Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Metamask'a Nasıl Ağ Ekleriz | Smart Chain Ağı Nasıl Eklenir?

yecele

Tuğgeneral
Hepinize merhaba arkadaşlar. Ben daha önce diğer swap sitelerinde işlem yapsam da pancake üzerinden işlem yapmamıştım, 2 gün önce orayla işlem yaparken epey süreyi uzattık yanlış işlemlerle. Her neyse bu da böyle kötü bir anı. Siz bu kadar uzun süren anılar yaşamamak ve alacağınız tokenin hızla uçup gidişini izlemek istemiyorsanız, gelin rehbere birlikte bakalım. Bu rehberimizde PancakeSwap sitesine para nasıl atılır ve attıktan sonra işlemler nasıl oluyor hepsi olacak.

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki Metamask indirilip, hesap açılmalı. Bununla ilgili rehberimiz vardı, buradan inceleyelim lütfen.

İncelediniz ve hesap oluşturdunuz. Şimdi arkadaşlar burada Metamask simgesine tıklayıp uygulamayı açıyoruz. Yukarıda Main Ethereum Ağı Ekli dosyayı görüntüle 4894 yazıyor ona tıklayınca açılan sekmede en alt yerden ÖZEL RPC diyoruz. Bu noktada karşımıza aşağıdaki ekran gelmeli.

Ekli dosyayı görüntüle 4895

Burada çıkan ekrana eğer başka, özel bir ağ dolduracaksanız eğer yukarıdaki şemaya göre dolduruyorsunuz. Ben aşağıda Binance Smart Chain ağının nasıl kurulabileceğini anlatacağım.

Network Name: Smart Chain
New RPC URL: https://bsc-dataseed.binance.org/
Chain ID: 56
Currency Symbol (optional): BSC
Block Explorer URL (optional): https://bscscan.com

Anlattım. Burası Türkçe görünüyor muydu emin değilim ama Türkçe ise yukarıdan aşağı doğru bilgileri giriniz.

Şimdi bu bilgileri girdik çok güzel. Ama niye? Pancakeswap vari sitelerden binance ağını kullananlar var o yüzden bu ağa ihtiyacınız var eğer Metamask'sız yapamam diyorsanız. Yok ben Binance Smart Chain wallet kullanıyorum diyorsanız orada bu işlemlere gerek kalmadan yapabilirsiniz.

Bu işlemden sonra buraya para aktarma işlemimiz var sırada. Main Ethereum Ağı yazılan yerde yeni oluşturduğumuz Binance Smart Chain'e tıklayalım arkadaşlar. Burada tepede Account üstüne tıkladığımızda cüzdanı kopyalamış oluyoruz! Şimdi bu cüzdana binance global veya binance tr üzerinden BNB aktarabilirsiniz. Nasıl mı? Tam şu anda onu da anlatmış olmalıyım. Anlatmışım.

Bu işlemden sonra PancakeSwap aktarımınız için rehber buradadır arkadaşlar.

Bu rehberimizin sonuna geldik, işinize yaradıysa ne mutlu. Aklınıza takılanları sorabilirsiniz.

Hocam bsc kullanıyorum. Metamask nedense beni ürkütüyor, belki türkçe dil desteği olmamasından kaynaklı. Bsc wallet işimi görüyor, fakat değişik defi swap platformlarınıda denemek istiyorum,bazılarında bsc wallet yok. Bu sebeble matemask’i indirdim, bsc ağını kurdum süper. Soru şimdi geliyor:)bsc walletımı metamaskte göremiyorum, bsc adres ekledim yeni bir bsc cüzdanı kurdum sanırım
Çünkü yeni bir bsc cüzdan adresi verdi. Mevcut kullandığım bsc walletı yükleyebiliyormuyum, kurduğumda bsc wallet adresim mevcut kullandığıım adres mi olması gerekiyor, orayı manuel ben mi değiştireceğim. Çok aradım ne youtube ne google yardım edemedi, hep metamask’e bsc ağı eklemeyi gösteren videolar var.

Hocam bsc kullanıyorum. Metamask nedense beni ürkütüyor, belki türkçe dil desteği olmamasından kaynaklı. Bsc wallet işimi görüyor, fakat değişik defi swap platformlarınıda denemek istiyorum,bazılarında bsc wallet yok. Bu sebeble matemask’i indirdim, bsc ağını kurdum süper. Soru şimdi geliyor:)bsc walletımı metamaskte göremiyorum, bsc adres ekledim yeni bir bsc cüzdanı kurdum sanırım
Çünkü yeni bir bsc cüzdan adresi verdi. Mevcut kullandığım bsc walletı yükleyebiliyormuyum, kurduğumda bsc wallet adresim mevcut kullandığıım adres mi olması gerekiyor, orayı manuel ben mi değiştireceğim. Çok aradım ne youtube ne google yardım edemedi, hep metamask’e bsc ağı eklemeyi gösteren videolar var.
Aynı cüzdan adresini orada kullanamazsınız hocam. Her cüzdana bir adres. Metamask'te main ağ Ethereum, cüzdanınıza BSC eklediğinizde aynı adresle BEP-20 işlemleri de yapabilirsiniz.

Çok ilginç.iş karıştı o zaman?kulladığım bsc walletı metamaski,kuurabilseydim süper olacaktı.
Hocam ikisini de kullanmayı da deneyebilirsiniz. Hatta yanına Trust Wallet da ekleyebilirsiniz. :) Eğer komple hesabı taşıyayım diyorsanız çok çeşitli token vs yoksa biliyorsunuz BSC işlem ücreti 0,001 BNB.

Aynı cüzdanı kullanabiliyorsunuz aslında hocam. BSC Walletta cüzdan açarken size verdikleri 12 kelimeyi MetaMask'a girdiğiniz zaman o cüzdanı artık MetaMask'ta kullanabilirsiniz. Sonuçta cüzdanlar adres içeriğini görüntüleyip, işlem yaptığımız yerler.

Aynı cüzdanı kullanabiliyorsunuz aslında hocam. BSC Walletta cüzdan açarken size verdikleri 12 kelimeyi MetaMask'a girdiğiniz zaman o cüzdanı artık MetaMask'ta kullanabilirsiniz. Sonuçta cüzdanlar adres içeriğini görüntüleyip, işlem yaptığımız yerler.
Böyle bir şey mümkünse büyük bir aydınlanma yaşarım. :eek:

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,208
Kullanıcılar
6,739
Son üye
kroisos595
Geri