Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Paypal Azerbaycan, Türkiye ve benzer ülkelerde ne zaman kullanılabilecek?

Yaklaşık olarak 1 yıldır ki Paypal ödeme yöntemini kullanmaya çalışıyorum. Azerbaycanda yaşadığım için sistem çok zorluk çıkartıyor. Ama zorda olsa Paypal sistemiyle çalışmak mümkün. Zor derken söylemek istediğim paranızı sadece dolayı yollarla çıkarabileceğinizdir.
Acaba bilen varmıdır, Paypal türk devletlerinde sistemini ne zaman işleme sokacak?

Bu gidişle çok zor.
emin olun paypal aynı zorlukları Türkiye'dede yaşatıyordu zaten.

Kayıt altında olmasında güçlükler çıkartan sistemlere pek çok devlet karşı. Tıpkı coinler gibi kontrol dışı olan sistemler vergilendirilemiyor. Devletlerde genelde bunu istemiyorlar. Ancak, vergi gelirleri makul olan ve yeterince gelirleri olan, ekonomik döngüleri vergilere dayanmayan gelişmiş ülke ekonomik sistemleri bu gibi ödeme / transfer uygulamalarına daha iyi adapte olmuşlar. Çünkü pek çok gelişmiş ülkede vergi beyana dayalıdır. Yani ben bu gece coin ticaretinden 10 0 dolar kazandım diye gidip kendiliklerinden beyanda bulunuyorlar. Aynı zamanda bu ülkelerde vergi suçu yani beyanda bulunmama çok büyük cezalar içermekte. Bu nedenle vatandaş kendiliğinden beyan etmeyi tercih ediyor. Diğer yandan da gene bu gibi ülkelerde vergiler makul düzeylerde. Vatandaşlarının gelirleri vergi ödemeye uygun halde ...

Bildiğim kadarıyla paypal Türkiye'deyken hesaplara tam erişim izni istenmiş, diğer çalıştığı ülkelerdeki kurallarını gerekce gösterip erişim iznini paypal reddetmişti.. Devamında da ülkemizden ayrıldı, üstteki arkadaşın söylediği gibi beyana dayalı sistem ülkemizde geliştirilmedikçe geleceklerini sanmıyorum..

Insani vergiler alinsa biz de kendimiz severek beyan etmek isterdik.. buraya uygun degil sistemleri, cekilmekle en iyisini yapiyolar

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,149
Kullanıcılar
6,683
Son üye
keycheck
Geri