Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

NFT Sözlük - NFT Konusunda Genel Bilgilendirme

immortal_code

Yarbay
Moderatör
images

Merhaba Arkadaşlar;

NFT konusunda çok fazla bilgi sahibi değilim konuya ilgili olan arkadaşlar için kısa bir bilgilendirme hazırladım.
NFT topluluğunun kullandığı terimlere de çok fazla aşina değilim. Çok sık karşılaştığım bazı terimleri hem kendime not olarak hem de benim gibi bireyler için makale haline getirmeye karar verdim. İyi okumalar...

Ape in: Araştırma yapmadan, NFT ya da kripto para satın almak için aceleci davranan kişiler.*

Copy Cat: NFT dünyasında, bireylerin fikirlerini veya davranışlarını kopyalayan kişiler veya projeler.*

Diamond Hands: Yüksek volatilite içeren varlıklar için yüksek risk toleransına sahip, projeleri uzun süre tutabilen ve panik satış yapmayan kişiler.*

Degen: Degenerate’in kısaltması.* Günümüzde genellikle Nft influencerları için kullanılıyor.

DYOR: Do your own research’ün kısaltması. “Kendi araştırmanızı yapın”.*

Flipping: Bir ürünü kâr elde etmek için düşük fiyat ile satın almak ve hızlıca elden çıkarmak.*

Floor Price: Nft projesine ait bir parçanın listelenen en düşük fiyatı.*

Floor Sweeping: Bir insan ya da bir grup tarafından, projenin taban fiyatını yükseltmek için en düşük fiyattaki ürünleri satın almaya devam etmek.*

GMI: Gonna make it’in kısaltması. Büyük kazanç beklenilen bir yatırım için “başaracağım”.*

LFG: NFT topluluk üyelerinin bir konu hakkında heyecanlarını ifade etmek için kullandıkları terim.*

Mint: İlk defa üretmek, yeni bir nft yaratmak.*

NGMI: Not going to make it’in kısaltması. “başaramayacağım”.*

OG: Orijinal gangster’in kısaltması.* Genellikle discord sunucularında belirli ayrıcalıklara sahip kişiler.

Paper Hands: Diamond hands’in aksine uzun süre bir pozisyonu koruyamayan ya da projeyi elinde tutamayan, panik satış yapan kişiler.*

Probably Nothing: Bu daha başlangıç. Muhtemelen hiçbir şey.*

Rarity: Nadirlik.*

Secondary Market: Mint işlemi gerçekleşen bir Nft projesinin OpenSea gibi platformlarda alınıp satılabilmesi.*

Vlanhocam ben bu ara sardım abuk sabukta olsa bir koleksiyon yapmaya başladım birisi benim aklımdaki projeye hitap ediyor tabi bu proje gerçek hayat ile ilgili ancak an az 5 milyon lazım olduğu için token den çıkarırım diye düşünmüştüm nft çizmeye başladım kullanıcı adım ile aynı opensea da hesap açtım amatör olarak yeni listelemeler yaptım. Bu nft bana kral çıplak hikayesi gibi geliyor alan ne görmek isterse o yani 🤑

Abuk sabuk da olsa bir yerden başladım demek istemiştim klavye kendi kendine uydurmuş bir şeyler

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,151
Kullanıcılar
6,684
Son üye
Okan.2727
Geri