Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Libra'nın Adı Değişti Diem Oldu

Bonarous

Korgeneral
Facebook'un senelerdir üzerinde çalıştığı kripto para projesi Libra'da isim değişikliğine gidildi. Libra Derneği yeniden markalaşmayı ve proje adını değiştirerek yeni bir adım atmayı planlıyor.

Projenin Ocak 2021 gibi sonuçlanacağı ve Diem coinin piyasaya sürüleceği düşünülüyor. Proje liderleri ve Libra Derneği, bu coinin stablecoin olup olmaması konusunda karara ulaşamamış gibi görünüyor. Haziran 2019'da açıklanan projenin derneğinin 27 tane büyük üyesi var. Üyeler arasında PayPal, Mastercard, Stripe, Visa, eBay ve Blockchain Capital gibi dev şirketler de yer alıyor.

Diem bir stablecoin projesi olarak çıkarsa kullanmayı düşünür müsünüz?
USDT, USDC, BUSD, TUSD, HUSD stablecoinlerinden hangilerini kullanıyorsunuz? Ben genelde Tether kullanıyorum ama Binance'te işlem yaparken aklıma gelirse Binance USD'ye çevirerek öyle kullanıyorum.

Bir çıksaydı da sonra değişseydi adı. Ocak ayında da pek ümidim yok ama hayırlısı. Yalnız çok ciddi bir girişim olduğu aşikar. Piyasayı ciddi sallayabilir.

Bir çıksaydı da sonra değişseydi adı. Ocak ayında da pek ümidim yok ama hayırlısı. Yalnız çok ciddi bir girişim olduğu aşikar. Piyasayı ciddi sallayabilir.
Libra'nın proje başlayış aşamasından beri geldiği nokta sanıyorum ki yatırımcıların gözünde kötü imaj bıraktı (ben dahil). Muhtemelen taze bir isimle piyasaya girmeyi düşündüler.

Takip ettiğim bir stratejist, Amerika'da Libra'nın çıkışına hükümetin engel olduğunu söylüyordu. Gerekçesi ise, dolara rakip olabilme potansiyeli taşımasıydı Libra'nın. Facebook gibi ünlü bir sosyal medya organının çıkaracağı bir kripto para birimi elbette büyük kitleler tarafından ilgi görecektir. Sonrasında piyasada ne tür bir kullanım alanı olur bilinmez. Dolara rakip olup olamayacağı konusunda da emin olamayız. İsim değişikliği konusuna gelirsek bence piyasaya sürülüş aşamasında biraz prestij kaybı yaşamış olsa ile adı değişmemeli. Sonuçta Facebook gibi bir oluşumun parası. Dahası Libra olarak kalması çok daha iyi olur çünkü daha çıkmadan adını tüm dünya duydu neredeyse.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,149
Kullanıcılar
6,682
Son üye
osmanhazar265
Geri