Mike Novogratz Kazandığı Bitcoin’i Bir Kullanıcıya Hediye Etti

  • Konbuyu başlatan İlkyaz Taşdemir
  • Başlangıç tarihi
Minex Partner ile Kripto Kazanmaya Başla!
  • “Proof of stake” ve “Proof of work” karşılaştırması.
İ

İlkyaz Taşdemir

Misafir


0.00000000
  • 0.00000000  
  • #1
Ünlü Bitcoin boğası Mike Novogratz, girdiği bir ABD başkanlık seçimi bahsinde 0.5 BTC kazandı ve bu Bitcoin’i hediye etmek istediğini açıkladı. Novogratz, kazandığı Bitcoin’i Twitter’da paylaştığı piyangoyu kazanan kişiye vereceğini söyledi. Twitter’da yaptığı piyangonun kazananı ise “Adelgary” isimli kullanıcı oldu.

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, ABD başkanlık seçimleri bahsi üzerine yarım Bitcoin kazandı ve kazandığı Bitcoin’i bir kişiye hediye etmek istediğini duyurdu. Twitter üzerinde yaptığı açıklamada, 1 ile 1000 arasında tuttuğu sayıyı doğru tahmin edene 0.5 BTC göndereceğini açıkladı. Fakat Novogratz, bu piyangoda bir şartı olduğunu da söyledi. Ünlü Bitcoin boğası, hiç Bitcoin’i olmayan bir kişiye bu ödülü vermek istediğini dile getirdi.

ABD başkanlık seçimleri, siyaseti olduğu kadar kripto para piyasalarını da hareketlendirdi. Bitcoin’de görülen ani yükselişten borsalarda Trump ve Biden için açılan ba*h*s kontratlarına kadar birçok gelişmeye şahit olduk. Joe Biden’ın ABD başkanlık seçimini kazanmasıyla birlikte kripto para piyasa hacminin son 24 saatte %2.61 büyüdüğünü aktaran Decrypt, tüm bu gelişmeler arasında bir şanslı kişinin 0.5 BTC’ye sahip olmayı başardığını söyledi.

Yaklaşık 7.700 dolarlık Bitcoin’i oldu


Adelgary adlı bir Twitter kullanıcısı, Novogratz’ın tuttuğu “826” sayısını doğru tahmin etmeyi başardı ve piyangonun kazananı oldu. Mike Novogratz’ın piyangosunu kazanan Adelgary, şu anda yaklaşık 7.700 dolar değerinde Bitcoin’e sahip. “Neden bu sayıyı seçtin?” sorusuna ise sekiz yıldır Çin’de yaşadığı, 26’nın ise doğum tarihi olduğu şeklinde yanıt verdiği öğrenildi.

826

— Adelgary (@Adelgary) November 7, 2020


Mike Novogratz, kazananın belli olmasının ardından Adelgary’e ba*h*s şartları gereği seçim gününe kadar Bitcoin’i alamayacağını, ancak HODL etmesini tavsiye ettiğini dile getirdi. Ayrıca Novogratz, önümüzdeki yıl ve sonrası için Bitcoin’de önemli bir yükseliş beklediğini de ayrıca belirtti.

Mike Novogratz Kazandığı Bitcoin’i Bir Kullanıcıya Hediye Etti isimli makale İlkyaz Taşdemir tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

kaynak : https://koinbulteni.com/mike-novogratz-kazandigi-bitcoini-bir-kullaniciya-hediye-etti-84685.html
 

Üst