Neler yeni
probit borsası

OKX Kripto Borsası İkinci Geçici Kapanışını Yaşadı

 • Fork: Blokzinciri kaynak kodunda bir iyileştirme yapılması ve bu geliştirmenin iki farklı koldan devam edilmesinde ortaya çıkan durumdur. Bu çatallanmadan sonra işlemler farklı blokları çıkarmaya başlarlar. Örneğin Bitcoin ve Bitcoin Cash gibi.

melendizliali

Teğmen
Level 1 (1X)
Level 2 (2X)
Level 3 (3X)
Level 4 (4X)
Level 5 (5X)
⭐ Gold ⭐
Katılım
2 Ocak 2023
Mesajlar
534
Tepkime puanı
67
Puanları
285
Konum
Niğde
Cinsiyet
Erkek


0.00404572
 • 0.00000000  
 • #1

Bu makaleyi hazırlayan melendizliali isimli kullanıcı 0.00002600 Bitcoin kazanmıştır

0.00002600 Satoshi ise Anlık Kur Üzerinden 13.93 Türk Lirası Değerindedir.


okxx.jpg

Seyşeller merkezli kripto borsası OKX, son üç ay içinde ikinci kez geçici bir kapanış yaşadı. OKX'nin teknik ekibi, 17 Mart tarihinde yaşanan sunucu sorunları nedeniyle bir kesinti yaşandığını açıkladı. Ancak birkaç dakika sonra OKX, tüm hizmetlerini geri yükledi ve kullanıcılar işlemlerde herhangi bir kesinti yaşamadı.

OKX, yaşanan kesinti sonrasında olayın otopsi sonuçlarını önümüzdeki günlerde yayınlayacağını da açıkladı. Bu kesinti, OKX'in ilk hatasını ifşa etmesi değil. Geçtiğimiz Aralık ayında ana altyapı sağlayıcısı Alibaba Cloud'un Hong Kong'daki veri merkezinde bir donanım arızası yaşandığı için OKX, bir hizmet kesintisi yaşamıştı.

OKX, platformda elinde tuttuğu kripto para miktarını kontrol etmek isteyen kullanıcılar için aylık Rezerv Kanıtı (PoR) raporları yayınlıyor. Son yayınlanan dördüncü raporda, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Tether (USDT) cinsinden 8,6 milyar dolar değerinde net varlığa sahip olduğu belirtildi.

OKX, kullanıcılarının güvenliği ve varlıklarının korunması konusunda büyük bir hassasiyet gösteriyor. Ancak yaşanan kesintiler, kullanıcıların platforma olan güvenini sarsabilir. Bu nedenle OKX, teknik sorunların tekrar yaşanmaması için gerekli önlemleri almalıdır.

Kripto para borsaları, son yıllarda popüler hale geldi. Ancak kripto para birimleri, henüz düzenlenmiş bir piyasaya sahip değil. Bu nedenle, kripto para birimleri ile işlem yapmak isteyenlerin, güvenli bir platform seçmeleri önemlidir. Kullanıcılar, platformların güvenliği ve kullanıcı verilerinin korunması konusunda büyük bir hassasiyet gösteren borsaları tercih etmelidir.
 

Bu makaleyi hazırlayan melendizliali isimli kullanıcı 0.00002600 Bitcoin kazanmıştır

0.00002600 Satoshi ise Anlık Kur Üzerinden 13.93 Türk Lirası Değerindedir.


melendizliali

Teğmen
Level 1 (1X)
Level 2 (2X)
Level 3 (3X)
Level 4 (4X)
Level 5 (5X)
⭐ Gold ⭐
Katılım
2 Ocak 2023
Mesajlar
534
Tepkime puanı
67
Puanları
285
Konum
Niğde
Cinsiyet
Erkek


0.00404572
 • 0.00000000  
 • #2
OKX'nin teknik sorunların tekrar yaşanmaması için alabileceği önlemler şunlardır:

 1. İyileştirilmiş altyapı: OKX, platformlarının performansını ve güvenilirliğini artırmak için altyapısını güçlendirmeli ve yeterli kapasiteyi sağlamalıdır. Ayrıca, sistemlerinin güvenliği için güncellemeleri ve düzenli bakımları yapmalıdır.
 2. Daha fazla test ve deneme: OKX, yeni özellikler veya güncellemeler öncesinde, kullanıcılara etkisini ve potansiyel hataları önemli ölçüde azaltmak için yeterli test ve deneme yapmalıdır.
 3. Daha iyi iletişim: Kullanıcılara teknik sorunlar veya planlı bakım hakkında daha iyi bir iletişim sağlamak, kullanıcıların platforma olan güvenini artırabilir. OKX, sistemde yaşanan herhangi bir kesinti veya sorunla ilgili olarak zamanında ve doğru bir şekilde bilgilendirmelidir.
 4. Güvenlik protokolleri: OKX, kullanıcılarının hesapları ve varlıkları için güvenliği en üst düzeye çıkarmak için en son güvenlik protokolleri ve teknolojilerini kullanmalıdır. Ayrıca, kullanıcıların hesap güvenliğini sağlamak için 2 faktörlü kimlik doğrulama gibi ek güvenlik adımları sunmalıdır.
  YTD
 
Üst