Neler yeni
probit borsası

PayPal'ın Bitcoin Girişimi ve Sonrası

  • Block: Blokzincirindeki işlem ve onay verilerini taşıyan veri paketlerine Blok adı verilir. Günümüzde Bitcoin zinciri dışında farklı blokzincirleri de kullanılmaya başlanmıştır.

Rengarengo

Yüzbaşı
Level 1 (1X)
Level 2 (2X)
Level 3 (3X)
Level 4 (4X)
Level 5 (5X)
Level 6 (6X)
Katılım
28 Eki 2020
Mesajlar
775
Çözümler
1
Tepkime puanı
301
Puanları
285
Konum
Türkiye
Cinsiyet
Erkek


0.00022440
  • 0.00000000  
  • #1

Bu makaleyi hazırlayan Rengarengo isimli kullanıcı 0.00004200 Bitcoin kazanmıştır

0.00004200 Satoshi ise Anlık Kur Üzerinden 18.47 Türk Lirası Değerindedir.


btc-jpeg.862

PayPal'ın Bitcoin Girişimi ve Sonrası​


İnternet üzerinden çalışmakta olan online ödeme sistemlerinden PayPal'ın, geride bıraktığımız ay içerisinde çıkarılan tüm yeni Bitcoin'in (BTC) yüzde 70'ini talep roketleri olarak satın aldığı öğrenildi. Bilindiği üzere "online ödeme devi" olarak nitelendirilen PayPal, bir ay kadar önce coin para birimi hizmetlerini de sunmaya başlamıştı. PayPal'ın coin para hizmetlerini sunmaya başlamasından bu yana, yeni çıkan tüm btc'nin de yüzde 70'i satın alındı. Online ödeme ortamları coinler ile alakalı hizmetleri sunmaya başlıyor, böylece mevcut üyelerine ek hizmet sunmanın yanında yeni kullanıcı portföyüne ulaşmak da amaçlanıyor aslında.

Ekim ayının sonu itibarıyla 300 milyonu aşan aktif üyesi olduğu bilinen PayPal, bundan böyle müşterilerinin PayPal üyeliklerini kullanarak Bitcoin (BTC) ve diğer dijital varlıkları edinebileceklerini duyurdu. Coinleri bu üyelikler vasıtasıyla satın alabilmenin yanında bundan böyle hesaplarında tutabilecekler de. Ayrıca tüm bunlara ek olarak bu coinlerin satabileceği de duyuruldu..

Son zamanlar, "Alışverişlerde coin kullanılabilir mi?", "Bitcoin (BTC) ile alışveriş yapılabilir mi?", "Bitcoin (BTC) ile alışverişi kabul eden siteler var mı?" gibi sorular yaygınlaşmaya başlamıştı biliyorsunuz. Bu kapsamda da bir harekete geçilmiş olunuyor böylece. Şöyle ki; bu durum bize gösteriyor ki üyelerin, hesaplarındaki paralarını PayPal ile ödeme kabul etmekte olan 26 milyonu aşkın tüccarlardan ürünler satın almak amacıyla kullanabilecekleri anlamı ortaya çıkıyor. PayPal'ın bu hamlesi, coin dünyasında yayınlanan haberlerle gündeme oturdu. Ayrıca coin sistemlerini desteklediğini duyuran tek sistem PayPal da değil. PayPal benzeri ödeme sistemlerinden bazılarının da yine coin sistemlerini destekler nitelikte hizmet vermeye başladığı biliniyor.

PayPal'ın Bitcoin'e etkisi olur mu? Bitcoin'in PayPal'a etkisi olur mu? PayPal'ın Bitcoin işlemlerine başlaması Bitcoin fiyatlarını etkiler mi? Soruları bir yana; PayPal'ın coin dünyası gündemine gelen son haberleriyle birlikte yükselişe geçtiği izlenen Bitcoin (BTC) fiyatları, mevcut hizmetin duyurulduğu tarihte 12 bin dolar seviyesini kırdı ve de o zamandan bu yana belirli oranda yükseliş ivmesini devam ettirerek 20 Kasım tarihinde de son üç yılın en yüksek seviyesi olan 18.9 dolara kadar ulaştı.

Blockchain fonu Pantera Capital ise PayPal'ın coin hizmetinin 'şimdiden büyük bir etkiye sahip olduğunu' aktardı. Son coin grafikleri de, 'şayet büyüme devam ederse, sadece PayPal'ın haftalar içerisinde yeni çıkarılan tüm Bitcoin'lerden daha fazlasını satın alacağı' bazı analistler tarafından öngörülüyordu.

Bazı analistlerin görüşlerine göre ve çeşitli coin dünyası makalelerine göre, Bitcoin (BTC) satın almayı kolaylaştıran PayPal, Robinhood ve Cash App gibi kuruluşlardan gelen, artan kurumsal talep sebebiyle Bitcoin'in mevcut rallisinin 2017 yılındakinden çok çok daha 'sürdürülebilir' olduğu savunuluyor.

Şu anki veriler ışığında söylemek gerekirse, Bitcoin'in mevcut rallisinin büyük ölçüde, kurumsal alıcılar tarafından yönlendirildiğini görünüyor. Ayrıca son birkaç ayda yapılan alımların bir kısmına bağlı olarak da Bitcoin fiyatının yükseldiği iddia ediliyor. İnişli çıkışlı bir grafik sergileyen Bitcoin ve diğer coin sistemlerinin / birimlerinin ne gibi bir ivme yakaladığı ve yakalayacağı kesinlikle öngörülemiyor. Bu gibi öngörüleri bazı analistler yapmakta fakat uzun vadede bakıldığında neler olacağını tahmin etmek / edebilmek oldukça zor. Herhangi bir alım veya girişime bağlı olarak fiyatlar etkilenerek artabiliyor veya düşebiliyor. Bu nedenle asla yorum yapmıyorum. Yapmam mümkün değil. Coin dünyası haberleri ile neler olacağını, piyasaların ne yönde ilerleyeceğini takip edeceğiz. :)

Sadece okunan haberler ve makaleler ile edinilen bilgilerdir. Haber metinleri dışında herhangi bir ek özelliği yoktur. Yatırım tavsiyesi anlamı taşımaz. Yatırım tavsiyesi değildir. Yazılanlar kendi düşüncelerimiz asla değildir. İnternet ortamının bilinen mecralarından duyumlar ve okunan haberlerdir ve asla bir tavsiye değildir. Yatırımı kimse kimseye önermez, önermiyoruz...
 

Bu makaleyi hazırlayan Rengarengo isimli kullanıcı 0.00004200 Bitcoin kazanmıştır

0.00004200 Satoshi ise Anlık Kur Üzerinden 18.47 Türk Lirası Değerindedir.


Üst