Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Metaverse İçeren Dizi ve Filmler

metaverse yatırımı.jpg

Metaverse, sanal gerçeklik veya çoklu gerçeklik gibi teknolojilere dayalı, birçok kullanıcının bir arada bulunduğu bir sanal ortam olarak tanımlanabilir. Metaverse teknolojisine dayalı bazı popüler dizi ve filmleri aşağıdakileri sayabiliriz:

- Sword Art Online: Bu dizi, bir VRMMO (Virtual Reality Massively Multiplayer Online) oyunu olan "Sword Art Online" dünyasında geçmektedir. Kullanıcılar, oyunun dünyasına girip birçok görev ve zorluğu aşarak oyunun dünyasını keşfetmeye çalışırlar.

- Ready Player One: Bu film, 2045 yılında geçmektedir ve kullanıcılar, "OASIS" adlı bir metaverse ortamında geçirirler. OASIS, kullanıcıların hayatlarını kolaylaştıran bir platform olmasının yanı sıra, aynı zamanda eğlence, eğitim ve işyerleri için de kullanılmaktadır.

- Altered Carbon
: Bu dizi, gelecekteki bir dünyada geçmektedir ve insanların beyinleri, bir depolama birimine (yapay sinir ağı) kopyalanarak, farklı bedenlerde yeniden canlandırılmalarını sağlar. Bu sayede, insanlar ölümlerinden sonra yeniden canlandırılarak, metaverse dünyasında yeniden yaşamaya devam edebilirler.

- "The Matrix" (1999) : Bu film, bir gerçeklik simulasyonu olan Matrix adlı bir metaverse'i konu alır. İnsanlar, bu simulasyonun dışında bir yerde yaşarken, simulasyon içinde yaşayanlar bu gerçekliğin gerçek olduğuna inanırlar.

- "The OA" (2016-2019) : Bu dizi, metaverse'e benzer bir şey olan "gerçek dünya"nın dışında bir yerde geçer ve bu dünyada insanlar, gerçek dünya ile ilişkisi olmayan büyülü güçlere sahiptirler.

- The Prepheral (2022- ): Bu Amazon Prime dizisinde metaverse evrenine benzer şekilde takılan cihazlarla geleceğe ulaşılabilmektedirler. Geçmiş ve gelecek arasında zihinsel transferin mümkün olduğu algısı üzerine işlenen dizide pek çok Metaverse teması işlenmektedir

Bu dizi ve filmlerin yanı sıra, metaverse teknolojisine dayalı birçok başka dizi ve film de mevcuttur.

Avatar 2 filminde zihin transferiyle ilgili güzel bir cümle geçiyor. İlk filmin sonunda ölen baş kötü Albay, ikinci filmde avatar bedeniyle geri dönüyor ve şöyle bir laf ediyor bir yerde: "Aslında ben O değilim, sadece onun anılarına sahibim."

Avatar 2 filminde zihin transferiyle ilgili güzel bir cümle geçiyor. İlk filmin sonunda ölen baş kötü Albay, ikinci filmde avatar bedeniyle geri dönüyor ve şöyle bir laf ediyor bir yerde: "Aslında ben O değilim, sadece onun anılarına sahibim."
Altered carbon a çok benzetmişler bu bakımdan. Anı, bilinç transferi.

Aslında çokta uzun beklemeyeceğiz gvi geliyor bana. Sanki buldularda söylemiyorlar. 😁

Altered carbon a çok benzetmişler bu bakımdan. Anı, bilinç transferi.

Aslında çokta uzun beklemeyeceğiz gvi geliyor bana. Sanki buldularda söylemiyorlar. 😁
Zannetmem. Gen teknolojilerinde ciddi ilerleme kaydedildi (insan geni müthiş bir veri saklama kapasitesine sahip ve veri yüklemeyi başardılar sanırım belli ölçülerde) ama çok daha karmaşık bir yapıya sahip olduğunu savunanlar var. Bildiğim kadarıyla stabil değil gen yapısı, sürekli olarak kendini yeniliyor. Nasıl anlatayım, sen kırmaya çalışıyorsun ama şifre sürekli değişiyor.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,211
Kullanıcılar
6,739
Son üye
kenanx
Geri