Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

MetaMask Cüzdanına Polygon Matic Ağını Nasıl Bağlarız?

adorable-1294639_640.png

MetaMask Cüzdanına Polygon Matic Ağını Nasıl Bağlarız?

Metamask cüzdanı farklı ağlarla entegre olabilme konusunda oldukça gelişmiş durumda. İlk çıktığında sadece Ethereum tabanlı kripto para birimlerinin saklanabildiği MetaMask cüzdanı, şu anda pek çok ağ ile entegre olabiliyor. Bu ağlardan biri de Polygon Matic ağı.

Peki MetaMask'a Polygon Matic ağını nasıl bağlayacağız?

Aslında çok kolay bir işlem. Yalnızca 1-2 dakika içerisinde yapılabilir. Elbette nasıl yapılacağını bildikten sonra. Şimdi bu işlemi nasıl yapacağınızı fotoğraflarla adım adım ve basitçe izah edeceğim.

matepolygon1.GIF

MetaMask cüzdanınıza girdikten sonra, ilk önce yukarıdaki fotoğrafın üst kısmında kırmızı ile daire içine aldığım kısma tıklıyorsunuz. Orada "Matic Mainnet" yazmayacak elbette ilk başta. Ben bağlantıyı gerçekleştirdiğim için öyle yazıyor. Muhtemelen sizde "Ethereum Mainnet" yazacaktır. Neyse, o kısmı açtıktan sonra, fotoğrafın alt kısmında yine kırmızı ile daire içine aldığım "Özel PRC" kısmına tıklıyorsunuz. İlk aşama bu kadar. Açılacak sayfayı ve oraya yazmanız gerekenleri 2. fotoğrafla izah edeceğim.

matepolygon2.GIF

Evet, "Özel PRC" kısmına tıkladığınızda yukarıdaki gibi bir sayfa açılacak. Oradaki ilgili bölümlere yazmanız gerekenler aynen şu şekilde olacak:

Network Name: Matic Mainnet
New RPC URL: https://rpc-mainnet.maticvigil.com/
Chain ID: 137
Currency Symbol: MATIC

Tüm bunları ilgili yerlere yazdıktan sonra yine kırmızı ile yuvarlak içine aldığım"Kaydet" kısmına tıklamanız yeterli oluyor. Artık MetaMask cüzdanınıza Polygon Matic ağını entegre ettiniz. Tebrikler. :)

Block Explorer URL kısmına herhangi bir şey yazmanıza gerek yok.

Not: MetaMask cüzdanınıza Polygon Matic ağını bağladığınızda cüzdanınız aynı zamanda Polygon Wallet ile de entegre olacak otomatikman. Yani MetaMask cüzdanınızda sakladığınız varlıkları Polygon Wallet üzerinden de takip edebileceksiniz.

Ben bunu açtım sanıyordum :D Polygon ağına Matic göndermeyi inceleyeyim ben de, karmaşık bir yapısı olabiliyor.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,232
Kullanıcılar
6,715
Son üye
stepetas
Geri