemiyorum. Gel sen bana yardım et, paranın yarısı senin olsun dedi. Kimseye söyleme, böyle böyle sana da, kendime de çok kazandıracağım diye ekledi. Ben reddettim durumu ve sonradan öğrendim ki; parayı sürekli aynı banka hesapları üzerinden döndürmek sorun yarattığı için sitelerin kendisi, yüklü nakit karşılığı insanların banka hesaplarına paraları aktarmalarını istiyor. Saf gibi inanırsan, para senin kanalınla Türkiye'ye giriş yapmış oluyor. Sende o adamın hesabına gönderirsen normal bir transfere dönüşüyor. Bu sayede büyük paralar, bir sürü küçük ama gerçek hesap üzerinden parçalanarak ülkeye girebiliyor.

Kimse babasının hayrına sizden kimlik bilgilerinizi istemez ve bunun karşılığında ciddi rakamlar ödemez. Ödüyorsa altında mutlaka bir şeyler arayın. Gerçekten sorunsuz bir iş olsa, Örnek kendi çevremden 300-400 lira kazanmak isteyecek çok insan bulurum. Gelip 3-5 kişi bulmaya çalışıyorlarsa o işte mutlaka bir yasadışılık vardır. Konu çok uzadı kusura bakmayın. umarım faydalı olmuştur. İyi forumlar.

Son düzenleme:
Kimlik bilgilerini korumak senin elinde tanımadığın sitelere/kişilere verirsen büyük ihtimalle bir kaç aya çalıntı kredi kartı kullanma gibi suçlardan aranırsın.

nternet üzerinde Papara hesapları alınır diye bir çok ilan var.100k ve 500 k hesaplar. Bilgisi olmayanlar için 100 k kimlik onaylı hesap. 500k ise papara kartı olan kişilerdir. Bunlar internet üzerinden kiralanıyor 1800tl civarı evet para biraz güzel ama bir süre sonra belkide bunun 10 katı zarara giriyorsunuz. Sizin adınıza silah alıyorlar. Kaçak iddia oynatıyorlar. Bankadan para çekip ödemiyorlar.. Dizede avukat masrafları kalıyor..

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,205
Kullanıcılar
6,744
Son üye
mehdem821
Geri