Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

PancakeSwap Pools Stake Nasıl Yapılır?

yecele

Tuğgeneral
Önce bu işe MetaMask ile başlayalım. Nasıl indirebiliriz ve indirdikten sonra hangi işlemleri yapmamız lazım? Resmi site üzerinden MetaMask kurulumuna istediğiniz platform için başlayınız. Ben size Chrome üzerinden anlatım yapacağım.

Linke tıkladıktan sonra sizi aşağıdaki gibi bir ekran başlayacak burada yeşil kısımda Add to Opera veya tarayıcınıza göre Add to Chrome da diyebilir o kısma takılmayalım. Bu işlemi yaptıktan sonra gelen uyarıya tamam diyelim ve sizi hemen aşağıda gördüğünüz Eklentiler sekmesine atacak, bir sonraki görselde bunu inceleyelim biz de.

Aşağıdaki kısım bizi karşılayacaktır ama karşılamazsa eğer sağ yukarıdaki küp şekline tıklayıp ardından Eklentileri Yönetin derseniz de buraya aktaracaktır sizi. Opera eklentileri bu simgeyle gösteriliyor her yerde farklı olabilir. Şimdi aşağıdaki ekranda Yükle butonuna basıyoruz. Yüklemeyi onaylayıp onaylamadığımız soruluyor, evet diyerek onaylıyoruz. Bir sonraki görsele geçelim.

Şimdi aşağıdaki ekranla baş başa kaldık. Opera Gaming uygulaması bize direk bu ekranı açıyor. Başak bir tarayıcı kullanıyor ve açılmadıysa eğer Sağ üstteki küpe tıklayarak Ekli dosyayı görüntüle 5496 mavi olan yer sizde boşluktur onu görseldeki gibi yapın ve Tilkiniz artık görünürde olsun, üzerine tıklayarak birebir aynı işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Get Started diyelim ve ilk maceraya başlayalım.

Daha önce kullandıysanız No, I already have a seed phrase diyebilirsiniz burada kelimelerinizi yazarak giriş sağlayabilirsiniz. Yeni kullanıcıyız biz ve hadi başlayalım diyerek Yes, let's get set up! diyoruz.

Devam ettiğimizde aşağıdaki görüntü karşımıza geliyor, ip adresinizi, verilerinizi, anahtarlarınızı vs toplamadıklarını, anonim olarak sayfa tıklamalarının gönderilebildiğini ve istediğiniz zaman ayarlardan devre dışı bırakabileceğinizi söylüyorlar. Kabul etmeliyiz devam etmek için :) I Agree!

Normal hesabım var sizler için bu kısımları başka tarayıcıdan yapıyorum ve sıradaki görselde şifre belirlerken sadece 8 haneyi geçmeniz söylenmiş, büyük, küçük rakam özel karakter hiçbir şartı yok deneme hesabında öğrendim :) Ama siz maksimum güvenliği alınız gene de. Neyse şifreyi girelim, kullanım şartlarını onaylayalım ve sonra devam edelim.

Karşımıza aşağıdaki ekran geliyor arkadaşlar. Burada sol alttaki gri yere tıklayarak kelimelerimizi görelim. Bu kelimeleri bir yere not alın! Çok az süre sonra size soracaklar ve ola ki bilgisayarınıza format attınız vs benzer durumlarda bu uygulamayı tekrar indirdiğinizde No, I already have a seed phrase diyerek o kelimelerle giriş imkanı sağlayabilirsiniz! Gri ekran açılınca "Sonraki" yazısı aktifleşecek. Ekran görüntüsünü genelde engelliyorlar güvenli saklamanız için onu söyleyeyim. Ben ekran görüntüsü aldım, ekran kaydı aldım benden kaçamaz diye düşünmeyin, kaçarlar hocam kaçarlar.

Çok az sonra kullanacağız demiştim o süre geldi şimdi aşağıdaki yerde bu kelimeleri sırasıyla diziyorsunuz. Aşağıda kelimeler var unutmayın rastgele değil sırasına göre diziyorsunuz!

Sonraki sayfada ise All Done diyerek bu aşamayı bitirmiş oluyoruz. Tebrikler yükledik. Şimdi gelelim sıradaki işlemimize. PancakeSwap kullanacağımız için Smart Chain ağı eklememiz gerekiyor. Halihazırda ekranınız açık olabilir eğer açık değilse veya bu aşamaları daha önce gerçekleştirdiyseniz sağ üstteki TİLKİ simgesine tıklayalım. Yukarıdaki Main Ethereum Ağı'na tıklayalım ve en altta Özel RPC Ekle diyelim sonra aşağıdan devam edelim.

Ana ağ​

Network Name (Ağ Adı): Smart Chain
New RPC URL (Yeni PRC URL'si): https://bsc-dataseed.binance.org/
ChainID (Zincir Kimliği): 56
Symbol (Sembol): BNB
Block Explorer URL (Blok Tarayıcı URL'si): https://bscscan.com

Bu bilgileri girelim sırasıyla. Sonra onaylayalım ve sonrasında Main Ethereum Ağına tıklayarak Smart Chain ağına geçiş yapalım. Ben isim olarak Binance Smart Chain ağı olarak isimlendirdim farklılık olarak bakmayın oraya.

E tamam açtık ama bakiye 0 görünüyor peki bu sorunu nasıl çözeceğiz? Açalım arkadaşlar MetaMask. Account kısmına tıkladığınız anda adresiniz kopyalanır. Şimdi Binance veya BNB bulunan yere gidelim. BNB bulup Çekme diyelim. BEP20 ağıyla göndeceksiniz. Minimum tutar eskiden 0.1 iken çok kısa süre önce 0.02 olarak güncellendi. Miktarınızı gireceksiniz ve onaylayacaksınız. Kısa süre sonra hesabınıza geçecektir para. Aşağıya bu adımları attım.

Her şeyden önce yukarıda MetaMask nedir, nasıl kurulumu yapılır ve içine nasıl Smart Chain ağı ekleriz bunu öğrenip uygulayalım.

PancakeSwap rehberimizin rastgele sıralamalı olarak 2. konusundayız. Bu konuda Pools sekmesini inceleyeceğiz sizinle. Pools sekmesinden nasıl stake yapabiliriz ve harving ile restake işlemlerini nasıl yapabiliriz görüntülerle aktarmaya çalışacağım. Paragraflar aksi belirtilmediği sürece alttaki görsellere yöneliktir. Başlayalım.

https://pancakeswap.finance sitesine giriş yapalım. Görselde gösterilen Connect'e tıklayalım ve MetaMask ağımızı seçelim buradan.

p1.png

Hesabınızda CAKE veya DOGE olması lazım çünkü Pools kısmında sadece bu ikiliyle stake yapabiliyorsunuz şu anda ama her zaman değişebilir öncesinde kontrol edebilirsiniz sayfaya girip. Peki hesabımda CAKE yok ne yapmalıyım? Aşağıdaki ekrandan göreceğiniz üzere Trade sonra Exchange diyorsunuz aşağıdaki yere CAKE yazıp Slippage Toleransı ise %0.3 e ayarlayınca swap işlemine hazırsınız. Slippage sürekli değişkenlik gösterebilir 0.1'den başlayıp yavaşça arttırınız. SWAP yaptıktan sonra artık hesabımıza CAKE eklenmiş olacak.

resim_2021-05-16_175801.png

Ekran görüntüsü aldığım uygulamada amatör ok çiziyoruz görsellikten dolayı pardon :) Şimdi aşağıda gösterilen Pools kısmına tıklayalım lütfen.

resim_2021-05-16_172754.png

Şimdi ekranınız aşağıdaki gibi olmuştur, daha fazla işlem görüntüleyebilmek adına ben sayfayı CTRL Scroll ile küçülttüm siz açınca iki adet stake kısmı görüntülenebilir. Biraz daha aşağı inerek sizlere iki farklı yatırım imkanının olduğu yeri göstereyim. Biraz sayfayı aşağı kaydırdım bunun için. Bu arada ben Cake harici bir tek Doge stake gördüm. İnceleyelim.

resim_2021-05-16_172946.png

Bakın altı çizili yerlere baktığınız zaman bu işlem için neyi stake edeceğinizi size gösteriyor. Yani CAKE stake edecekseniz cüzdanınızda CAKE, DOGE stake edecekseniz de cüzdanınızda DOGE bakiyesi olmalı. Bir üstünde koyu yazılan Earn FINE veya Earn CAKE kısımları size yapacağınız stake sonrası ne kazanacağınızı gösteriyor. Hemen alttaki APR kazancınızın yüzdesini gösteriyor. Siz stake edeceğiniz coinden ziyade (burada tek coin var) hangisini almak istiyorsunuz buna karar veriyorsunuz. Tabi bunun için orta-uzun vade düşünürseniz hem harving ile birlikte bolca biriktirirsiniz stake süresi boyunca hem de en sonunda aldığınız kripto para yükselirse çifte kâr elde edebilirsiniz. Bu yazıda yönlendirme yoktur!

resim_2021-05-16_173445.png

Şimdi bi üst paragrafta tanımları anlatmaya çalıştık. Tekrar ekranı yukarı kaydettim. Şimdi burayı tanıyalım. Yan yana duran iki stake'e bakın ikisinde de CAKE alıyorsunuz biri manuel biri otomatik sizin yerinize isterseniz harving yapıyor isterseniz de restaking yapıyor. Bir uyarı var 1 numaralı yerde.

1 numaranın yanındaki uyarı şöyle diyor ki "Eğer 72 saat içinde çekerseniz %0.1 ücretinizi alırım, erken davranmayın."

Gelelim işlem kısmına. Kararımızı veriyoruz. Ne verip ne isteyeceğiz biz bu sistemden? CAKE verip ONE alacağız diye düşünüp sağdaki kutuya bakalım. Dediğimiz gibi hesabınızda CAKE olmalı bu işlemi yapabilmeniz için.

Hesabımızda CAKE'imiz var o halde şimdi 2 numaranın yer aldığı ENABLE kısmına tıklayacağız. Tekrar söylüyorum hangisini kazanmak istiyorsanız oraya yönelin.

p4.png

Enable kısmına tıkladığımda aşağıdaki sözleşme karşımıza çıkacak. Bu sözleşmeyi onayladıktan sonra elimizdeki CAKE'ler artık stake havuzuna eklenecek ve bundan sonra biriken kısımlar Harvest yazısının orada görünecek. Bakın burada ne kadar işlem ücreti kesileceği de belirtiliyor altında da BNB olarak miktar da görünüyor. Tüm bu işlemleri yapabilmeniz için içeride BNB olması gerekiyor, sadece CAKE ile yapamazsınız.

1621176616616.png

Kısa bir süre bekleyince kırmızıyla gösterdiğim uyarı geliyor. Confirmed yazısını gördüğünüzde işleminizin onaylandığını anlıyorsunuz. Bakın aynı zamanda sağ üstte de onaylandığını, artık ONE havuzundaki stake işleminizin onayının verildiğini ve artık miktar girerek başlatabileceğinizi belirtiyor. Unutmayın az önce verdiğimiz işlem ücreti buranın stake olarak bize açılması içindi şimdi STAKE yapacağımız miktarı belirleyelim.

resim_2021-05-16_180210.png

Elinizdeki CAKE'in ne kadarını aktaracağınızı belirliyorsunuz. Ve onayla diyorsunuz. Karşınıza bir bildirim ekranı daha geliyor. Aşağıdaki gibi. Onayla diyorsunuz tekrardan.

resim_2021-05-16_180549.png

Yukarıda denk geldiği üzere tekrardan karşımıza hem sağ aşağıda onaylandığı bilgisi geliyor hem de sağ üstte Staked! yazıyor. CAKE'lerimiz artık havuza aktarılmış durumda. Tebrikler.

1621177665662.png

Şimdi ne yapacağız? Amatör kısımlar için kusura bakmayın :) Şimdi arkadaşlar aşağıdaki ekran sizde de görünecek, zaman geçtikçe ONE kazanmaya başlayacaksınız. Bunu dilediğiniz anda 1. kısımda gördüğünüz gibi Harvest yapabilirsiniz. Aynı zamanda aşağıda göründüğü gibi CAKE miktarınızı arttırabilirsiniz. Eğer CAKE stake edip CAKE kazanıyorsanız aynı zamanda size restaking kısmı da açılacaktır. Bu da kazandığınızı toplamayıp tekrar havuza atmanız anlamına geliyor. Süre başına düşen gelirinizi arttırırsınız bu işlemle birlikte.

resim_2021-05-16_180929.png

Bahse konu ONE tokeniyle bir ilgim yoktur :) Reklam almadım ne yazık ki :)

Yatırım tavsiyesi değildir arkadaşlar, size anlatırken tam anlamanız için alım yaptım, stake olsun bakalım :)

Anlaşılamayan bir yer varsa belirtiniz. Buradan gelen ONE'ler bende birikince nasıl satacağımızı da konu olarak eklerim. Sizler halihazırda konulardan yardım alabilirsiniz arkadaşlar. Teşekkürler okuduğunuz için.

Edit: Aşağıdaki kısım ise %90.75 in yanındaki küçük yere tıkladığınızda ortalama kazancı gösteren tablodur arkadaşlar.

1621179248686.png

Ekli dosyalar

• 1621177023881.png
    1621177023881.png
    105.8 KB · Görüntüleme: 70
Son düzenleme:

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,152