Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Newscrypto (NWC) Grafik Analizi, AL SAT Sinyalleri 08.05.2021

Teknik Analiz

Korgeneral
Süper Moderatör
Merhaba arkadaşlar. NWC ile devam edelim. Forumda biraz bahsedildi, analizi yapıldı. Bir de farklı bir bakış açısı ile bakalım. Başlıyoruz.

NWCUSD SAATLİK GRAFİKTE SAT SİNYALİ
IMG_20210508_003935_387.jpg

Saatlik grafikteki kademeli düşüş trendini net olarak görebiliyoruz. AL pozisyonları kısa sürerken SAT pozisyonları uzun sürüyor ve fiyatlar ise sürekli yeni en düşük seviyeler görüyor. Alın size mükemmel bir düşüş trendi.

Saatlik grafikte NWC, 1.74$ seviyesi ile 1.58$ seviyesi aralığını kullanıyor şu an ve saatlik grafik için dip aslında 1.61$ seviyesiymiş. Bu seviyeyi de kırmak için çok uğraş vermeden aşağı devam etmiş. Şu an aşağı yönlü hareketler sürerken bir an önce 1.66$ üzerine çıkması gerekiyor. Daha aşağısı için 4 saatlik grafiğe bakalım.

NWCUSD 4 SAATLİK GRAFİKTE SAT SİNYALİ
IMG_20210508_004015_315.jpg

Saatlik grafikte ufak tefek AL pozisyonları oluşurken 4 saatlik grafik kesintisiz SAT pozisyonunu yaklaşık dört gündür devam ettiriyor. Bu da düşüş trendinin diğer bir kanıtı. Trend tespiti için öyle çizgilere, üçgenlere filan gerek yok yani!

Şu an 2.07$ seviyesi ile 1.54$ seviyesi arasında dalgalanıyor ve dip olarak henüz 1.54$ seviyesi de yeterli değil ki yazıya başladığımda 1.58$ seviyesinde seyrediyordu. Şimdi 4 saatlik grafik için yukarı devam etme şartını 1.81$ civarında bir fiyatlamaya ihtiyacı var. Şu an bu mümkün değil. Günlük grafiğe bakalım.

NWCUSD GÜNLÜK GRAFİKTE KARAR AŞAMASI
IMG_20210508_004038_460.jpg

Günlük grafikte AL pozisyonu yaklaşık olarak 56 gün sürmüş ve %1176 oranında bir yükseliş göstermiş. Bu kadarı yeter değil mi?

Günlük grafiğin henüz SAT pozisyonu vermemesi umut beslemek için yeterli oluyor aslında; ama yaşanan %28'lik düşüş, karamsarlığa sebebiyet veriyor. Bu nedenle günlük grafik çok iyi takip edilmeli. Şu an aşağı yönlü hareket etmeye devam ediyor ve aşağıda 1.40$ seviyesi çok önemli. Bu seviyenin altı aşırı satış bölgesinde dalgalanmaya sebep olacak.

Günlük grafiğin 1.40$ seviyesi büyük ihtimalle aşağı yönlü geçilecek (kırılacak demiyorum) ve daha aşağıda 1.35$ seviyesi ile 1.20$ seviyesi de önemli destek seviyeleri olarak çalışacak. Daha aşağıda 1.12$ seviyesi var.

Bu seviyeler sırasıyla geçilip 1.01$ seviyesi geldiğinde artık yeter demesi gerekiyor. Eğer doğal bir düşüş söz konusu ise bu olacak. Panikle yapılan satışlar sıkıntıyı büyütecek.

Şu an 1.01$ seviyesini dip olarak görüyorum. Dahası 0.58$ olarak görünüyor. Mümkün ama zor. Buranın altına inmez. Yine de dikkatli olmak gerekiyor. Şimdilik 1.40$ seviyesi önemli bir destek olarak yeterli bir seviye. Buranın üzerinde kalmaya çalışacak.

Satış yapmakta geç kalınmış ise destekleri takip ederek alt kademelerden giriş yapılarak ortalama düşürme yoluna gidilerek sağlam bir strateji ile zarardan çıkılabilir.

Kolay gelsin.

Analizlerim hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir, genel durumu belirlemek içindir. Bu analizler al/sat yapmaya uygun değildir. Bu analizlere dayanarak yapılan alım veya satımlardan doğacak zararlardan yatırımcı sorumludur.

Son düzenleme:
Daha önce deneyip geçemediği 1.48'i bir çırpıda geçmiş. 1.35 ve inerse 1 seviyelerinden eş miktarlarla ortalamamı 1.30'a çekmeye çalışırım. Şimdilik bekliyorum buradan alımım ortalamayı çok düşürmeyeceği için.

Teşekkürler hocam yorumunuz için. Umudum 1.40'ın aşağısını mekan belirlememesi ama bakalım. YTD.

Daha önce deneyip geçemediği 1.48'i bir çırpıda geçmiş. 1.35 ve inerse 1 seviyelerinden eş miktarlarla ortalamamı 1.30'a çekmeye çalışırım. Şimdilik bekliyorum buradan alımım ortalamayı çok düşürmeyeceği için.

Teşekkürler hocam yorumunuz için. Umudum 1.40'ın aşağısını mekan belirlememesi ama bakalım. YTD.
Şu an 1.40$ seviyesini destek olarak kullandı ve yukarı yöneldi. Anlık gelişmeler sadece. Çok güvenmemek lazım.

Yatırım tavsiyesi değildir

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,238
Kullanıcılar
6,715
Son üye
leeyan35
Geri