Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Pakistan Bitcoin'i Yasallaştırmaya Çalışıyor

Ekran Görüntüsü (499).png

Ekonomik olarak güçlü devletlerin baskısı altında olan, ciddi ekonomik sorunları olduğu bildirilen ve yıllardır terör belası ile uğraşan Pakistan da Bitcoin İle ilgili olarak yeni gelişmeler yaşanıyor.

Decrypt haber sitesi haberlerine göre, Pakistan da bir eyalet, madeni para sahipliği ve Bitcoin madenciliği hakkında yasalar talep eden bir kararı onayladı ve merkezi hükümete kripto para birimini yasallaştırma önerisini sundu.

Şimdiki yasalara göre Bitcoin'in sahipliği Pakistan'da yasa dışıdır ve bu konuda hapis cezaları dahi uygulanmakta olduğu bildirilmektedir. Yapılan önerinin bu konudaki yasaların yumuşatılması yönünde etki yapıp yapmayacağı merakla izlenirken , verilen teklife şimdiye kadar bir muhalefet gösterilmediği de haberde belirtilen ayrı konu.

Her gün bir ülkenin kripto para birimleri konusunda yasal adımlar attığını okur olduk. Dünya yavaş yavaş resmi olarak kripto para birimlerini benimseme yoluna girdi. Bu sürecin daha da hızlanacağını düşünüyorum. Venezuela, ABD ve şimdi de Pakistan. Yakında bizim ülkemizde de benzer bir girişim olursa şaşırmam. Yani konunun resmiyete kavuşması konusunda bir adım atılırsa şaşırmam demek istiyorum. Bir de söz Pakistan'dan açılmışken Pakcoin diye bir kripto para birimi var Pakistan'ın. Elbette devletin resmi kripto para birimi değil. Merkeziyetsiz ve madenciliği yapılabilen bir coin bu. Pakistan hükümetinin bu coini resmileştirmeye çalıştığını okumuştum. Pakcoin'in simgesi de Pakistan bayrağı ve orada çok ilgi gördüğünü biliyorum. Yakında bu konuyla ilgili bir başlık açıp daha detaylı bilgi vermeyi planlıyorum.

Ekli dosyayı görüntüle 1083

Ekonomik olarak güçlü devletlerin baskısı altında olan, ciddi ekonomik sorunları olduğu bildirilen ve yıllardır terör belası ile uğraşan Pakistan da Bitcoin İle ilgili olarak yeni gelişmeler yaşanıyor.

Decrypt haber sitesi haberlerine göre, Pakistan da bir eyalet, madeni para sahipliği ve Bitcoin madenciliği hakkında yasalar talep eden bir kararı onayladı ve merkezi hükümete kripto para birimini yasallaştırma önerisini sundu.

Şimdiki yasalara göre Bitcoin'in sahipliği Pakistan'da yasa dışıdır ve bu konuda hapis cezaları dahi uygulanmakta olduğu bildirilmektedir. Yapılan önerinin bu konudaki yasaların yumuşatılması yönünde etki yapıp yapmayacağı merakla izlenirken , verilen teklife şimdiye kadar bir muhalefet gösterilmediği de haberde belirtilen ayrı konu.

Bu çok olumlu bir gelişme. Kapalı toplumların kripto paraya yaklaşımı pozitif olursa , yayılımı ve küresel ölçekte kabul görmesi çok daha kolay olacak. Fakat ; bir yandan da bazı ülkelerin Bitcoin'i yasaklama tartışmaları yaşıyor olması garip bir çelişki tabii. 2017 yılında yaşanan 3 bin dolara kadar düşme konusu çok ağır bir konuydu tabii ki. manipülasyonlar hatta hükümetlerin üst düzey yetkililerinin spekülatif eylemleri , mafya , kara para aklama konuları mesafeli olmaya itiyor insanları. Umarım daha disiplinli bir seyir izler.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,149
Kullanıcılar
6,683
Son üye
keycheck
Geri