Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Neden zarar edince değil kar kaçırınca üzülüyorum?

EfeKaan

Üstçavuş
Merhabalar, yine psikolojik bir soru yine ben

Yatırım tavsiyesi olmamakla birlikte chznin tekrar 7-8 tl seviyelerine çıkacağına inanıyorum 5,83 ten aldığım için zarar etmemek için doğal olarak buraya çıkmasını bekliyorum. Asıl sorum şu yüksekten alıp buralara kadar düşünce üzülmedim fakat şuanda elime güzel bir nakit geçti ve bunu chzye atmaktan korkuyorum her ne kadar 2x yapacağına inansam da sebebini bilmediğim bir şekilde parayı yatırmak istemiyorum, artacağına da inanıyorum ve elimdeki nakitin göz göre göre 2x yapamayacak olma düşüncesi beni yiyip bitiriyor. Kar elde edememe korkusu bende zarar etmekten daha çok, psikolojimi yönetemiyorum ve aşırı stres yapıyorum bu şekilde forumdan konuyu okuduğunuz gibi değil gerçekten kendimi çok aşırı kötü hissediyorum bu his zarar ettiğimde gelen hissin binlerce katı. Alım satım yaptıktan sonra gelen pişmanlığı yendim fakat elimdeki nakiti değerlendirememe korkusunu bir türlü yenemedim.

Siz elinizde yatırım yapmadan Try tutuyor musunuz banka hesaplarınızda veya yastık altında.

Tüm parayı tek coine yatırmak mantıklı mı?

Ayrıca sırf bu yüzden coinin artmasını bile istemiyorum aldığım coinin düşmesini istiyorum, coinin her artışı bana sanki yüzlerce lira zarar ediyormuşum gibi üzüntü veriyor, psikoloğa mı gideyim ne yapayım kafayı yemek üzereyim.

Son düzenleme:
Siz elinizde yatırım yapmadan Try tutuyor musunuz banka hesaplarınızda veya yastık altında.

Tüm parayı tek coine yatırmak mantıklı mı?
1- Eğer harcamayacaksam kripto para yatırımı yapıyorum elimdeki TL'yi. Tabi şartlar uygun ise. Piyasa çok yüksek değilse güvendiğim bir projeye yatırıp bekliyorum.
2- Tek bir coine yatırıp yapmaktansa sepet oluşturmanın daha iyi olacağı savunuluyor piyasa genelinde. Tabi elindeki paranın miktarı da önemli. Örneğin 50 doları kaça bölebilirsin ki?
Bir de artış yaşayan çok fazla coin var. İllaki birini kaçırmasan diğerini kaçıracaksın. Yatırım yaptığına odaklan ve sabırlı ol. Tabi yatırımdan önce iyi araştırmak da önemli.

Zaman geçtikçe, kaçan onlarca fırsatı gördükçe ister istemez alışacaksınız.
Fakat Hocam fırsat kaçmadı, inanıyorum Emin’im ki elimdeki Türk lirası ikiye katlanacak ama bir türlü elim uzanmıyor coini almaya. Henüz fırsatı kaçırmadım

1- Eğer harcamayacaksam kripto para yatırımı yapıyorum elimdeki TL'yi. Tabi şartlar uygun ise. Piyasa çok yüksek değilse güvendiğim bir projeye yatırıp bekliyorum.
2- Tek bir coine yatırıp yapmaktansa sepet oluşturmanın daha iyi olacağı savunuluyor piyasa genelinde. Tabi elindeki paranın miktarı da önemli. Örneğin 50 doları kaça bölebilirsin ki?
Bir de artış yaşayan çok fazla coin var. İllaki birini kaçırmasan diğerini kaçıracaksın. Yatırım yaptığına odaklan ve sabırlı ol. Tabi yatırımdan önce iyi araştırmak da önemli.
Para şuan altında ve 600 tl zararına bozup tamamına chz almak istiyorum, öyle Emin’im ki chznin artacağına bu nedenle göz göre göre binlerce lira kaçırmak istemiyorum

Önceden binanceyi açarken inşallah artmıştır diye giriyorum uygulamaya şimdi inşallah düşmüştür diyorum nasıl bir hale düştüm

Fakat Hocam fırsat kaçmadı, inanıyorum Emin’im ki elimdeki Türk lirası ikiye katlanacak ama bir türlü elim uzanmıyor coini almaya. Henüz fırsatı kaçırmadım
Aslında kararını çoktan vermişsin ama farkında değilsin. Sadece verdiğin karara uyacak bir şey duymayı bekliyorsun için rahat etsin diye.
"yatır gitsin, kesin artar o coin" gibi mesela :ROFLMAO: :ROFLMAO:

Aslında kararını çoktan vermişsin ama farkında değilsin. Sadece verdiğin karara uyacak bir şey duymayı bekliyorsun için rahat etsin diye.
"yatır gitsin, kesin artar o coin" gibi mesela :ROFLMAO: :ROFLMAO:
Kralı gelse yine yatıracak gibi bir halim yok ya uykum kaçtı moralim bozuldu bu nedir ya

Coin düşünce şükür eder hale geldim

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,153
Kullanıcılar
6,685
Son üye
Wkfrdaken
Geri