Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Nimiq Coin (NİM)

Genel Amacı
Web’i mümkün olduğu kadar merkeziyetsiz hale getirmek ve Blockchain teknolojisini internet kadar kolay ulaşılabilir hale dönüştürerek ana akım benimsenmeyi kolaylaştırmak.
Kripto Para Tam Adı
Nimiq
Kripto Para Kısa Adı
NİM
Madencilik Var mı?
Evet
Çıkış Tarihi
2017
Web Sitesi
https://www.nimiq.com/
browser-773215_640.png

Nimiq ilk olarak 2017 yılında Nimiq Exchange Token (NET) adıyla ERC20 tabanlı olarak piyasaya sürüldü. 2018 yılında ise kendi blok zincirini oluşturup Nimiq (NİM) adını aldı.

Nimiq, Javascript ES6'da oluşturulduğu için tamamıyle tarayıcı üzerinde çalışan bir kripto para projesidir. Nimiq, ödeme yapmayı mümkün olduğu kadar basit hale getirmek için tarayıcı tabanlı bir ödeme yöntemi sunmakta ve bu ödemelerin çok hızlı gerçekleşmesine olanak vermektedir.

Kullandığı algoritma sayesinde CPU madenciliği yapılabilen bir coin olan Nimiq, esasında kullanıcıları Blockchain teknolojisinin karmaşıklığından kurtararak kripto para birimlerinin ana akım benimsenmesini hızlandırmayı amaçlıyor. Nimiq madenciliği yapmak için herhangi bir program kurmaya gerek yok. Platforma üye olunduktan sonra bir tıkla tarayıcı üzerinden Nimiq madenciliği başlatılabiliyor.

Nimiq’in vizyonu web’i mümkün olduğu kadar merkeziyetsiz hale getirmek ve Blockchain teknolojisini internet kadar kolay ulaşılabilir hale dönüştürmek.

Mevcut koşullarda sıradan insanların teknik bilgi gerektiren Blockchain teknolojilerini uzman yardımı olmadan kullanmaları oldukça zor hatta imkansız. Nimiq’e göre bu durum, Blockchain teknolojisinin temel prensibi olan ademi merkeziyetçilikle çelişiyor. Bunu ortadan kaldırmak için kolay anlaşılır bir yöntem benimsiyor Nimiq. Sadece teknik beceri ve bilgiye sahip olanlar değil, tüm insanlar Blockchain teknolojisine kolayca erişebildiğinde Blockchain’in asıl amacının gerçekleşmiş olacağı düşüncesi Nimiq tarafından benimsenmiş durumda.

Nimiq'in, kendine ait Nimiq Safe isimli bir cüzdanı var. Bu cüzdan direkt olarak web sitesinde yer aldığı için indirmeye ya da senkronize etmeye gerek kalmıyor. Bu cüzdanı oluştururken, yaşanacak olumsuzlara karşın nasıl yedekleneceği kurulum esnasında gösteriliyor. Cüzdanın yedeklenmesi gerekiyor çünkü tarayıcı önbelleğinin silinmesi durumunda içindeki bakiyenin de yok olma ihtimali söz konusu.

Maksimum arzı 21 milyar adet olan Nimiq’in ortalama 7,5 milyar adedi dolaşımda yer almakta. 95 milyon dolar piyasa değerine sahip olan Nimiq, şu anda en büyük 408. kripto para birimi konumunda yer alıyor. Tarihinin en yüksek seviyesi olan 0,015 dolara 12 Nisan 2021 tarihinde ulaşmayı başaran Nimiq’in şu anki fiyatı 0,012 dolar seviyelerinde bulunuyor.

Nimiq’in, başta Kucoin’de olmak üzere Hotbit, HitBTC, Bitmax ve BTC- Alpha borsalarında BTC/ETH/USDT gibi işlem çiftleriyle ticareti yapılabiliyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sitesinde kazım olayını göremedim. Yatırım tavsiyesi olmamakla birlikte listelenmelere biraz yönelirlerse değerlerini arttırabilirler.

Elinize sağlık güzel yazı olmuş.

Sitesinde kazım olayını göremedim. Yatırım tavsiyesi olmamakla birlikte listelenmelere biraz yönelirlerse değerlerini arttırabilirler.
Apps içinde browser madencilik var da ben birkaç saat açık tuttum hiçbir şey gelmedi. İşlevsel değil, günde 0,03 - 0,05 TL falan ancak kazandırır sanırım.

Elinize sağlık güzel yazı olmuş.

Apps içinde browser madencilik var da ben birkaç saat açık tuttum hiçbir şey gelmedi. İşlevsel değil, günde 0,03 - 0,05 TL falan ancak kazandırır sanırım.
Teşekkürler hocam ben hangi kafayla baktıysam artık bulamamıştım şimdi KuCoin hesabımı onaylattım ve uzun vade olarak attım bir köşeye. Bu çerez silme muhabbetinden dolayı ne olur ne olmaz diye cüzdanına atmadım. Cüzdana atılınca AirDrop vs düşüyor mu bir avantajı var mı cüzdanda saklamanın? YTD.

Teşekkürler hocam ben hangi kafayla baktıysam artık bulamamıştım şimdi KuCoin hesabımı onaylattım ve uzun vade olarak attım bir köşeye. Bu çerez silme muhabbetinden dolayı ne olur ne olmaz diye cüzdanına atmadım. Cüzdana atılınca AirDrop vs düşüyor mu bir avantajı var mı cüzdanda saklamanın? YTD.
Düşmüyor da çerez silme ile cüzdanın silinmesi muhabbeti eski veya yanlış muhtemelen. Çünkü cüzdanın giriş fotoğrafı, private keyleri, şifresi falan var.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,149
Kullanıcılar
6,682
Son üye
osmanhazar265
Geri