Mucize Beynimiz

Minex Partner ile Kripto Kazanmaya Başla!
 • Public Key: Kripto para almak, göndermek ve saklamak için kullanılan cüzdanların açık adresidir.


0.00000001
 • 0.00000000  
 • #1
Bu kitap Jean Carper tarafından yazılmıştır. “Beyin gücünüzü en yüksek düzeye çıkarın , hafızanızı geliştirin, kendinizi iyi hissedin , IQ’nuzu ve yaratıcılığınızı arttırın .
Zihinsel yaşlanmayı önleyin ve tersine çevirin” kitabın ilk sayfası böyle başlıyor . Kitap 368 sayfalık bu kitap ve bize bu muhteşem beynimizle alakalı istemeyeceğiniz kadar bilgi veriyor , nasıl kullanmamız gerektirdiğini söylüyor , nasıl daha iyi koruyabiliriz , mucize bir beyne nasıl sahip olabiliriz, bunun için neler yemeliyiz , neler almamız gerekir , ve beyin problemlerinin beynimizi nasıl yok etmesini önleriz , size hemen konu başlıklarını dile getireyim :
BÖLÜM 1 : Mucize bir beyne sahip olmak için yenmesi gerekenler
BÖLÜM 2 : Beyin takviyeleri ; mucize bir beyin için almanız gerekenler
BÖLÜM 3 : Damar problemlerinin beyninizi yok etmesini nasıl önlersiniz ?
Ve birde Dipnot var ;
EXTRA diyebilirim “Hak ettiğiniz mucize beyine kavuşmak için en iyi on yol “
Ve birazda size bölümlerden alıntı yapmak isterim , ama bunun için öncelikle bir kaç şey dile getireceğim .
Popüler Efsane : Belirli bir büyüklüğe ve potansiyele sahip olan , genetik olarak belirlenmiş bir beyinle doğarız ve hepsi budur. Beynin yeteneklerini ve işleyişini değiştirmesinde yolu yoktur ya da beyin çok az değiştirilebilr . Dolayısıyla yaşamdaki şanslarımız önceden belirlenmiştir ve kaderimize çizilmiştir .
Yeni Bilimsel Gerçek : Beynimiz büyüyen , değişen, bir organdır . Yetenekleri ve canlılığı , büyük ölçüde onu nasıl beslediğimize be ona nasıl davrandığımıza bağlıdır . Dolayısıyla , beynimizin işleyişini etkileyebilir ve kendi kaderimizi belirleyebilirsiniz . Uzun zamandan beri ihmal edilen beyin , biyolojik olarak yoğun şekilde inceleniyor ve araştırmalar sonucu gelen haberler hepimiz için çok iyi .
Yani anlayacağıniz beynimiz kapalı ve kafamızda olan bilgilerden, anılardan , kat kat fazlasını alabilir, alabilirkende eğer beynimizi düzgün beslediğimiz takdirde eski olan şeyleri silmek yerine beynimizdeki bilgilerin üzerine bilgi eklemiş oluruz ve bu durumda gerçekten mükemmel . Eğer bölümlerden bir kaç bilgi isterseniz , bir link bırakabilirim . Günaydınlar herkese .
 

Ekli dosyalar

 • image.jpg
  image.jpg
  1 MB · Görüntüleme: 3

Nuyth1

Onbaşı


0.00000002
 • 0.00000000  
 • #2
elinize sağlık insan beynini belirli düzeyde geliştirebilir çoğu doğuştan gelen özelliktir maalesef.
 

kwon

Üstçavuş
Level 1 (1X)
Level 2 (2X)
Level 3 (3X)
Bağış Yapan Üye


0.00005379
 • 0.00000000  
 • #3
eline sağlık güzel içerik olmuş (y)
 

Enes0

Onbaşı


0.00000001
 • 0.00000000  
 • #4
güzel yazı teşekkürler ancak beynin gelişiminin neredeyse tamamı doğuştan olaydır yani şansınıza anne babanızın zekasına'da bağlıdır ama sonrada çalışarak öğrenerek beyni geliştirebilirsiniz ama bu o kadarda büyük kaydetme olamaz akıllı olabilirsiniz ama zeki değil.Yani başlığa göre mucize beyin tamamen şans işi :) yada bilim insanları geliştirirler ileride bilemem. her 100.000 yılda insan IQ su 10 artmış.
 


0.00000000
 • 0.00000000  
 • #5
Bence beyin sonradan da en az kalıtsal yeti kadar da geliştirebilir. Bilim adamları boşuna dehanın %99 u çalışmaktır dememiş :) ayrıca geçenlerde Nobel alan bir fizikçi vardı herhangi bir insanı getirin cebiri kuantum fiziği vs. bunları öğretin zaten bilim insanı olabilir diyordu.
 
Üst