Market Psikolojisi Ve Döngüsü Nedir ? Gelin beraber inceleyelim.

  • Destek (support) ve direnç (resistance) alanları.

ahmt

Çavuş
Level 1 (1X)


0.00000452
  • 0.00000000  
  • #1
1629411074130.png

Bugün sizlere en sevdiğim araştırmalarımdan olan ve üzerin de makalelerim olan market döngüsünden bahsedeceğim.

Sayın SatoshiTürk üyeleri market dögüsü market grafikleri nasıl oluşur ?

Bilindiği üzere bütün analizler mumlara göre yapılmaktadır peki bu kırmızı yeşil mumlar nasıl oluşur diye elbet herkes kendisine ve etrafına sormuştur. Bize para kazandıran ve kaybettiren bu mumlar insanların psikolojisi ile nasıl oluşur ?

Yatırımcılar karar verirken psikolojik anlık kararlar alırlar marketi hiç bilmeyenler veya biliyorum diye düşünenlerde böyle yapmaktadır. Ve bizim önümüze psikolojik DATA ile mumlar çıkmaktadır. Bu datalar ise zamanla döngü haline gelir. Uzun soluklu ayı ve boğa piyasası yaratır. İnsanlar korkak ve açgözlülük ile alım satımlar yapar. Warren Buffet boşuna demiyor insanlar korkarken aç gözlü olun diye çok doğru bir söz çünkü psikolojik bir etki ile alım satımlar yaparız.

Balina dediğimiz büyük yatırımcılar diğer yatırımcıların psikolojisini teknik ve temel analiz ile grafiğe döküp önceden alımlar gerçekleştirir ve beklerler o gün gelene kadar sabırla.

Kazanmanın sırrı bu olduğuna inanıyorum her zaman, herşey teknik analizden ibaret ve duygu yönetiminden. Küçük yatırımcıları kokrutup mallarını satmasını isterler çünkü; bir yerden bir yere para akışı sağlansın diyedir bunlar.

Bu psikolojik datadan dolayı ve fomoya kapılıp bütün mal varlığını kaybeden Newton bile etkilenmiştir, zamanında bunu da sonra ki yazılarımda anlatacağım sürpriz hikaye. :)

Sonraki yazılarımda daha da detaya inip sizlere birde Bitcoin ' de ki market dögüsünden bahsedeceğim. Sağlıcakla kalın.
 

Şimdi Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam: 1, Üyeler: 0, Misafirler: 1)

Üst